V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024

27.05.2024 19:19:09 | Autor: TZ SSHR | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj

V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024

Ve dnech 28. a 29. května proběhne Cvičení Zdroje 2024, které je plánované jako společné vnitrostátní cvičení Správy státních hmotných rezerv ve spolupráci s Ministerstvem obrany. Dále se cvičení účastní také vyčlenění zaměstnanci orgánů krizového řízení Libereckého kraje a Kraje Vysočina.

„Cvičení je zaměřené na ověření a procvičení pravidel a postupů při vyžadování věcných zdrojů za nevojenského i vojenského krizového stavu. Já vždy říkám, že je důležité být připraven, nikoliv překvapen. Rozhodně je zejména v této turbulentní době na místě, abychom dbali na připravenost," upřesnil předseda SSHR Pavel Švagr.

Cvičení se zúčastní zástupci ministerstev vnitra, obrany, financí, zdravotnictví, průmyslu a obchodu, dopravy, zemědělství, zahraničních věcí, pro místní rozvoj a životního prostředí, kteří jsou členy odborné pracovní skupiny Ústředního krizového štábu pro koordinaci zabezpečení věcnými zdroji.

„Za Liberecký kraj se cvičení zúčastní zaměstnanci krizového řízení, zástupci obcí s rozšířenou působností Liberec a Nový Bor, dále pak Krajské vojenské velitelství Liberec a pracovníci zařazení do krizových štábů. Jsem rád, že právě náš kraj se může do takto důležitého cvičení zapojit." Dodal hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Stejné zastoupení v rámci cvičení bude mít také Kraj Vysočina, kde kromě krajského úřadu a členů krizového štábu, budou zapojeni zástupci krizových štábů obcí s rozšířenou působností Jihlava a Moravské Budějovice, rovněž také Krajské vojenské velitelství Jihlava.

„Za přínosné pro náš krizový štáb považuji především řešení kombinace různých námětových situací, které budou rozehrány. Máme už z minulosti konkrétní zkušenosti s využíváním věcných zdrojů poskytovaných Správou státních hmotných rezerv a nasazením armády, úzce pak spolupracujeme především s krajskými složkami IZS. Cvičení vítáme s tím, že nám pomůže prověřit postupy při řešení modelových krizových situací," uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Obecným cílem cvičení je prohloubit připravenost orgánů jednotlivých stupňů krizového řízení na řešení krizové situace.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasiči cvičili záchranu osob v oblasti Riegrovy stezky
Výbuch v drogové laboratoři byl námětem cvičení složek IZS
V jabloneckém Eurocentru proběhlo cvičení prvosledových hlídek
Ve skalní oblasti Vlhošť cvičili hasiči záchranu osob ze skalního masivu
Harcovskou přehradou brázdily čluny hasičů
Náročná činnost krajských hasičů v nouzovém stavu
Hasičští lezci cvičili ve výškách a nad volnou hloubkou

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Potvrzeno: Kozel na Střelnici
Memorandum o Ještědu má otevřít kraji možnost koupě objektu
Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
Křížem krážem Semilskem až na Myší skálu
V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka

Nejčtenější články

17.06.: Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
15.06.: Zvládli 39 pater za šest a půl minuty
17.06.: Potvrzeno: Kozel na Střelnici

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace