Vánoční dárek bude v Krabici od bot

25.11.2020 10:26:41 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Vánoční dárek bude v Krabici od bot

V jablonecké Diakonie ČCE je už pátý rok sběrné místo k charitativní sbírce Krabice od bot. Sociální služby jabloneckého střediska ročně podpoří kolem pěti set potřebných občanů Jablonecka, z toho jsou téměř čtyři stovky dětí a mladých lidí.

„Když jsme začínali v roce 2009 s provozem klubu Kruháč, poprvé jsme s dětmi pekli vánoční cukroví. Právě u volnočasových aktivit navazujeme s našimi klienty vztah, a právě v tu chvíli se dozvídáme jejich smutné příběhy. Děti ze složitých sociálních poměrů mnohdy doma Vánoce vůbec neslaví," řekla ředitelka a členka Správní rady Diakonie Českobratrské církve evangelické - středisko Jablonec nad Nisou Michaela Albrechtová. Podle jejích slov v takových rodinách chybí doma ozdobený stromeček, sváteční nálada a dárky. „Rozhodli jsme se tedy alespoň jedním symbolickým dárkem potěšit každého našeho dětského klienta," dodala Albrechtová s tím, že sbírku dárků, zabalených například do krabice od bot, uskuteční také letos.

„S přísnými hygienickými pravidly, ale za rozzářené oči dětí to stojí. Naším cílem je předávat dárky, které nejsou velké, ale potěší. Například slečna kolem 15 let by uvítala šampón, sprchový gel, lak na nehty a diář s tužkou. Nebo osmiletý chlapec nějakou stolní hru, zápisník a pastelky," jmenovala Michaela Albrechtová.

Jak se můžete do sbírky zapojit? Je to jednoduché. Rezervujete si dárek na stránce https://www.krabiceodbot.cz/sberne-misto/85/diakonie-cce-stredisko-jablonec-nad-nisou/ a doručíte ho do klubu Kruháč (vchod ze dvora) v době mezi 23. listopadem a 11. prosincem. „Nelekněte se, budeme mít respirátory, rukavice, dezinfekci a dárky, která poputují do dvoudenní karantény, budeme přijímat venku," vysvětlila ředitelka jabloneckého střediska. Další možností je dárek zaslat poštou na adresu Diakonie ČCE, 5. května 193/2, Jablonec nad Nisou nebo zvolit online finanční podporu projektu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Jablonci slavnostně otevřeli Centrum terénních a ambulantních služeb

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.

Lednový Valdštejn si lidé užívají

Lednový Valdštejn si lidé užívají Hrad Valdštejn ani v lednu nezavřel své brány. Za poslední dva víkendy, kdy bylo otevřeno od 13.00 do 15.30, si svátečně vyzdobený areál prohlédlo přes tisíc návštěvníků. Při příznivém počasí správci rádi otevřou ještě následující víkend 22. a 23. ledna. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Lídr hnutí STAN v kraji Jan Farský se vzdá poslaneckého mandátu
Pražští studenti zrestaurovali grafiky pro Severočeské muzeum
Počasí komplikovalo dopravu, nehoda uzavřela silnici z Brodu na Bozkov
V Harrachově budou jednat o osudu Vily Mlynářka
Ztratila se kočka Jolie

Nejčtenější články

18.01.: V Jablonci se mění dopravní značení na zimní variantu
19.01.: Anonym oznámil bombu v liberecké firmě
18.01.: Řidičku pod vlivem drog usvědčil čerstvý sníh

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace