V obou skupinách I.B třídy stále stejní lídři

10.05.2017 17:26:37 | Autor: Ladislav Janata, Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Ve východní skupině I.B třídy, kde je většina týmů z Jablonecka, vede Pěnčín s dostatečným náskokem již 15 bodů. V západní skupině v minulém kole ukázala rezerva Mšena snahu bojovat o vedení, ale debakl v „libereckém" Pěnčíně ji opět posadil na zadek.

Skupina východ:

FC Pěnčín - Jiskra Libštát 4:1 (3:1)

Po dvou domácích zápasech, které museli Pěnčínští odehrát na umělce v Jablonci se dočkali i prvního zápasu na svém pěnčínském stadionu a přivítali hosty z Libštátu. V úvodu zápasu se do dvou brejků dostali hosté, ale bez využití a potom už na hřišti začali domácí dominovat. Hosté, ač sympaticky hráli na dva útočníky, se na polovinu domácích dostávali pouze po nakopnutých balónech za obranu, ale obránci Pěnčína si s náznaky šancí dokázali poradit. Zato domácí útočící hoši opět začali spalovat jednu šanci za druhou. Na lepší časy se blýsklo ve 22. minutě, kdy skóre otevřel Barcuch, a ještě lépe bylo o tři minuty později, kdy ten samý hráč zvýšil na 2:0. Mírná komplikace přišla v 31. minutě, kdy se hosté po přímém kopu jako první dostali k odraženému balónu a nezachycenou průnikovou přihrávkou vyslali do šance Kobrleho, který střelou k tyči snížil na 2:1. Ve 39. minutě přišel nádherný centr z levé strany, domácí Hušek na zadní tyči v souboji vrátil hlavou balón zpět před branku na osamoceného Ference a ten vrátil domácím dvougólové vedení, které vydrželo až do poločasového hvizdu hlavního sudího.

Hned ve 48. minutě zvýšil Hušek na 4:1 a zdálo se, že skóre bude jenom narůstat. Opak byl však pravdou. Pěnčínští hráči se opět začali předhánět v tom, kdo jak velkou šanci spálí, nebo, lépe řečeno, dá vyniknout brankáři hostů Jakubičkovi, který svůj tým svými zákroky nesčetněkrát podržel a uchránil je zcela jistě od dvojciferného výsledku. Po právu mu po skončení zápasu gratulovali k výkonu i hráči a funkcionáři domácích. Pěnčínští v poli jasně dominovali a balóny stále vraceli před pokutové území hostů, ale s kvalitou zakončení to byla velká bída. Chvílemi to vypadalo, jako by snad Pěnčínští už žádný gól dát nechtěli a to se jim v podstatě i podařilo, takže po 90. minutách svítil na tabuli konečný výsledek 4:1.

Branky: 22. a 25. Barcuch, 39. Ferenc, 48. Hušek - 31. L. Kobrle. Rozhodčí: Kutílek - Hrbáček, Gregor, ŽK: 2:3. Diváků: 55.  Pěnčín: Krčmárik - Lang, Matúška, Heinrich, Matějček P. - Mrklas (42. Karagi)., Ferenc, Pumrle, Barcuch, Zapadlo - Hušek

Albrechtice - Jablonec n. J. 1:1 (0:0)

Důležité utkání o šesté místo se hrálo v Albrechticích. Utkání se hrálo opatrně na obou stranách, ale první šanci měli ve 38. minutě hosté po chybě domácího brankáře, ale střela šla těsně vedle branky. Ve 40. minutě měli velkou šanci domácí, ale Bělohlávek špatně zakončil.

Do druhého poločasu nastoupili lépe domácí, když v 53. minutě pronikl do vápna Bělohlávek, byl faulován a z nařízené penalty Pipek poslal domácí do vedení. V 61. minutě měl obrovskou šanci Jakub Sedlák, ale střela šla mimo. V 66. minutě opět domácí zahrozili, ale pěknou střelu Pipka zlikvidoval brankář Jablonce. Další šance domácích přišla v 77. minutě, kdy po rohu Honzák nastřelil břevno. Pak přišel rychlý protiútok hostů, kdy se domácí nestačili vrátit a v 78. minutě Jan Vrána srovnal skóre na 1:1. Závěr utkání byl v kompetenci hlavního rozhodčího Šůmy, který uděloval dost karet.

Branky: 53. Pipek - 78. J. Vrána. Rozhodčí: Šůma - Frýda, Bohuš, ŽK: 5:2, ČK: 0:1 (88. Pičman). Diváků: 100. Albrechtice: Vávra - Bělina, Štěpnička, M. Sedlák, Honzák - Kulhánek, Koldovský, Pipek, Hradecký - Bělohlávek, J. Sedlák.

Utkání I.B třídy východ Horní Branná - Kokonín<br />Autor: Olda Johan

Horní Branná - Kokonín 10:2 (7:1)

Domácím se utkání vydařilo a s chutí si proti poslednímu tabulky zastříleli. Hned ve 2. minutě načal skóre Šimek a do poločasu nastříleli hattrick Fiedler i Dušan Paulů, hosté pouze snížili na poločasových 7:1 Šilhánem.

Hornobranští pokračovali v kanonádě i ve druhé části a další branky přidali Jón a Vašek. Pak sice snížil znovu Šilhán, ale poslední slovo měl domácí kanonýr Paulů, který ve 43 letech připomněl, že fotbal stále umí a dovršil svůj čtvrtý gól v zápase.

Branky: 2. Šimek, 13., 32. a 40. Fiedler, 21., 36., 41. a 90. Dušan Paulů, 65. Jón, 66. Vašek - 45. a 78. Šilhán. Rozhodčí: Kořínek - Brož, Řezáč, ŽK: 0:1. Diváků: 100. Kokonín: Lhota - Staněk, Duštíra, Krejčí, Pala - Tomiška, Hlubuček, Maixner, Mrklas - M. Šilhán, Cech. Fotogalerie z utkání

Roztoky - Držkov 2:1 (0:1)

V sobotu do Roztok přijeli hráči Držkova a utkání začali lépe. Skóre zápasu otevřeli ve 24. minutě, kdy Ševčík zblízka propálil bezmocného O. Davida - 0:1. Roztoky se probudily a začaly dobývat branku hostů. Ve 29. minutě se po rohovém kopu dostal do zakončení M. Hornig, ale branku netrefil. O minutu později si podobně vedl Mečíř. Ve 35. minutě poslal centr za obranu Jak. Nýdrle, tam si naběhl Kupkár, ale místo střely z voleje si míč zpracoval a bylo po šanci. Vyrovnání mohlo přijít také ve 44. minutě, kdy po trestném kopu M. Horniga ze středu hřiště Mečíř zblízka přestřelil odkrytou branku Držkova po odrazu míče od břevna.

Do druhého poločasu Roztoky nastoupily s odhodláním utkání otočit. Již ve 48. minutě Kopáček po centru Jak. Nýdrleho s přehledem vyrovnal a potvrdil jarní střeleckou formu. V 52. minutě vyhrál hlavičkový souboj Kopáček, obranou hostů prošel Jak.Nýdrle a zvýšil na 2:1 pro domácí. V 63. minutě centroval z levé strany Fischer a velký bojovník D. David hlavou přestřelil. V 70. minutě našel Fischer před vápnem Jak. Nýdrleho, jeho bombu k tyči vyrazil Mrkvička na roh. V 77. minutě Jar. Nýdrle poslal do samostatného úniku Jak. Nýdrleho, Mrkvička mu však nájezd zneškodnil. Potom zaúřadoval i O. David v domácí brance, když v 80. minutě včas vystihl a chytil centr před nabíhajícím útočníkem Držkova. Tečku za utkáním obstaral výborně hrající Jak. Nýdrle, když v 90. minutě po centru Kupkára zblízka hlavou přestřelil.

„Během každého utkání si vypracujeme dostatečné množství gólových příležitostí, ale jejich proměňování je pro nás velkým problémem, ohromně se nadřeme. Naši střelci často volí špatné řešení, i když ví, jak se mají zachovat. Je to o hlavě," dodali k utkání trenéři Roztok Stanislav Klápště a Zdeněk Otmar.

Branky: 48. Kopáček, 52. Jak. Nýdrle - 24. Ševčík. Rozhodčí: Řezáč - Kovář, Válek, ŽK: 1:2. Diváků: 100. Držkov: Mrkvička - Pavlata, J. Dvořák, Machula, Berka - Batěk, Vrabec, Hruška, Stumer - Ševčík, Machačka.

Derby Lučany - Smržovka 2:2<br />Autor: Jiří Endler

Lučany - Smržovka 2:2 (2:1)

Před skvělou návštěvou 255 diváků derby začali domácí aktivně. Do první šance, se ale dostali hosté, kdy Tolvaj šel sám na gólmana, ale netrefil bránu. Domácí zvýšili aktivitu a výsledkem byly dva góly Bukvicem a Vaněčkem. Hosté udeřili po rychle rozehraném faulu a zaspání domácích. Poločas tak skončil 2:1 pro domácí.

Ve druhé půli kvalita fotbalu opadla, a tak byl viděn spíše boj než krásná hra. V 80. minutě hosté zahrávali přímý kop z 30 metrů. Střela šla na domácího gólmana, který danou situaci podcenil, a míč mu proklouzl rukavicemi do brány. Posledních deset minut se již kouskovalo, a tak zápas skončil remízou.

Branky: 18. Vaněček, 21. Pavelka - 32. Tolvaj, 80. Štěpánek. Rozhodčí: Bukvička - Rympler, Řezníček, ŽK: 2:4. Diváků: 255. Další podrobnosti  a fotogalerie z utkání v samostatném článku

Harrachov - Plavy 4:1 (1:1)

Domácí šli do vedení Barbořákem, ale hosté vzápětí vyrovnali brankou Kohoutka. Vyrovnaně skončil poločas, ale ve druhé části domácí během pár minut udeřili a dvěma góly upravili na 3:1, pak ještě čtvrtou brankou zvýšil Tuhela. Tabulkový favorit tak překvapivě inkasoval vysokou porážku.

Branky: 9. a 63. Barbořák, 61. a 78. Tuhela - 15. Kohoutek. Rozhodčí: Špáta - Matys, Nestler, ŽK: 3:3. Diváků: 60. Harrachov: Uhlíř - Kroupa, Jiroutek, Barbořák (90. Jelínek), Bergmann - Medal, P. David (80. Kyncl), Veselý, Tuhela - M. David, Vodseďálek (30. Vašíček). Plavy: Škaloud - Černý, Plný, Votoček, Rimský - Jón, L. Lejsek, Prousek, Sitarčík (68. Trmal) - Toman, Kohoutek (77. Pekař).

Skupina západ:

Jenišovice - Jablonné v Podještědí 3:1 (1:0)

Po debaklu minulý týden v jabloneckých Břízkách s rezervou Mšena se podařilo domácím dát mužstvo dohromady a s jistotou zvítězit. Do mužstva se vrátili oba Randákové a střelecky se opět chytil kanonýr Vavřich, který otevřel skóre hned ve 13. minutě. Důležité bylo, že po vyrovnání hostů se do pěti minut podařilo domácím dostat opět do vedení. Porážka Mšena B v Pěnčíně dává Jenišovicím opět náskok čtyř bodů, což čtyři kola před koncem je solidní.

Branky: 13. a 81. Vavřich, 59. Marek Randák - 55. Olbrich. Rozhodčí: Dytrt. ŽK: 3:4. Diváků: 100. Jenišovice: Cejnar - Matěj Randák, Pekař, Holeček, Bernard - Vích, Radek Randák, Hurt, Vavřich - Holý (86. Hradecký), Poláček (60. Žák).

Pěnčín (LI) - Mšeno B 5:0 (3:0)

Po posvícení bývá ... půst - to je i případ mšenské rezervy, která v minulém kole vyřídila 7:1 vedoucí Jenišovice a tentokrát vyfasovala debakl v „libereckém" Pěnčíně.

Branky: 22. a 29. Kotrman, 12. Bárta, 60. Kratochvíl, 88. Jaček. Rozhodčí: Krupa. ŽK: 2:0. ČK: 0:1 (42. Hýř). Diváků: 100. Mšeno B: Braniš ml. -Škvor, Krámský, Regenermel, Daniel - Hrnčíř, Novotný, Hýř, Pešat - Veselouš, Mrkvička.