V sobotu se bojovalo o krajské tituly

31.01.2018 09:58:31 | Autor: Dušan Molitoris, Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecká hala byla minulou sobotu dějištěm společného krajského přeboru Libereckého a Královehradeckého kraje v kategoriích mužů a žen. O medaile bojovalo celkem 274 závodníků z 25 oddílů obou krajů.

Na programu bylo 24 disciplín, o které se podělilo v Libereckém kraji sedm oddílů. Nejúspěšnější byli opět atleti z domácího oddílu TJ LIAZ Jablonec, kteří získali celkem 14 medailí z toho sedm zlatých, čtyři stříbrné a tři bronzové medaile. Druhým oddílem v počtu medailí byli atleti z Mladé Boleslavy ziskem 11 medailí z toho získali pět zlatých, dvě stříbrné a čtyři bronzové , třetím oddílem byl AC Jablonec se stejným počtem celkových medailí jako druhý celek ale vybojoval pouze čtyři zlaté medaile, stejný počet stříbrných a tři bronzové .

Tři přebornické tituly vybojovala Adéla Novotná, když dokázala zvítězit v bězích na 60m a 200m a byla členkou vítězné štafety na 4x 150m. Výborně ji také sekundovala Lucie Odvárková ziskem dvou zlat v běhu na 60mpř a výšce a k tomu přidala ještě stříbro ve štafetě, obě jsou z atletického oddílu TJ LIAZ Jablonec.

Zcela stejného zisku dvou zlatých a jedné stříbrné se podařilo vybojovat Tomáši Pulíčkovi z AC Jablonec, vítězstvím v běhu na 60m překážek a dálce, stříbro v kouli.

Přebornické tituly získali: Adéla Novotná 60m 7.83, 200m 25.64, Lucie Odvárková 60mpřekážek 9.04, výška 159, Veronika Milotová 400m 58.57, štafeta 4x150m časem 1:18.50 ve složení Štanclová, Rappová, Novotná, Šimůnková, David Fišer tyč 440 -všichni TJ LIAZ Jablonec.

Tituly závodníků z AC Jablonec -Tomáš Pulíček 60mpřekážek 8.41, dálka 685, Vít Monzar výška 199, Denisa Folková 800m 2:19.13.

Obrazem: Přebor Libereckého a Královéhradeckého kraje mužů a žen