Aktuality strana 3682
Zvuk hluku
21.05.2011 | Kultura | Jablonec nad Nisou
26. - 28. 5. /čtvrtek - sobota/ 20.00 kino Radnice | více
Hamry smolně doma podlehly Lomnici
21.05.2011 | Sport | Velké Hamry
Fotbalová elegie. Těmito dvěma slovy by se dalo zachytit sobotní působení Hamrovských. Od začátku zápasu až po konečný hvizd domácí přikovali soupeře na jejich polovinu, ale nakonec odešli s prázdnou po prohře 0:1. | více
The Beatnuts ve Woku: Ti, co nedorazili, přišli o zdařilou show
21.05.2011 | Kultura | Jablonec nad Nisou | foto (25)
Newyorská hip-hopová legenda The Beatnuts v pátek dostála v jabloneckém klubu Woko své pověsti a rozhodně nezklamala. Nicméně návštěvnost akce byla velmi slabá. Ještě před dvaadvacátou hodinou nic nenasvědčovalo tomu, že zde má koncertovat rapové duo, které na přelomu devadesátých let a nového milénia určovalo tón světovému hip-hopu. | více
Blesk Jablonec porazil Sabat Praha 6:3
21.05.2011 | Sport | Jablonec nad Nisou | foto (38)
Jablonec vedl po 2. směně 1:0, ale hosté díky homerunu D. Vavruši ve 3. směně výsledek otočili. Blesk čtyřmi body ve 4. směně otočil zápas se Sabatem Praha a zvítězil 6:3. | více
Obrazem: V posledním domácím utkání Jablonec vybojoval bod
21.05.2011 | Sport | Jablonec nad Nisou | foto (45)
Naposledy v této sezóně se před domácím publikem představil FK Baumit Jablonec, který hostil SK Slavii Praha. Domácí derniéra to byla i pro Pavla Drska a Tomáše Michálka, kteří v další sezóně už nebudou oblékat jablonecký dres. Oba soupeři se nakonec po devadesáti minutách rozešli smírně 2:2. | více
Obrazem: Muzejní noc zabalená do papíru
21.05.2011 | Kultura | Jablonec nad Nisou | foto (49)
Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou pořádalo v pátek 20. května již šestou Muzejní noc. Tentokrát se nočními průvodci muzejními sbírkami stali žáci ze ZŠ Arbesova, kteří si pro tuto událost připravili netradiční papírové modely.
Muzeum připravilo papírovou noc
21.05.2011 | Kultura | Jablonec nad Nisou
V jabloneckém Muzeu skla a bižuterie uspořádali v pátek 20. května večer Muzejní noc. Zabalili ji do papíru. | více
Nalezeno článků: 40495, zobrazeno: 36811-36820
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Tradiční jablonecký dotační titul na podporu výstavby
Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlašuje Program podpory výstavby technické infrastruktury pro rok 2026. Stejně jako v předchozích letech zaměří podporu na výstavbu domovních čistíren odpadních vod a kanalizačních přípojek. Pro letošní rok město vyčlenilo částku 1 milion korun. Novinkou je možnost podat žádost v obou kolech také elektronicky prostřednictvím Portálu Jablonečana. „Podporou domovních čistíren a kanalizačních přípojek zlepšujeme kvalitu životního prostředí i technickou infrastrukturu ve městě. Chceme, aby byl program pro občany co nejdostupnější, proto letos umožníme i plně elektronické podání žádostí," říká jablonecký primátor Miloš Vele. O investiční dotaci mohou žádat majitelé objektů určených k trvalému bydlení v katastru Jablonce nad Nisou, získat mohou 50 % z celkových způsobilých výdajů, maximálně však 50 tis. korun na jednu bytovou jednotku, a to od 1. dubna do 30. října.
Pravidelná práce strážníků v terénu má smysl
V pondělí 16. února vyrazili okrskáři z Proseče nad Nisou, Pasek a Šumavy i centra do terénu na společnou kontrolu. Zaměřili se také na vybydlený dům v prosečské ulici Vrcholová, odkud přicházely informace o větším počtu lidí bez domova. Trojice strážníků na místě objevila pětici osob bez domova. Všechny zkontrolovali a ověřili jejich totožnost. Při lustraci vyšlo najevo, že po jedné z žen pátrají policisté v celostátním měřítku. Okrskáři proto okamžitě kontaktovali Policii České republiky, která si hledanou ženu převzala k dalším úkonům. Běžná kontrola tak přinesla nečekaný výsledek a potvrdila, že pravidelná práce v terénu má smysl.
Nejnovější články
Jablonecké technické služby zahájily opravy výtluků po zimě
Policisté kontrolovali motoristy na alkohol a jiné návykové látky
Hrůza v Mladé Boleslavi: Korunu tomu nasadil Alegue
Na halové středě byl překonán národní rekord juniorek ve skoku o tyči
Jablonec podpoří obnovu domů v památkové zóně
Nejčtenější články
01.03.: Zlatá medaile s českým rekordem putuje do Jablonce
01.03.: Jablonec má novou ulici Za Jízdárnou
01.03.: Od března se bude rekonstruovat další část sítí v centru Jablonce
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.