V jabloneckém bazénu se vařila voda
18.03.2012 09:39:56 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou
A nejen pod rychlými plaveckými tempy tří stovek mladých plavců z dvaadvaceti českých oddílů, ale přispělo k tomu i za prosklenými stěnami krásné jarní slunečné počasí. V Jablonci se totiž pořádal 23. ročník Velké ceny Bižuterie a města Jablonec v plavání a tento tradiční podnik plaveckého oddílu Bižuterie byl pořádán pod patronací města Jablonec nad Nisou a vydařil se.
Z pořadatelského oddílu Bižuterie byli nejúspěšnější ti nejmladší plavci, kdy v kategorii ročníku narození 2003 chlapců se stal dvojnásobným vítězem Jakub Bursa, který vyhrál 100 metrů volný způsob a 50 metrů znak. Na druhém stupínku stál na nejkratší trati 50 metrů volný způsob a třetí skončil na padesátce motýlkem. Ve stejné kategorii děvčat zabodovala třetím místem Leontýna Matoušková na 50 metrů kraul a na stometrové polohovce byla sedmá. Mezi mladšími žákyněmi ( roč. 2000 ) vyplavala třetí místo Natálie Bělinová a v polohovém závodě i na 50 metrů VZ skončila rovněž sedmá.
Umístění na bedně brali i zkušenější plavci a to na kraulařských tratích. Na 50 metrů mezi muži byl Adam Rydlo druhý a David Halbich třetí. Těsně pod stupni na čtvrtém místě se umístil ve starším dorostu Marek Sádovský. Stovka kraulem přinesla druhé místo Davidu Halbichovi za 1:00,22, Rydlo byl čtvrtý. Z téměř padesátky domácí plavců Bižuterie se kromě zmíněných ještě do desítky ve svých kategoriích tito závodníci: Lucie Janečková, Eda Trunečka, Tomáš Vondra, Ludvík Jelínek, Václav Veverka, Magdaléna Rýdlová, Kristýna Grusová, Pavel Dvořák, Jakub Slouka, Rozálie Bělinová a Mikuláš Matek. Výsledky to nejsou špatné zvážíme-li, že v některých disciplínách startovalo i padesát plavců.
Na závěr je nutné se zmínit, že nejlepší šestice jabloneckých plavců se o víkendu zúčastnila I. kola Českého poháru v Českých Budějovicích, kde zejména nadějná jablonecká závodnice Tereza Grusová (roč. 1998) plavala skvěle. Plavalo zde téměř to nejlepší co české plavání má a Tereza byla mimo jiné i ve finále 200 metrů znak a v něm šestá, kde reprezentantka Simona Baumrtová splnila limit na OH do Londýna. Velkého času dosáhla Tereza v rozplavbě na 100 volný způsob a dostala se poprvé v padesátimetrovém bazénu pod minutu časem 59,96. Ve finále byla pak šestá a to před ní byly tři Slovenky.
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 117 fotek)
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Drobné ťuknutí v garážích vyřešila rychlá domluva
Ve středu 11. února v 15:30 upozornil vedoucí ostrahy OC Central pan C. okrskáře Městské policie Jablonec nad Nisou pro centrum na dopravní nehodu v přízemí garáží obchodního domu. Podle jeho slov tam řidič bílého Renaultu nechtěně narazil do zaparkované černé škodovky a poté odjel zaparkovat do druhého patra. Při manévru poškodil u škodovky přední blinkr na straně řidiče. Okrskář kontaktoval majitele poškozeného vozu pana Š. Ten uvedl, že vzhledem k rozsahu a hodnotě škody nechce věc řešit přes pojišťovnu ani Policii ČR. Upřednostnil rychlou dohodu o náhradě škody. Společně se pak vydali k vozu Renault a počkali na jeho řidiče. Ten se k situaci bez okolků přiznal, omluvil se a s majitelem škodovky se domluvil na náhradě škody ve výši 1 500 korun. Celá událost tak skončila klidnou dohodou přímo na místě.
Krajský stipendijní program podporuje žáky ve vybraných oborech
Rozhodování o studiu na střední škole není pro řadu žáků ani jejich rodičů jednoduché. Vedle zájmu a schopností často vstupují do hry i praktické otázky - dojíždění, náklady na studium nebo nejistota, zda má vybraný obor perspektivu. Právě v těchto situacích hrají roli stipendia, kterými Liberecký kraj dlouhodobě podporuje vzdělávání v důležitých oblastech. Rada kraje nyní schválila pokračování stipendií pro žáky středních škol ve vybraných oborech vzdělávání i pro druhou část školního roku 2025/2026. Jde o obory, které jsou pro region zásadní, ale dlouhodobě o ně není mezi uchazeči takový zájem - například technické, stavební, zemědělské, zdravotnické nebo tradiční řemeslné obory. „Stipendia vnímáme jako praktickou pomoc žákům i jasný signál, že si určitých oborů vážíme. Nejde jen o finanční podporu, ale také o podporu rozhodování v oblastech, které jsou pro Liberecký kraj dlouhodobě důležité," uvedla radní pro oblast školství a sportu Jitka Skalická.
Nejnovější články
Kam za sportem a zábavou o víkendu 20. až 22. února
Uzavírky ulic J. Hory, Arbesova a U Kostela potrvají do května
Krajská hokejová liga pokračuje play off
Na sjezdovce v Harrachově zemřela žena, policie hledá svědky
Jablonecká dopravní vymění dalších devět čekáren
Nejčtenější články
19.02.: V Chile na nejtěžším městském sjezdu měl Tomáš Slavík pád
19.02.: Lyžníci ve Smržovce už podevětadvacáté
18.02.: Systém eCall přivolal pomoc hasičů k havarovanému autu v Plavech
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.