V lize mladších dorostenek Bižuterie na soupeřky nestačila
21.02.2011 14:46:26 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou
Týmy z čela ligové tabulky hostil o víkendu jablonecký basketbalový oddíl Bižuterie, ale překvapení se nekonalo, obě družstva soupeřek potvrdila své postavení v tabulce a v Jablonci zvítězila. S výše postavenou Loko Karlovy Vary děvčata prohrála 40:80 a se Spatou Praha sehrála vyrovnaný zápas, ale prohrála 61:77.
Bižuterie - Loko Karlovy Vary 40:80 (13:20, 20:39, 30:59)
V ligové soutěži žákyň jablonecké naděje duel s Karlovými Vary vyhrály a tak soupeř toužil po odvetě. V dresu favorizovaných hostí však bylo daleko víc dorostenek než žákyň, což rozhodlo. Na první pohled bylo zřetelné, že hostující hráčky mají technickou převahu, lépe se pohybují s míčem a mají přesnější střelbu. Po celý zápas se rozdíl ve skóre navyšoval a domácí hráčky ve všech herních činnostech byly horší než soupeřky. „ Byla to pro nás škola zejméba v pohybu s míčem a přehledu ve hře, ještě máme co pilovat," zhodnotil svůj tým trenér Bižuterie Jan Čmejrek.
Sestava a body: Čmejrková 13, Klokočníková 6, Pilná a P. Hujerová 4, Vacková a M. Hujerová 3, Nikendeyová, Syrová a Zajíčková 2, Novotná 1, Jonášová.
Bižuterie - Sparta Praha 61:77 (12:17, 30:37, 41:49)
Jablonecké hráčky možná strašila čtyřicetibodová prohra z podzimní Prahy, ale to rozhodně nemusela. Průběh celého duelu vyrovnaný, jen kdyby domácí hráčky více proměňovaly tutovky. V závěru prvního poločasu za stavu 30:32 například dvakrát marně pokoušela štěstí nejlepší střelkyně domácích Petra Pilná, čehož Sparta využila ke zvýšení náskoku. Do druhé půle chtěl trenér zvýšit tlak na soupeře a stav otočit, ale stal se pravý opak. Sparta vyhrála dvouminutový úsek 7:0 a vytvořila si náskok 43:30. Jak se později ukázalo, tento brejk hostí byl rozhodující a jablonecké hráčky se na nějaký protiúder již nezmohly, soupeř si svůj náskok hladce uhlídal. Snad chyběly bojovnice Bastlová a Brožková, užívající si jarních prázdnin nebo zraněná Míša Hujerová.
Sestava a body: Pilná 15, Čmejrková 13, Klokočníková 8, Syrová 6, Vacková a Morávková 5, Jonášová 4, Nikendeyová a Novotná 2, P. Hujerová 1, Zajíčková.
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 21 fotek)
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Fúze českolipské a liberecké nemocnice nepotřebuje schválení
Jako bezproblémové hodnotí fúzi liberecké a českolipské nemocnice Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Ten v pondělí 8. propsince po posouzení transakce dospěl k závěru, že fúze nepodléhá povolení antimonopolního úřadu. Záměr fúze obou organizací, Krajské nemocnice Liberec, a. s. s Nemocnicí s poliklinikou Česká Lípa, a. s. ve kterých je Liberecký kraj majoritním vlastníkem, pokračuje bez problému dál. ÚOHS pravomocně v souladu se zákonem ukončil správní řízení v této záležitosti. Podle sdělení, které v dané věci vydal, totiž obě nemocnice nejsou samostatnými soutěžiteli, protože již době před realizací plánované fúze jsou kontrolovány Libereckým krajem.
V jablonecké Kubálkově ulici se dláždí do konce týdne
Práce v jablonecké Kubálkově ulici se prodlužují do konce prvního prosincového týdne. Již jednou prodloužený termín dokončení byl 30. listopadu. Důvodem dalších potřebných dnů jsou povětrnostní podmínky. Pracovat se tu začalo 1. července. „Nejdéle do 7. prosince budou dělníci pracovat na dodláždění pojezdové a pochozí části u OA a VOŠ. Zároveň se bude průběžně odklízet i staveniště," říká Petr Heidrich z oddělení přípravy a realizace investic jabloneckého magistrátu. Chodci mohou ulicí Kubálkova procházet stavbou podél budovy SUPŠ a VOŠ. Stále je však nutná obezřetnost, jelikož průběžně probíhají hutnící práce dlažby a občas se po staveništi pohybuje menší technika, která přesouvá drť a kostky.
Nejnovější články
Analýza odhalila 42 rizikových míst, kde hrozí obcím zaplavení bahnem
V Jablonci proběhly dva atletické mítinky mládeže s rekordní účastí
Kraj a Jablonec chystají opravy Střední uměleckoprůmyslové školy
Liberecký kraj má nový Plán rozvoje sportu na roky 2026–2029
Kraj si připomíná rok od připojení k Chartě proti domácímu násilí
Nejčtenější články
09.12.: Prezident republiky Petr Pavel a jeho manželka navštíví Liberecký kraj
08.12.: Město Harrachov vystupuje z Národního sportovního centra
07.12.: Město Jablonec připravuje záměr parkovacího a bytových domů
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-2023 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.