V kině Varšava v Liberci se koná Švýcarský filmový festival
18.08.2015 10:59:36 | Autor: Blanka Daníčková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Kultura | Obce: Liberecký kraj

V libereckém kině Varšava se od 20. do. 22. srpna uskuteční Swiss film festival. Akce se koná u příležitosti oslav 25. výročí spolupráce mezi Libereckým krajem a švýcarským kantonem Sankt Gallen. Diváci budou mít možnost vidět tři filmy ze švýcarské produkce. Promítány budou každý den vždy od 20 hodin.
Čtvrteční večer bude patřit snímku Das boot ist voll/ Loď je plná režiséra Markuse Imhoofa, který patří k nejúspěšnějším snímkům švýcarské kinematografie a jenž si vysloužil v roce 1981 nominaci na Oskara. Děj se odehrává ve Švýcarsku, v období 2. světové války a vypráví příběh šesti lidí různých národností, kteří vyskočí z vlaku jedoucího z Německa a hledají v cizí zemi azyl. Komu z nich dovolí zůstat a kdo bude deportován?
Neotřelý dokument mapující strasti i radosti páru, který spolu žije v manželském svazku přes šedesát let, nabídne páteční večer. Snímek režiséra Petera Leichtiho nazvaný Vaters garden - Die liebe meiner eltern/Otcova zahrada - Láska mých rodičů získal řadu ocenění, mimo jiné na festivalu v Karlových Varech nebo na Berlinale.
Na statku, kde se nadobro zastavil čas, se připravuje revoluce. Právě v takové situaci se ocitnou diváci sobotního filmu Les petites fugues/ Malé útěky, který vznikl pod režijním vedením Yvese Yersina. Jeden z nejpopulárnějších švýcarských filmů všech dob si získal diváky především díky svému laskavému humoru a optimismu.
Švýcarské hrané i dokumentární filmy jsou pravidelně zastoupeny na těch nejprestižnějších světových filmových festivalech, Berlín nebo Cannes nevyjímaje.
Akce pořádané u příležitosti 25. výročí se konají pod záštitou velvyslance Švýcarské konfederace v Praze J. E. Markuse-Alexandera Antoniettiho a hejtmana Libereckého kraje Martina Půty. Partnery jsou společnosti DGS Druckguss Systeme, Clarion Grandhotel Zlatý lev a Switzerland Tourism.
Související články
Nová hvězda literární scény Dorothee Elmiger se představí v Liberci
Výstava slavné novinářky zahájí program k výročí spolupráce se St. Gallen
Kooperace St. Gallen – Liberec končí, přesto spolupráce pokračuje
Diskutujte s námi
Ke stažení
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium
Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.
Výkopy na Šumavě
Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.
Nejnovější články
Výstavu o Novém Zélandu můžete navštívit na smržovském Zámečku
Světové filmové melodie omámily jablonecké divadlo
Týden knihoven 2023 s podtitulem Už jsme zpátky!
Po devíti kolech Jablonec stále bez vítězství
Výstavu Zaostřeno na Jizerky zahájí v Centru Babylon
Nejčtenější články
23.09.: Hořel rodinný dům v Jenišovicích
25.09.: VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
24.09.: Město Jablonec bude pokračovat ve stavbě zázemí přehrady
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.