V okresním přeboru Jablonecka je rozhodnuto?

11.06.2013 16:39:48 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Fotbalisté i v nižších soutežích finišují a v jabloneckém okrese to vypadá, že právě uplynulé kolo rozhodlo. V přímém souboji Hodkovice doma porazily pěnčínskou rezervu a mají náskok pěti bodů. Pěnčínští sice mají k dobru ještě o zápas více doma s Tanvaldem (19.6.) a v příštím kole doma Jenišovice B, ale Hodkovickým „stačí" vyhrát v Rychnově a to může být problém.

Tanvald - Rychnov 0 : 6 (0:3)

Tanvald měl problém se sestavou a předvedená hra i výsledek tomu plně odpovídají. Hosté z Rychnova byli pohyblivější a důraznější a tak první gól na sebe nenechal dlouho čekat. To běžela právě 10 min., kdy na dvakrát protlačil míč do síťe Pfeifer. O čtvrthodinu později to bylo již o dva góly, to se krásně do centru položil hlavou Mahdal a nedal tak šanci domácímu golmanovi. Domácí mohl do hry dostat Uhlíř, ten ale nabídnutý pokutový kop těsně před poločasovým hvizdem neproměnil. Nedáš dostaneš se potvrdilo, poločasový účet uzavřel rychnovský Janků. V druhém poločase se obraz hry nezměnil a Rychnov přidal ještě další tři trefy. Tanvald si tak vypil svůj pohár hořkosti až do dna, Rychnov si zalouženě odvezl tři body. Branky: 25. a 85. Mahdal, 45. a 60. Janků, 10. Pfeiffer, 72. Kalina. Rozhodčí: Bukvic. ŽK: 2:1. Diváků: 80. Tanvald: Koželuh - Borski, Ducháček, Kristek, Prusík - Trmal, Sklenička,
Schmied (45. Pohl), Kadlic - Uhlíř, Pokorný (77. Mlynek). Rychnov: Lumnitzer - David, Tučani, Hrnčál, Mahdal - Pfeiffer, Petr (63. Kalina), Kubát, Janků - Plaček (23. Mareš), Nosek.

Jenišovice B - Janov 5 : 0 (0:0)

Domácí chtěli potvrdit vyýhru v Albrechticích, ale první poločas se jim příliš nevydařil a hostí byli lepším týmem, který využíval především standardních situací, kterým domácí obrana někdy se stěsím odolávala.

Do druhé části zápasu už domácí vstoupili lépe a přestože jim zatím standardky nevycházely, tak právě po rohu se prosadil Bernard 1:0 Hosté hru více otevřeli a po chybě stopera se řítil Resl sám na branku, ale Ducháček nájezd vytazil a dorážejícího Mrkáčka už fauloval. Vodháněl se z penalty nemýlil 2:0. Tuto situaci Ducháček nevzládl a za opakovanou kritiku obdržel duhou žlutou a šel ven. Hostů bylo pouze jedenáct, tak musel do branky někdo z pole a byl to Puchrik.Tato situace ovlivnila zbytek zápasu. Janov odpadl a domácí navyšovali skóre. Resl 3:0 a posila z Ačka Vlasák se prosadil hned dvakrát. Výsledek 5:0 je pro hosty krutý, ale takový je fotbal nedáš.... Branky: Vlasák 2x, Bernard, Vohháněl (PK), Resl. Rozhodčí: Šoun. Jenišovice B: Bočok - Obršlík, Kalousek, J. Strnad, Vlasák - Svoboda, S. Strnad, Vodháněl, Bernard - Resl, Imlauf. Janov: Ducháček - Puchrik, Dejmek, Zámečník, R. Martínek - Huk, Zima, Majer, Knytl - Kocourek, Kovalda.

Smržovka - Kořenov 3 : 0 (1:0)

Od začátku utkání začali domácí s tlakem na soupeře, aby co nejdříve skorovali a to se jim povedlo hned v 15. minutě po rohovém kopu. Hosté přijeli na Smržovku s defenzivní taktikou, kterou v první puli plnili a před domácí branku se dostávali jen s brejku. Do druhé půle hosté vkročili odvážněji, ale hned 49.minutě dostali z přímého kopu druhou branku. Kořenovští se poté snažili o kontakní gol, ale ten nepřišel a domácí hráči překonali hostujicí obranu po krasné akci a dali třetí branku. Po tomto třetím gólu bylo utkání rozhodnuto a potom se dohrálo v klidu. Branky: 14. Sekanina, 49. Šich, 71. Sucharda. Rozhodčí: Vasko. ŽK: 1:1. Diváků: 80. Smržovka: Macek - Beránek, Šich, Patočka, Sucharda - P. Picka, Štěpánek, Hrabánek, Z. Picka (71. Novák) - Sekanina, Červenka (60. Dressler). Kořenov: Just - Posejpal, Klinger, Vrána (58. Strnádek), Šebek (46. Černý) - Malec, Doležal (60. Albrecht), Krejčík, Kohút - Šnýdl, Kovačík.

Držkov B - Josefův Důl 3:0 (1:0)

Zápas byl malou estrádou. Hosté přijeli do Držkova pouze v deseti hráčích, což se pod výsledkem podepsalo. Navíc celé utkání musela odřídit trojice laiků, neboť nedorazil ani jeden rozhodčí. Přesto výkon Jana Dvořáka jako hlavního sudího byl velice sympatický a slušnou kompenzací. Domácí se ujali vedení již v 15. minutě, ale od té doby se spíše trápili. Držkovtší jako by nevěděli, co si proti oslabenému mužstvu počít a překonat jej. Navíc se několikrát nechali unést hrou dopředu a pak jen ztěžka stačili odvracet brejky hostů. Navýšení skóre přinesla až branka v druhém poločase, kdy se prosadil Petr Prousek. Na konečný výsledek upravil svou druhou brankou Jiří Machula v 71. minutě. Branky: 15. a 71. Machula, 52. Pe. Prousek. Rozhodčí: Dvořák - Černý, Mrkvička. ŽK: 0:1
Držkov: Mrkvička - Nikodým, Somr, Berka, Polman - Vrbata (46. Pe Prousek), Linhart, E. Dvořák, Šebek - Kořínek, J. Machula. Josefův Důl: Nemét - Bodysud, Kadlec, Rezler, Procházka - Řeháček, Bělohradský, Vrňák, Mladonický - Volek

Hodkovice - FC Pěnčín B 3 : 1 (1:1)

Přímý boj o první místo v tabulce, které nabízí i postup do I. B třídy, svedly dva nejlepší týmy letošního přeboru na trávu do Hodkovic. První poločas byl vyrovnaný s řadou šancí na obou stranách i když jich měli hosté asi víc, ale skvěle chytal domácí brankář Kvapil. Ve druhé polovině zápasu domácí přidali a za dvacet minut dvěma góly rozhodli nejen o vítězství v tomto zápase, ale i možná v celé soutěži. Branky: 51. a 64. Bendák, 15. Bouška - 12. vlastní (Řepka). Rozhodčí: Albl. Diváků: 100. Hodkovice: Kvapil - Kraus, Bouška, Řepka, Košek - Bendák, Škopan, Pánek (17. Nevyhoštěný), Pekař - Košek, Dostrašil (85. Kovář) Pěnčín B: I. Matějček - Hušek, Mastník, Sobotík, Matúška - Pleštil, Pumrle, Lang, Šupík (77. Krátký) - Bukvic, Šikola (62. Vávra).

Kokonín B - Albrechtice 3 : 1 (2:1)

Kokonínským se v této sezóně příliš nedaří, potácí se stálena konci tabulky a tak chtěli bodovat. První poločas byli lepším týmem, k čemuž jim napomohlo vstřelní branky Winklerem již v páté minutě. Hosté sice po deseti minutách vyrovnali, jednogólový náskok do kabin pro domácí zajistil opět Winler. Důležité pro zisk bodů bylo pro Kokonínské vstřelení druhé branky v úvodu druhé části a to rozhodlo. Branky: 5. a 30. Winkler, 55. Kunze - 15. Milichovský. Rozhodčí: Linhart. ŽK: 1:2. Diváků: 60. Kokonín B: Lhota - Urbánek, Holler, Svoboda, Gut (68. Pánek) - Šilhán, Klacek (46. Paldus), Šourek, Winkler - Kunze, Duštíra. Albrechtice: Brož - Jelínek, Věříš, Vávra, Prokop (50. Pipek) - Bártl, Milichovský, Verner, Trdla - V. Koldovský (78. Rádl), Šourek