V krajském přeboru derby v Brodě a drama v Hamrech

20.09.2016 14:40:17 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Los svedl v krajském přeboru k souboji dva zástupce okresu: Železný Brod a Mšeno, a jejich duel rozhodla přísná penalta. V dalším souboji ztratily doma Hamry dokonce tříbrankové vedení.

Velké Hamry - Doksy 3:3 (2:0)

Sousedé v tabulce sehráli utkání, které mělo zajímavý průběh, ne však se šťastným koncem pro domácí. Již v 11. minutě se po centru Mičky trefil hlavou Hlubuček. V 25. minutě se ukázkově obtočil kolem hostujícího obránce Miček a zvýšil na 2:0. Po přestávce po souboji ve vápně zvýšil tentýž hráč již na 3:0 a zdálo se, že je rozhodnuto. Bohužel nebylo. Domácím jako by nestačilo hladce vyhrát, zapomínali na obranu a hosté těžili z brejků. Po jedno šli dokonce dva na domácího brankáře a pohodlně snížili na 3:1. K tomu ještě posoudil rozhodčí souboj ve vápně Hamrů jako faul a hosté dali kontaktní gól - 3:2. V poslední minutě zahrávali hosté roh, před branku doběhl i jejich brankář a Picek hlavou rozjásal hosty - 3:3.

Branky: 25. a 68. Miček , 11. Hlubuček - 80. (PK) + 90. Picek, 74. Bečvařík. Rozhodčí: Nádeník. ŽK: 3:2. Diváků: 150. Velké Hamry: Kobachidze - Mätzelt (72. Jiřikovský), Bistiak, Mihálik (56. Paldus), Macháček - Dorničák, Hlubuček, Miček, Žitka (84. Štětkář) - Vodrážka, Linka.

Železný Brod - Mšeno 0:1 (0:1)

Do Brodu přijel tým Mšena, kterému Brod pomohl k záchraně v posledním kole minulého ročníku krajského přeboru, když vyhrál v Hejnicích. V týmu soupeře nastaly v létě velké změny, a tak byli hosté jednoznačnými favority zápasu. Za dohledu předsedy fotbalového svazu mělo Mšeno hned ve 3. minutě šanci, ale obrana Brodu stihla odvrátit. V 11. minutě se blýskl pěkným zákrokem při střele Šilhána brankář hostů Masařík. Brod po většinu zápasu bránil a až na jednu střelu z dvaceti metrů, která skončila na břevně, Mšenské do větších šancí nepouštěl.

„Ve 34. minutě přišel zásadní moment zápasu, kdy rozhodčí Zlatník doslova vykouzlil pokutový kop ve prospěch hostí. Dokonce i hráči Mšena kroutili hlavou. Nicméně nabídku s povděkem přijali," uvedl za domácí Jaroslav Kletečka. Ve vápně se střetli dva hráči domácích a útočníkem Mšena, což rozhodčí posoudil jako faul.

Rozkovec střelou k tyči dostal hosty z penalty do vedení. Další průběh zápasu byl stejný. Lepší Mšeno hrálo a Brod pozorně bránil. Šanci měl hostující Pelta, ale Kopal byl lepší. Jednou domácím pomohlo břevno, když domácí hráči diskutovali a hosté bez písknutí rozhodčího, což dle pravidel lze, rozehráli přímý kop a vystřelili z třiceti metrů, ale Kopal stihl reagovat a vytlačil míč na břevno. V samotném závěru měl Brod velkou šanci vyrovnat, ale Šimek hlavičkoval pouze do středu branky a Masařík body hostům zachránil.

„Mšeno vyhrálo zaslouženě, ale takto to nemá zapotřebí," připomenul Jaroslav Kletečka.

Branka: 34. Rozkovec (PK). Rozhodčí: Zlatník. ŽK: 1:2. Diváků: 80. Sestava Brodu: Kopal, Makula, Maryško, Kovář, Šilhán, Aubrecht, Picek, Šimek, Kotlár T., Holeček, Salaba, Šefr M. (89. Šťastný). Sestava Mšena: Masařík, Váňa, Bém, Chropůvka (90. Daniel), Rozkovec, Krejčík, Pelta (90. Hartman), Helm, Vrabec, Halama, Štemberk.