Ministerstvo kultury poskytne na obnovu památek přes milion korun

25.04.2021 07:16:56 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Ministerstvo kultury poskytne na obnovu památek přes milion korun

Jablonečtí zastupitelé schválili rozdělení dotace z fondu Ministerstva kultury, z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón na rok 2021, ve výši necelých 1,4 milionu korun. Město se na obnově bude podílet téměř dvěma miliony ze své kasy.

O dotaci z programu Ministerstva kultury se podělí společně s jedním městským domem tři vlastníci památkových objektů v souhrnném objemu 4,2 mil. korun. „Ministerstvo pro tento rok pro Jablonec alokovalo ve svém rozpočtu necelých 1,4 mil. korun a město je povinné se na obnově historických objektů finančně podílet, což v případě konkrétních projektů činí podíl ve výši necelých dvou milionů korun," řekl ekonomický náměstek Milan Kouřil.

„Přišlo celkem osm žádostí, podpořené byly čtyři. Jablonec nad Nisou patří ve srovnání s městy, které mají městskou památkovou zónou, k těm nejúspěšnějším," uvedla Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací. Rozhodnutím zastupitelů tak bude rozdělená částka 1 355 000 z programu MK ČR, město se bude podílet částkou 1 956 434 Kč na obnově památek v celkové hodnotě 4 187 085 korun.

Dotace na obnovu památkových objektů budou využijí:

Majitelé domu v Lidické ulici použije peníze na obnovu bytu ve 3. patře, kde se budou měnit původní špaletová okna, obnovovat dřevěné vlýskové podlahové krytiny, původní interiérové dřevěné zárubně včetně dveří, dále se vymění dvě okna na chodbě v mezipatrech. Celková hodnota projektu je 412 tis. Kč, dotace z MK ČR 155 tis. Kč, povinný podíl města necelých 42 tis. Kč.

V sokolovně ve Fügnerově ulici využijí finance na obnovu terazzových podlah ve vstupní hale a za vstupními dveřmi, kamenných schodišť od vstupních dveří do vstupní haly a do 2. patra, na obnovu dveří ve vstupní hale a fasády vstupního portálu. Celkové náklady přesahují milion korun, dotace MK ČR je 500 tis., podíl města 101 tis. korun.

Domu v Jugoslávské ulici peníze zajistí 1. etapu výměny střešní krytiny. Celkové náklady jsou 612 tis., dotace MK ČR 300 tis. a spoluúčast města činí 61 tis. Kč.

Dům v ulici Husova ve vlastnictví města bude mít díky dotaci opravenou fasádu včetně klempířských prvků, obnovené dřevěné okenice, kovové mříže a bude zde sanována vlhkost. Celkové náklady jsou vyčíslené na 2,2 mil. korun, dotace z MK ČR je 400 tis. a podíl města činí 1,8 mil. korun.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Žádosti o dotaci na obnovu památek je nutné podat do konce února
Obnovu památek podpoří Liberecký kraj šesti miliony korun
Na obnovu památek jsou vypsány nové dotační programy
Na obnovu památek dá kraj 11 milionů, letos došlo na lomnickou hrobku
Příspěvek na obnovu památek v Jablonci získáte z městského rozpočtu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jilemnici začali se stavbou sněhové sochy hraběte Harracha

V Jilemnici začali se stavbou sněhové sochy hraběte HarrachaNa jilemnickém náměstí začala v pondělí 6. února vznikat sněhová socha. Tentokrát ale nikoli tradičního Krakonoše, ale protože rok 2023 je vyhlášen Národním památkovým ústavem rokem hraběcího rodu Harrachů, tak letos bude mít sněhová socha podobu hraběte Harracha. Socha má být hotová již ve středu 8. února. Více fotografií

Kraj pomáhá příspěvkovkám při zadávání veřejných zakázek

Vyhledat veřejné zakázky téměř všech příspěvkových organizací Libereckého kraje lze na profilu zadavatele. Nedávno se tam přidala i liberecká zoo, kterou kraj vloni převzal do své správy. Kraj svým příspěvkovým organizacím při administraci veřejných zakázek výrazně pomáhá. „Liberecký kraj i jeho příspěvkové organizace postupují při zadávání veřejných zakázek dle Směrnice Rady Libereckého kraje č. 1/2021 k zadávání veřejných zakázek. Směrnice určuje postupy zejména u menších veřejných zakázek, které jsou od 200 000 korun bez DPH uveřejňovány na profilu zadavatele. Na tomto místě je možné vyhledat i veřejné zakázky téměř všech 87 příspěvkových organizací, které kraj zřizuje. Jedná se o střední školy, domovy důchodců nebo muzea. Dodavatelé tak naleznou informace o veřejných zakázkách na jednom místě," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nový jablonecký dopravce vrší jednu poruchu za druhou
V Tanvaldě zvou na představení Než přijde doktor
Mladá řidička přehlédla v Jablonci seniora na přechodu pro chodce
Obrazem: Sportovec roku Jablonecka 2022
Od 13. února uzavřou ve Svijanech most přes železniční trať

Nejčtenější články

07.02.: Hořelo opět v bývalé nádražní budově v Jablonci
08.02.: Hořel rodinný dům v Loužnici, zasahovalo osm jednotek hasičů
06.02.: Řidička pod vlivem alkoholu u Frýdštejna narazila do několika stromů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace