V Rovensku domácí inzultovali rozhodčího

27.04.2011 18:56:07 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

V 18. kole fotbalové I. B třídy nasázeli fotbalisté Lučan sedm branek Víchové. Držkov doma nestačil na Horní Brannou. Mšeno v derby porazilo Harrachov a Malá Skála Jenišovice. Maršovice přivezly tři body z liberecké Nové Vsi. Plavy doma remizovaly s Mírovou. Duel Zásady v Rovensku byl pro inzultaci sudího předčasně ukončen.

Držkov - Horní Branná 2:3 (0:2)

Ani v tomto kole se jarní smůla držkovského mužstva nepustila. Z počátku zápasu domácí soupeři nabídli několik šancí z vlastních chyb, čehož také dvakrát do poločasu využili. Pro držkovské hrálo, že byl po půlhodině vyloučen Šlechta za urážku hráče a následně i sudího, ale k lepšímu výsledku to nepomohlo. Držkovští obdrželi od oslabeného mužstva další dva góly. Domácí se začali gólově prosazovat až v posledních patnácti minutách, ale bohužel to již nestačilo. Držkov má na jaře nehezkou pasivní bilanci 2:9.

Branky: 71. J. Dvořák (PK), 76. Machačka. Rozhodčí: Kulhavý. ŽK: 0:2. ČK: 0:1 (27. Šlechta). Diváků: 60.

Držkov: E. Dvořák - Polman, J. Dvořák, Somr, Hruška - Stumer, Batěk, Prousek, Machačka - Škaloud, Vaněk.

Rovensko p. Troskami - Zásada 0:1 - nedohráno

Minutu před koncem prvního poločasu bylo utkání ukončeno pro inzultaci pomezního rozhodčího. V průběhu utkání nebyla odpískaná podle domácích jasná penalta a při zmíněném incidentu vstřelili hosté branku podle mínění domácích z jasného ofsajdu. Jeden z pořadatelů na to upozorňoval lajnového rozhodčího Kříže, ten mu prý něco nevybíravě odpověděl a pořadatel mu vlepil facku. Načež bylo utkání hlavním rozhodčím Horákem ukončeno. Očekává se kontumace utkání ve prospěch hostů a možná i nějaký další disciplinární trest pro rovenský tým.

Branka: 35. Srbek. Rozhodčí: Horák.

Zásada: Mil. Kopal - Tyle, Krejčík, Šoutek, P. Blažek, T. Blažek, Čurda, Srbek, Sovinec - Mich. Kopal, Boudík.

Nová Ves (SM) - Maršovice 0:4 (0:3)

Favorit na hřišti posledního týmu tabulky potvrdil svojí výkonnost a zaslouženě s přehledem zvítězil a připsal si tři body. O výhře rozhodla již první polovina zápasu, ale hlavně střelecká potence Kohoutka, který vstřelil všechny čtyři góly maršovických.

Branky: 15., 26., 44. a 60. Kohoutek. Rozhodčí: Novák. Bez karet. Diváků: 80.

Maršovice: Sedláček - Vogt, Skuhravý, Stolín, Linhart (86. Meisel) - Habr (40. Mrkvička), Sitarčík, Just, Toman - Kohoutek, Čech (85. Machalický).

Plavy - Mírová 0:0

Vedoucí celek tabulky a ani domácí tým si za celý zápas nevytvořily žádnou stoprocentní šanci, ale fotbal se hrál zajímavý. Hrálo se bojovně a důrazně sice od vápna k vápnu, ale bylo se na co dívat. Domácí obranná řada s přehledem uhlídala ofenzívu hostí, kterou vedli zejména nebezpeční Jíra a Císař.

Rozhodčí: Kříž. ŽK: 2:3. Diváků: 110.

Plavy: Benda - Jelínek, J. Černý, Votoček, Korotvička - Jón, Tomíček, (89. Harik), Šimerda, Galbavý (19. Škoda) - Lejsek, L. Černý (53. Čermák).

Lučany - Víchová 7:0 (5:0)

Už začátek utkání nasvědčoval k tomu, že domácí fotbalisté budou hrát s chutí, vlétli na soupeře a k ničemu ho nepustili. První branku zařídil Svoboda ve 12. minutě z trestného kopu a totéž zopakoval po dalších dvanácti minutách, ale to již zvýšil na 3:0. Do poločasu lučanští hráči poslali míč do sítě ještě dvakrát a bylo rozhodnuto. Ve druhé části domácí polevili v tlaku, ale dva góly ještě přidali.

Branky: 12. a 14. Svoboda, 37. a 81. M. Dítě, 18. Bělohlávek, 44. Maňák, 75. Vokuš. Rozhodčí: Paulus. ŽK: 2:2. Diváků: 100.

Lučany: Sobotík - Vít (46. Vávra), Vokuš, M. Dítě, Šindelář - Maňák, Svoboda, Bělohlávek, Patočka (68. J. Dítě) - Jelínek, Brož.

Malá Skála - Jenišovice 5:0 (2:0)

Poslední výsledky obou soupeřů nasvědčovaly spíše k vyrovnanému souboji, ale hostím se nedařilo. Fotbal se hrál nevalné úrovně, ale domácím se dařilo střelecky, hlavně Makulovi, který zaznamenal hatrick.

Branky: 23., 53. a 82. Makula, 31. Pekárek, 81. J. Šilhán. Rozhodčí: Špidlen. ŽK: 3:0. Diváků: 40.

Malá Skála: Krause - Cafourek, Serbus, Šída, Kobrle - K. Šilhán, Daníček, Brožek, Pekárek - Makula, J. Šilhán (57. Plátek).

Jenišovice: Řehák - Rosenbaum, Obrtlík, Laušman, Vaněček - Bernard, Kalousek Z., Kalousek V., Soudský - Prkno, Hradecký.

Mšeno B - Harrachov 1:0 (0:0)

Již v jarním druhém zájezdu harrachovských fotbalistů na Jablonecko prohráli hráči z horského střediska o jediný gól - 0:1. Dle slov trenéra domácí rezervy Jiřího Gottwalda: „Na to, že ještě nedávno jezdili na lyžích, hráli opravdu moc dobře." O těsném výsledku pro domácí rozhodla jediná branka až v poslední čtvrtině zápasu.

Branka: 73. Petrtýl. Rozhodčí: Šubrt. ŽK: 1:1. Diváků: 60.

Mšeno B: Farský - Kobylka, Knappe, Chroustovský, Zámečník - Petrtýl, Matoušek, Vejprava st. (D. Ryšavý), Hýř (46. Daniel) - Houžvička, Švorc (70. Konvalinka).

Harrachov: Hefert - Bergmann, Horáček, Barbořák st., Adámek - Barbořák ml., Trepera, Kyncl, David - Chlup, Hlava (55. Kučera).