Vánoční dárek bude v Krabici od bot

25.11.2020 10:26:41 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Vánoční dárek bude v Krabici od bot

V jablonecké Diakonie ČCE je už pátý rok sběrné místo k charitativní sbírce Krabice od bot. Sociální služby jabloneckého střediska ročně podpoří kolem pěti set potřebných občanů Jablonecka, z toho jsou téměř čtyři stovky dětí a mladých lidí.

„Když jsme začínali v roce 2009 s provozem klubu Kruháč, poprvé jsme s dětmi pekli vánoční cukroví. Právě u volnočasových aktivit navazujeme s našimi klienty vztah, a právě v tu chvíli se dozvídáme jejich smutné příběhy. Děti ze složitých sociálních poměrů mnohdy doma Vánoce vůbec neslaví," řekla ředitelka a členka Správní rady Diakonie Českobratrské církve evangelické - středisko Jablonec nad Nisou Michaela Albrechtová. Podle jejích slov v takových rodinách chybí doma ozdobený stromeček, sváteční nálada a dárky. „Rozhodli jsme se tedy alespoň jedním symbolickým dárkem potěšit každého našeho dětského klienta," dodala Albrechtová s tím, že sbírku dárků, zabalených například do krabice od bot, uskuteční také letos.

„S přísnými hygienickými pravidly, ale za rozzářené oči dětí to stojí. Naším cílem je předávat dárky, které nejsou velké, ale potěší. Například slečna kolem 15 let by uvítala šampón, sprchový gel, lak na nehty a diář s tužkou. Nebo osmiletý chlapec nějakou stolní hru, zápisník a pastelky," jmenovala Michaela Albrechtová.

Jak se můžete do sbírky zapojit? Je to jednoduché. Rezervujete si dárek na stránce https://www.krabiceodbot.cz/sberne-misto/85/diakonie-cce-stredisko-jablonec-nad-nisou/ a doručíte ho do klubu Kruháč (vchod ze dvora) v době mezi 23. listopadem a 11. prosincem. „Nelekněte se, budeme mít respirátory, rukavice, dezinfekci a dárky, která poputují do dvoudenní karantény, budeme přijímat venku," vysvětlila ředitelka jabloneckého střediska. Další možností je dárek zaslat poštou na adresu Diakonie ČCE, 5. května 193/2, Jablonec nad Nisou nebo zvolit online finanční podporu projektu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Jablonci slavnostně otevřeli Centrum terénních a ambulantních služeb

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

O dotace pro obce je zájem. Krajský seminář se přesune do většího sálu

Velký ohlas provází seminář na téma Jak pomocí dotací rozvíjet obec, který připravuje sekretariát Regionální stálé konference Libereckého kraje. Původně se měl konat v zastupitelském sále krajského úřadu, kvůli množství zájemců se jej pořadatelé však rozhodli přesunout do Krajské vědecké knihovny. Uskuteční se 1. února od 10 hodin ve velkém konferenčním sálu ve 2. patře.

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Muži převáželi přes Harrachov kradená jízdní kola z Rakouska
Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Středověká romantika aneb rytíř na nádvoří Severočeského muzea
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
Jenom poločas na Slavii nestačil

Nejčtenější články

29.01.: Policie hledá svědky dopravní nehody ve Smržovce
28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
28.01.: Zásadská pralyže 2023 opět proběhne na fotbalovém stadionu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace