V přeboru dva debakly týmů Jablonecka

25.05.2015 13:20:31 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

V přeboru dva debakly týmů Jablonecka

Ve fotbalovém přeboru Liberecka se nedařilo dvěma týmům Jablonecka a inkasovaly výrazné příděly. Vítězství si připsal jen tým Jiskra Mšeno. Fotbalisté Velkých Hamrů neprožívají zrovna nejlepší období. Potřetí za sebou prohráli, tentokrát na půdě Chrastavy vysoko 5:1. Ještě hůř dopadl Železný Brod, který doma inkasoval potupnou porážku od Sedmihorek 1: 7.

Chrastava - Velké Hamry 5 : 1 (4:1)

Úvod zápasu byl vyrovnaný, prakticky z první vážnější akce dali domácí první branku. Beneš se proháčkoval skrz Jíříkovského a Barcucha, následně si poradil i s Husnikem v brance. V 19. minutě však bylo srovnáno. Trestný kop z 25 metrů poslal za záda Zíky Průcha. To však bylo z hostující strany vše. Špatně bránící hosté a jedovatě útočící domácí, to byl důsledek poločasového skóre 4:1, když se podruhé prosadil Beneš, po něm ukázal ve vápně hostů fotbalový přehled Jiří Štajner a do kabiny chrastavský forvard ještě přibalil další gól z pokutového kopu. Druhý poločas se již dohrál za téměř permanentní převahy Chrastavy. Z jejich tlaku vzešla pouze jedna branka. O ní se postaral, kdo jiný, než Jakub Beneš - tentokráte hlavou po centru Řezky. V závěru mohl zkorigovat Miček, jenomže ho výtečně vychytal Zíka.

Branky: 11., 24., 44. a 62. Beneš, 31. (PK) Štajner - 20. Průcha. Rozhodčí: Paulus - Horáček, Mrkáček. ŽK: 2:2. Diváci: 190. Velké Hamry: Husnik P. - Matocha, Barcuch (28. Husnik T.), Jiříkovský - Malý, Bistika, Průcha, Paldus (66. Mokroš), Vodrážka - Miček, Hlubuček (82. Říha).

Košťálov - Mšeno 0 : 1 (0:0)

V prvním poločase byli domácí mírně lepší, ale hosté dobře bránili a do moc šancí Košťálov nepouštěli. Ve 39. minutě Havel prostrčil míč na Sádka, ale ten mířil těsně vedle. Ve 45. minutě opět domácí Havel pálil z otočky z vápna těsně vedle.

Krajský fotbalový přebor, utkání FK Košťálov - Jiskra Mšeno<br />Autor: Petr JežekDruhý poločas probíhal podobně. V 63. minutě střídající Houžvička už překonal gólmana, ale z brankové čáry míč vykopl mšenský obránce. V 73. minutě kopal Švorc rohový kop a skvěle se do vzduchu vyšrouboval Heinrich a svojí boží hlavou po rohu rozhodl utkání. V závěru domácí měli tlak, ale výraznější šanci si už nevytvořili, jen jednou tři body zachránil hostující Macháček, který pár minut před koncem zápasu z prázdné branky vykopl střelu domácích.

Branka: 73. Heinrich. Rozhodčí: Hnětynka, ŽK: 0:4. Diváků: 100. Sestava Mšena: Kobachidze - Krámský, Heinrich, Filip, Macháček Novotný (82. Daniel), Vejprava, Jiroušek, Švorc, Kulhánek (84. Zikmund), Pešat (72. Janovský). Fotogalerie z utkání

Železný Brod - Sedmihorky 1 : 7 (0:3)

Hosté přijeli do Železného Brodu s respektem, ale v průběhu převzali otěže zápasu. Poprvé udeřilo ve 22. minutě, kdy Pařízek vstřelil hlavou první gól Sedmihorek. O dvě minuty později se po rohu trefil Bakeš a za další minutu se krásnou střelou z 14 metrů prosadil Škréta. Tato tříminutovka domácí dostala do kolen a od této chvíle na hřišti existovalo už jen jedno mužstvo.

Druhý poločas si v pohodě hrající hosté výsledek s přehledem hlídali a ještě ho výrazně navýšili. Nejprve Škréta z penalty přidal čtvrtý gól. Poté sice domácím darovali čestný gól, ale v dalším průběhu stříleli už jen hráči Sedmihorek. V 74. minutě po akci Marcela Špíny se bez přípravy trefil Petrlák - 1:5. V 79. minutě po přihrávce Vaníčka zvyšoval Holý na 1:6 a asi nejhezčí gól v zápase vstřelil čerstvě střídající Martin Špína, který bez přípravy a z prvního doteku zužitkoval dlouhý pas Macha, a završil tak pro hosty velmi vydařené utkání.

Branky: 60. Maryško - 22. Pařízek,  24. Bakeš, 25. a 55. Škréta (druhá z penalty), 74. Petrlák, 79. Holý, 83. Martin Špína. Sestava Železného Brodu: Kopal - Aubrecht, Šilhán (72. Grebeníček st.), Berka, Kovář - Grebeníček ml., Maryško, Šimek (60. M. Kotlár), Picek (46. Podstavek) - Kysela, M. Šefr

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Mobilní telefony zpestří výuku dopravní výchovy

Dětské dopravní hřiště v Jablonci nad Nisou získalo finanční dar ve výši 30 tis. korun od Nadace Preciosa. Použilo je na nákup mobilních telefonů, které nově využije při výuce dopravní výchovy pro děti. Moderní technologie dnes hrají důležitou roli také ve vzdělávání. „Nové mobilní telefony umožní lektorům zpestřit výuku a aktivně zapojit děti do interaktivních činností, které podpoří lepší pochopení pravidel silničního provozu," potvrdil Tomáš Svačina, manažer prevence kriminality jabloneckého městské policie. Podle jeho slov děti pracují s výukovými aplikacemi, řeší dopravní situace formou kvízů a zapojují se do týmových úkolů přímo během výuky na dopravním hřišti. „Využití mobilních zařízení přináší větší interakci mezi dětmi a lektory. Výuka získává dynamičtější charakter a zvyšuje atraktivitu pro děti, což podporuje lepší zapamatování zásad bezpečného pohybu v silničním provozu," potvrdil Miloslav Lejsek, referent prevence kriminality a vzdělávání MP Jablonec nad Nisou.

Pěnčínské jarní slavnosti sázejí na zahradnické téma

Máte už nakoupená semínka a připravené truhlíky? Pokud ne, v sobotu 21. března 2026 máte ideální příležitost to napravit. Pěnčínské jarní slavnosti navazují na úspěšné podzimní slavnosti a letos sázejí na zahradnické téma. Pořadatelé nezapomněli ani na oblíbenou kulinářskou soutěž. Slavnosti doplní i další významná událost - oslavy 140 let místní základní školy. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Atletku Kláru Kaděrovou přijal primátor Jablonce Miloš Vele
Velikonoční trh na krajské náplavce nabídne to nejlepší z regionu
V sobotu 28. března se v Jablonci začne svážet bioodpad
Mobilní telefony zpestří výuku dopravní výchovy
Šestnáctý ročník fotosoutěže Zaostřeno na Jizerky byl vyhlášen

Nejčtenější články

23.03.: Chystá se rozsáhlá uzavírka v ulici Liberecká a okolí
22.03.: Kultura v Železném Brodě v březnu
24.03.: Atletku Kláru Kaděrovou přijal primátor Jablonce Miloš Vele

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace