V krajském přeboru zástupci Jablonecka bez bodu

27.08.2020 15:53:34 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Desná v Jizerských horách,Jablonec nad Nisou,Železný Brod,Jablonecko

První kolo přeboru Liberecka zástupcům jabloneckého regionu vůbec nevyšlo. Desná a Jiskra Mšeno na soupeřových hřištích prohrály, a stejně tak i Brod doma v derby zápase s Turnovem.

FC Nový Bor - FK Jiskra Mšeno 2:0 (1:0)

Jiskra nezačala dobře a brankář Franc vychytal dvě tutovky Boru. Poté se hra vyrovnala, ale následně Mšeno po chybě brankáře France inkasovalo ze standardky. Hra se přelívala ze strany na stranu a domácí dlouhými nákopy za obranu ohrožovali branku hostí. Za to Mšeno se do obrany domácích ne a ne dostat. Další ránou pro Mšeno bylo zranění Čížka. Poločas 1:0.

Trenér Procházka v poločase provedl změnu, kdy aktivního Munzara přesunul na střed a Džmuru na levého obráncem a Huška do stoperu. Tato změna hru Mšena velmi oživila. Přesto hned na začátku druhé půle Mšeno inkasovalo, bohužel zřejmě z ofsajdu. Přesto se Mšeno snažilo dále Bor tlačit. Velkou šanci spálil Pelta po přihrávce Šilhavého. Hru ke konci oživil střídající Feri, který i svou šanci spálil. Domácí své vedení zaslouženě udrželi a získali tři body.

Branky: 37. a 49. Broschinský. Sestava Mšena: Franc - Hrnčíř, Košťál, Džmura, Munzar - Hartman (59. Naštický), Hušek, Maryško, Čížek (21. Šilhavý), Ráček (76. Šťovíček) - Pelta (59. Feri).

FK Stráž - TJ Desná 3:2 (2:1)

Úvodní zápas nové sezóny vyšel domácím na jedničku. Po bojovném a týmovém výkonu udolali tradičního soupeře z Desné 3:2. Dlouhá koronavirová pauza a začátek sezóny se projevily v kvalitě zápasu. Více se bojovalo než hrálo, převládaly nakopávané míče a utkání bylo konfrontací defenziv.

V první půli byli domácí lepším týmem. Po několika náznacích šancí ve 20. minutě rozehráli roh nakrátko, na centr Komárka si parádně naběhl Mitáč a hlavou poslal Stráž dovedení - 1:0.Z vedení jsme se však neradovali dlouho a z následného protiútoku ve 21. minutě vyrovnal Hloušek - 1:1. O minutu později napálil Kisty míč před branku a Kořínek si centr srazil do vlastní branky - 2:1.

Ve druhém poločase se role týmů otočily a hosté byli aktivnější. Domácí obrana však pracovala jako dobře promazaný stroj, a tak akce hostů končily nejčastěji před vápnem. Z jisté defenzivy vyráželi k brejkům, které si o gól říkaly. V 76. minutě jeden z brejků do otevřené obrany konečně domácím vyšel a situaci dva na jednoho bravurně vyřešil Szabo a nadvakrát zakončující Mpong - 3:1. Hosté však neztráceli naději a domácí obranu zásobovali nakopávanými míči. Jenže ve vzduchu kraloval Mitáč a nedopustil vážnější ohrožení své branky. V 90. minutě byli hosté za svou aktivitu přece jen odměněni a po rychlé křídelní akci a centru Šindelářem snížili - 3:2. V tříminutovém nastavení se fotbalisté Stráže ještě pořádně zapotili, ale tři body za výhru nakonec zaslouženě uhájili.

Branky: 20. Mitáč, 22. vlastní, 76. Mpong - 21. Hloušek, 90. Šindelář. Desná: Mucska - Kovář (72. Meisnar), P. Kořínek, Šindelář, Ježek - Hloušek, J. Kořínek, Štěpnička, Pfeifer (72. Kopal), - V. Kořínek, Veselouš (67. Schmied).

FK Železný Brod- FK Turnov 0:2 (0:1) - píšeme zde