Vánoční pohoda potvrdila vedoucí postavení Vlků

30.12.2018 13:53:16 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

V posledním utkání tohoto roku se Vlci utkali na domácím ledě s mladým týmem z Letňan, kterému se příliš nedaří a je stále na posledním místě tabulky. Soupeř přijel do Jablonce pouze se třemi obránci a utkání to bylo pro ně rozhodně fyzicky náročné, což se projevilo až po vyrovnané první třetině. Souboj prvního s posledním skončil těsnou výhrou Jablonce.

HC Vlci Jablonec - HC Letci Letňany 5:3 (2:2, 1:0, 2:1)

Úvodní dvacetiminutovka rozhodně byla zajímavá a vůbec nepřipomínala povánoční pohodu. Padly totiž hned čtyři góly. Byli to překvapivě Pražané, kteří se dostali do vedení. Hostující Schwamberger si z jabloneckých obránců udělal tréninkové kužele, dostal se až před Jelínka a chladnokrevně ho prostřelil. Vlci ale odpověděli během dvou minut. Po rychlém přechodu do útočného pásma nahrál Brokeš mezi kruhy volnému Maďarovi, jehož okamžitá střela prolétla po ledě mezi betony brankáře Sochůrka až do brány. Po chvilce hry měl Maďar na hokejce svůj druhý gól v utkání. Ránou z prostoru mezi kruhy trefil pouze vyrážečku letňanského brankáře. Šance měli i hosté, ale Jelínek v brance odolával, až přišla sedmnáctá minuta. Nejprve si hosté podruhé berou na svoji stranu vedení, to když nepříliš prudká střela Štěpánka zapadla ke vzdálenější tyčce Jelínkovy branky. Za necelou půlminutku přiravil Mrkvička střeleckou pozici Lukáši Tondrovi a ten zahájil své střelecké vystoupení - 2:2.

Prostřední třetina už nabídla jednoznačnou územní převahu Jablonce, Letci se prakticky nedostávali z vlastního defenzivního pásma. Domácí kroužili v útočném pásmu, vypadalo to, jako by hráli přesilovku, ale hosté stále dobře bránili. Až na začátku 27.minuty získali Vlci poprvé vedení. Bříška připravil napříč útočnou třetinou šanci Lukášovi Tondrovi, který čekal na levém kruhu a nekompromisní ranou nedal přesouvajícímu se gólmanovi šanci. Do konce třetiny měli domácí spoustu šancí, ale ani jednu nevyužili.

Ve třetí části nejprve Pražané šťastně vyrovnali. To si vybral slabou chvilku brankář Jelínek, když mu proklouzla za záda střela Barbory od pravého hrazení. Jenomže domácí šli opět do vedení, když na modré vystřelil Pavlů, jehož střelu tečoval před brankou stojící Brokeš tak, že Sochůrek neměl šanci. Vlci ale pokračovali. Nejdříve měli řadu šancí, ale ty měli i hosté, nic se však neurodilo. Ke konci 57.minuty Tondr opouštěl trestnou lavici, jel sám na branku a byl tak dlouho osekáván, až z toho bylo trestné střílení. Zkušený útočník ani nepřemýšlel o tom, že by nájezd nedal a s jistotou proměnil. Po té se zápas už jen v pohodě dohrával a bylo jasné, že tři body zůstanou opět doma. Dohrávka přinesla i větší odstup od druhého Vrchlabí, ten je po

Branky: 9. Maďar (Brokeš), 17. Tondr (Mrkvička), 27. Tondr (Bříška, Mrkvička), 45. Brokeš (Pavlů, Čechura), 57. Tondr (TS) - 7. Schwamberger (Chlouba, Fabiánek), 17. Štěpánek (Steinocher, Soukup), 42. Barbora (Chlouba). Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. Diváků: 450. Sestava HC Vlci Jablonec: Jelínek (Hrstka) - Abraham, Mrkvička, Pavlů, Čechura, Pilař, Havelka, Melovič - Plíhal, Bříška, Tondr - Mulač, Brokeš, Maďar - Šilhán, Nezbeda, Frk - Švík.