Aktuality strana 3643
Obrazem: Desenská pouť se těšila opět velké návštěvnosti
06.06.2011 | Zprávy | Desná v Jizerských horách | foto (85)
O uplynulém víkendu (3. - 5. června 2011) už tradičně proběhla v Desné v Jizerských horách pouť, která patří k jedněm z nejnavštěvovanějších v regionu.
Obrazem: Aukcí v Desné provedl Tomio Okamura
06.06.2011 | Zprávy | Desná v Jizerských horách | foto (157)
Tomio Okamura byl tím, kdo provedl všechny diváky aukcí v sobotu 4. června 2011 v Desné v Jizerských horách. Zdejší dřevosochařské sympozium vyvrcholilo tímto momentem, i když pro všechny, kteří chtěli, byl připraven další doprovodný program. Měli také jedinečnou možnost poznat autory nádherných soch, které zde byly tento rok vytvořeny.
Besedy k územnímu plánu proběhnou v Jablonci o prázdninách
06.06.2011 | Zprávy | Jablonec nad Nisou
Což kritizuje opozice. Tvrdí, že tak závažný dokument nelze s lidmi probírat v době dovolených. Podle předkladatelů však jiný termín není možný. | více
Obrazem: Víkendové sochařské veselí v Desné
06.06.2011 | Zprávy | Desná v Jizerských horách | foto (81)
V pátek mohli všichni příchozí, kteří zavítali do areálu patřícímu k Riedlově vile, kde probíhalo jako už tradičně dřevosochání, zhlédnout poslední úpravy jednotlivých sochařů. V sobotu došlo na dražbu soch, které se ujal Tomio Okamura a povedlo se vytěžit úctyhodnou částku 106 000 korun. Kromě sympozia sochařů mohli také všichni návštěvníci zavítat na Desenskou pouť.
Rádlo zvládlo zápas s poslední Romou
06.06.2011 | Sport | Jablonecko | foto (102)
Souboj předposledního týmu s posledním týmem tabulky III. třídy okresní soutěže mezi Rádlem a Romou byl velmi bojovný a Roma si chtěla připsat na své konto další body. Rádlo ovšem chtělo vyhrát už z toho důvodu, aby na ni nezbyl černý Petr. | více
V souboji prvního s druhým úspěšnější Železný Brod
06.06.2011 | Sport | Nová Ves nad Nisou | foto (38)
Šlágr kola se hrál v Kokoníně, kde místní tým hostil Železný Brod. Oba soupeři pomýšlí na postup do I.B třídy, ale vítězně z duelu vyšli hráči od Jizery a posunuli se na první místo. | více
Zdravotníci odvezli tři zraněné, vozidla byla rozházená na 300 metrech
06.06.2011 | Krimi | Rychnov u Jablonce nad Nisou | foto (16)
Tři lidi ošetřili a předali do péče lékařům nemocnic záchranáři z Jablonce. Zranili se ráno před šestou hodinou při dopravní nehodě na silnici 65 u obce Rychnov u Jablonce nad Nisou asi 100 metrů před Rychnovem. Srazila se dvě vozidla a obě se poté převrátila na střechu. Silnice byla zcela uzavřena zhruba do devíti hodin. | více
Obrazem: Exkurze na orchidejovou louku
06.06.2011 | Volný čas | Lučany nad Nisou | foto (33)
Botanickou exkurzi na orchidejovou louku spojenou s procházkou uspořádalo v sobotu 4. června v okolí Horního Maxova Občanské sdružení Čmelák - Společnost přátel přírody z Liberce. | více
Blesk se doma o body podělil
06.06.2011 | Sport | Jablonec nad Nisou | foto (27)
Blesk Jablonec odehrál na svém domácím hřišti Ash Field další dvojzápas. Tentokrát se proti A týmu Blesku postavili baseballisté Sokolu Hluboké nad Vltavou | více
Nalezeno článků: 40378, zobrazeno: 36421-36430
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Kraj podpoří vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami
Liberecký kraj pokračuje v dlouhodobé podpoře vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Rada kraje schválila vyhlášení dotačního programu Systémová podpora vzdělávání žáků v oboru základní škola speciální, jehož cílem je zlepšit podmínky pro vzdělávání dětí se středně těžkým a těžkým mentálním postižením, včetně kombinovaných vad a poruch autistického spektra. Program je určen základním školám speciálním zřizovaným obcemi i soukromými zřizovateli na území Libereckého kraje. Zaměřuje se na podporu takových opatření, která reagují na specifické vzdělávací potřeby žáků a umožňují jim rozvíjet dovednosti v prostředí přizpůsobeném jejich zdravotnímu stavu, kulturnímu zázemí i životním podmínkám. Součástí podpory jsou také úpravy vzdělávání a školských služeb, které usnadňují každodenní práci pedagogů a přispívají ke kvalitnější výuce. „Vzdělávání žáků v základních školách speciálních vyžaduje individuální přístup, odborné zázemí i stabilní podporu. Tento program pomáhá školám vytvářet takové podmínky, aby se mohli žáci rozvíjet v bezpečném a respektujícím prostředí a aby měli pedagogové potřebné nástroje pro svou práci," uvedla Jitka Skalická, radní pro resort školství a sportu.
Žáci Průmyslovky Liberec vytvořili kolekci pro CityZen
Žáci oborů Textilnictví a Oděvnictví se podíleli na vzniku limitované kolekce šál a nákrčníků, která již zamířila do běžného prodeje. Výuka se tak posunula od školního cvičení k reálnému produktu a část výtěžku z jeho prodeje se navíc vrací zpět do školy na podporu dalšího rozvoje textilního a oděvního oboru. Spolupráce byla od počátku koncipována jako skutečné zadání odpovídající standardům komerční značky. Cílem nebylo vytvořit modelový projekt, ale zapojit žáky do reálného procesu vývoje produktu, se všemi nároky na kvalitu, odpovědnost a výsledek. „Pro žáky šlo o zkušenost, která výrazně přesahuje běžnou výuku. Pracovali s vědomím, že jejich výstup nebude posuzován jen ve škole, ale obstojí na trhu. To s sebou nese jinou míru odpovědnosti i motivace a zároveň posiluje jejich profesní sebevědomí," řekla Zuzana Pluhařová, zástupkyně ředitele Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy v Liberci.
Nejnovější články
Souboj o čelo tabulky druhé volejbalové ligy skončil remízou
Chovatelé dostávají kompenzace za útoky vlků, kormoránů a vyder
Harrachov se připravuje na jarní prázdniny
V Josefově Dole zahájí sérii divadelních představení Casanovou
Jaroslav Rudiš provází diváky literárními stopami v Libereckém kraji
Nejčtenější články
20.01.: Odstranění havárie v jablonecké ulici Pražská potrvá několik dní
19.01.: Ptačí chřipka: Důležitá je prevence a zodpovědné chování
19.01.: Změny na Střelnici a turecké soustředění
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.