V Líšném se vedení nezměnilo

10.11.2010 21:18:29 | Autor: Marek Kuntoš | Rubrika: Zprávy | Obce: Líšný

V Líšném se vedení nezměnilo

Stejné složení jako dosud bude mít vedení radnice v Líšném mezi Malou Skálou a Železný Brodem. Starostou zůstává Jiří Mikeš a místostarostkou Hana Kinská.

Mikeš bude ve funkci nadále působit jako uvolněný, to znamená, že bude pobírat plat starosty. Podle něj je to přínosné pro chod úřadu i jeho zdraví. „Mohl jsem si v minulých volebních obdobích vyzkoušet obě varianty. Pracovat jako neuvolněný je o infarkt, úřadovat musíte po večerech, o víkendech. A také zaměstnavatel nerad vidí, když potřebujete uvolnit na nějaké neodkladné jednání dopoledne," popsal Jiří Mikeš.

Plánů pro další období má obec hodně, záležet však bude, jak se ji bude dařit získávat dotace. „Máme dvoumilionový rozpočet a bez dotací těžko něco uděláme," konstatoval starosta.

V obci chystají rekonstrukci bytového domu, hřiště či prodejny. „Ta je využitá jen ze třetiny. Volné prostory chceme opravit a přestěhovat tam obecní úřad," doplnil Mikeš.

Na středečním zastupitelstvu vybrali také předsedy čtyř výborů. Jiří Zahradník povede finanční výbor, Milan Vyvlečka kontrolní, Milena Kučerová sociální a Jaroslav Matěcha výbor pro pořádek a rozvoj.

Občané pyšní na Líšný udrželi většinu 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."

Na Záborčí v Malé Skále vzpomínali na rodáka armádního generála Aloise Lišku

V neděli 20. listopadu 2022 uplynulo 127 let od narození armádního generála Aloise Lišky. „Každý kámen, každý strom na Záborčí bych políbil, kdybych se tam mohl vrátit." Tuto tesklivou větu napsal armádní generál Alois Liška v dopise tři roky před svou smrtí svému příteli Ing. Vlčkovi. Dvakrát opustil svoji zemi, aby pomohl bojovat za vlast, za svobodu a za demokracii. Potřetí musel emigrovat, aby zachránil svůj život. Vzpomínky na rodáka Z Malé Skály - Záborčí armádního generála Aloise Lišku se zúčastnil hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta. Poděkování patří i členům Roty Nazdar za přípravu i čestnou stráž u obelisku, příbuzným pana generála za občerstvení a každoroční možnost uskutečnění vzpomínkové akce. A samozřejmě všem, kteří přišli vzdát hold významnému rodákovi.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Nové Vsi nad Nisou se přetočil přes střechu a skončil s autem v potoce
Vánoční strom a betlém rozsvítili i v Loužnici
Zítřek se nekoná divadlo nezaplnil, nabídl ovšem intenzivní zážitek
Výstavu betlémů a pohlednic Jiřího Škopka pořádají v Hejnicích
Naučná stezka horského spolku provede ještědskými vápenci

Nejčtenější články

01.12.: Autobusová linka z Jablonce vede až na Maliník, vznikla tam otočka
02.12.: Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu
01.12.: FOTO: Hvězdy nad Ještědem svítily podvanácté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace