V Jablonci startuje participativní rozpočet 2023/2024

27.09.2023 22:03:48 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

V Jablonci startuje participativní rozpočet 2023/2024

Jablonec nad Nisou vyhlásí 1. října sběr námětů do participativního rozpočtu na léta 2023/2024. Jeho podtitulem je Vyšperkuj Jablonec, tím město navázalo na fotosoutěž, která vyvrcholila 10. září. Návrhy je možné posílat do 10. listopadu.

Občané tak mohou rozhodovat o investicích do místa, kde bydlí. Do 10. listopadu může kdokoli starší 15 let s trvalým bydlištěm v Jablonci navrhnout vylepšení prostranství nebo objektů v majetku města.

„Nové prvky, umění, výsadby, vylepšení zákoutí, hřišť, ulic, vítaná jsou smysluplná zaplnění prázdných míst. Zda je pozemek či objekt v majetku města, lze ověřit na stránkách katastru nemovitostí," radí jablonecká náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská a dodává, že navrhovat je možné i veřejné kulturní nebo společenské akce (např. komunitní akce, sousedská setkání, dětský den, oslavy slavného rodáka apod.). „Pokud má někdo námět na akci a postará se o program, město v rámci participativního rozpočtu může zajistit materiální vybavení nebo uhradit službu. Podmínkou je, že událost bude veřejná a bez vstupného," doplňuje náměstkyně.

Na léta 2023-24 jsou v rozpočtu města vyčleněné čtyři miliony korun, přičemž každá městská část má přidělenou konkrétní částku. A tak náklad na jeden projekt může být od 10 do 200 tis. Kč. V centru, ve Mšeně, na Šumavě a v Pasekách až 300 tis. Kč. Náměty magistrát zkontroluje, zda jsou realizovatelné v souladu s územním plánem, platnými předpisy a ve vlastnictví města, případně upřesní odhadovaný rozpočet. Bude-li třeba něco upravit, zkontaktuje navrhovatele. Na jaře 2024 bude moci veřejnost hlasovat, vítězné návrhy se budou postupně realizovat a financovat z participativního rozpočtu. Pravidla a další informace jsou na www.mestojablonec.cz/participace, případné dotazy posílejte na e-mail strategie@mestojablonec.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Opakované opravy stojí město Jablonec zbytečné peníze
Inspirace pro participativní rozpočet aneb Vyšperkuj Jablonec
Participativní rozpočet města Jablonec bude na dva roky
Na jablonecké radnici jednali se členy osadních výborů
O komunitní kompostéry mají Jablonečané zájem
Jablonec rozmisťuje nové kompostéry a lavičky

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté
Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován
Na Smržovce pořádají výstavu Jaroslav Švihla - Pastely
Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural

Nejčtenější články

04.12.: Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural
03.12.: Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
04.12.: Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace