V okresním přeboru fotbalistů beze změn

20.05.2013 17:22:41 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Po dalším kole okresního přeboru II. třídy se v pořadí nic nemění. Vedoucí dvojice Pěnčín B a Hodkovice své postavení výhrami potvrdila. Stejně tak závěr tabulky je stále stejný, Josefův Důl body pořád hledá a dvojice béček Jenišovic a Kokonína opět nebodovala.

Albrechtice/Jiřetín - Tanvald 3:3 (1:1)

Domácí chtěli z tohoto utkání získat tři body, ale jak se během hry ukázalo byli rádi, že získali aspoň jeden. Hosté byli herně lepší, pohyblivější po celém hřišti a také si vypracovali více příležitostí ke vstřelení branky.

Albrechtické mužstvo tentokrát nepodržel brankář, který dostal docela laciné branky a mužstvo vždy muselo dotahovat náskok hostí a to ještě hosté nastřelili dvakrát břevno. Domácí se sice ujali vedení z penalty, ale hosté do konce poločasu ještě stačili vyrovnat. Ve druhé půli se hosté ujali vedení v 60.minutě, ale domácím se střelou z úhlu podařilo vyrovnat. V 78. min. hosté opět udeřili a to střelou z 25 metrů, kterou brankář opět podcenil. V poslední minutě utkání domácí Vávra za hranicí velkého vápna prostřelil vše, co bylo v cestě a srovnal na konečnou zaslouženou remizu.

Branky: 22. L. Koldovský (PK) ,72. J. Sedlák, 90.Vávra - 43.Kristek, 60.Pohořalý, 78.Van Bergen. Rozhodčí: Kafka. Bez karet, Diváků:90
Albrechtice:Brož - Jelínek, Bártl, L. Koldovský, Věříš - Trdla (26.Prokop),
Pecháček, J. Sedlák, Vávra - Verner, Milichovský (46. V. Koldovský)
Tanvald: Koželuh - Borski, Kristek, Pohořalý, Prusík - Trmal, Sklenička, Van Bergen (87.Ducháček), Kadlic - Uhlíř, Pokorný (75.Doleček)

Držkov - Kokonín B 2:1 (1:1)

Soupeři sehráli vyrovnanou partii. Obě mužstva si na úvod utkání vypracovaly několik velice slibných šancí, ale brankou žádná neskončila v soupeřově síti. Hosté byli vedoucí brance velice blízko, když Nikodýmův odkop nabral směr těsně nad vlastní branku. Do vedení však šli první domácí. Nabídnutou šanci využil po čtvrt hodině hry Trojan a posunul domácí do vedení. Radost však netrvala dlouho. Na Šilhánovu přesnou střelu byl domácí Mrkvička krátký. Do druhého poločasu lépe vkročili hosté. Byli aktivnější ve hře dopředu, ale branku ze svého snažení nevytěžili. Domácí začali využívat brejků a několikrát slibně ohrozili hostujícího gólmana. V závěru druhého poločasu po rychlém brejku domácích proměnil Fišer tváří tvář proti Pencovi a poslal domácí do vedení. Hostům v posledních minutách nabídl velice slibnou šanci Pavel Prousek, ale Mrkvička únik Šilhána bravůrně zastavil. Nutno podotknout, že Mrkvička v Držkovské bráně byl ve výborné formě. Zlikvidoval několik vyložených šancí hostující ofensivy a i přes inkasovanou branku svůj tým podržel.

Branky: 17. Trojan, 87. Fišer - 22. J. Šilhán. Rozhodčí: Brožek. ŽK: 2:1. Diváků: 50. Držkov: Mrkvička - Nikodým (55. T. Prousek), Somr, Berka, Pa. Prousek - Kořínek, Mätzelt, Vrbata, Šebek - Trojan, J. Machula (17. Fišer). Kokonín: Penc - Kunze, Holler, Svoboda, Berndt, Šourek - R. Šilhán, M. Šilhán, Gut (58. Winkler) - J. Šilhán, Toriška (34. Pánek).

Kořenov - Pěnčín B 3 : 4 (2:3)

Vedoucí tým soutěže předváděl v Kořenově fotbal odpovídající jeho postavení v tabulce, ale domácí se s ním snažili držet krok. Stalo se tak hned v úvodu zápasu, kdy se Pěnčínští ujali vedení ve 4. minutě a vzápětí domácí Kohút srovnal. Bojovní kořenovští fotbalisté získali dokonce vedení 2:1 po dvaceti minutách, ale dvě branky hostů do poločasu jim zajistily vedení 3:2. Kořenov krátce po pauze opět vyrovnal a chtěl zisk bodu uhájit. Plány mu překazil druhý žlutý faul Doležal a následné jeho vyloučení v 67. minutě zápasu. Hosté početní převahy využili a Pumrle svým druhým gólem v zápase rozhodl o bodech pro favorita.

Branky: 6. Kohút, 21. Žilla, 57. Břicháček - 4. a 82. Pumrle, 27. Mastník, 41. Pleštil. Rozhodčí: Nagy. ŽK: 4:2. ČK: 1:0 (67. Doležal). Diváků: 50.
Kořenov: Just - Posejpal, Habr, Žilla, Krejčík - Břicháček, Malec, Doležal, Kohút - Šnýdl, Kovačík. Pěnčín B: I. Matějček - Jiskra, Mastník, Sobotík, Matúška - Pleštil, Pumrle, M. Bukvic, Šupík - P. Bukvic, Šikola.

Janov - Rychnov 2 : 0 (0:0)

Domácí si vypracovali převahu, ale nedařilo se jim šance proměňovat. Nastoupili do zápasu se všemi přítomnými hráči a teprve po přestávce nastoupil první náhradník střelec Kovalda, který také vstřelil první branku a vlastně zápas rozhodl. Zajímavá je i sestava hostů, která připomínala spíše B - tým, který hrál svůj zápas až druhý den v neděli.

Branky: 74. Kovalda, 80. Dejmek. Rozhodčí: Malena. ŽK: 1:2. Diváků: 30.Janov: Ducháček - Puchrík, Dejmek, R. Martínek, Zámečník - Pilz, Huk, Zima, Suchánek - Kocourek (46. Kovalda), Bleha. Rychnov: Křížek - Jaloviček (30. Halama), Nosek, Petr, Hrnčál - Křížek, Kubát, Krastev, Strnad - Janků, Praus (59. Drahoňovský).

Josefův Důl - Hodkovice 1 : 5 (0:3)

Domácí fotbalisté bohužel dosud v soutěži nezískali jediný bod a tak by bylo troufalé čekat úspěch s týmem, který je na druhém místě tabulky a vedoucímu týmu stále těsně šlape na paty. O výsledku Hodkovičtí rozhodli již v prvním poločase vstřelením tří branek. Josefodolští bojovnost v domácím prostředí neztrácejí a tak se jim po hodině hry podařilo snížit na 1:3. V závěru hosté ještě dva góly přidali a výhrou udrželi kontakt s vedoucí rezervou Pěnčína.

Branky: 61. Procházka - 23. a 86. Pánek, 30. a 37. Pekař, 75. Bolart. Rozhodčí: Lebeda. ŽK: 1:1. Diváků: 60. Josefův Důl: Nemét - Procházka, Volek, Scholze, Vrňák - Čvirk, Bělohradský, Jurák, Kremláček - Oberhofner, Mladonický. Hodkovice: Kvapil - Nevyhoštěný, Bouška, Vojtíšek, M. Košek - Bendák (58. Matějka), Pekař (74. Řepka), Škopan (58. Bolart), D. Košek - Pánek, Dostrašil

Smržovka - Jenišovice B 1 : 0 (0:0)

Od začátku utkání měli domácí velkou převahu, hrálo se jen na polovině hostů. Hosté přijeli s taktikou příliš brzo neinkasovat, domácí hrači v prvním poločase se dostali do několika vyložených šancí, které ale neproměnovali. Ve druhém poločase se hrálo stejně, jen s tím rozdílem, že hosté ještě víc bránili. Rozhodlo se v 57.minutě, kdy se hostující obranou procpal L. Brož a vstřelil vedoucí branku, která byla rozhodující. Hosté, i když prohravali, tak se dopředu prakticky nedostali. Další branka už nepadla, i když domácí k tomu měli několik šancí.

Branka: 57. L. Brož.
Rozhodčí:Linhart. ŽK: 1:3. Diváků: 80.
Smržovka: Macek - Beránek, Šich, Sucharda, L. Brož - Skála. Štěpánek, Hrabánek (80. Dressler), A. Brož - Z. Picka, Červenka (72. Novák)
Jenišovice B: Bočok - Imlauf, Schmidt (69. Obršlík), J. Strnad, Kazda - Aron, Rosenbaum, Vodháněl, Vlasák - Kočí, S. Strnad.