Ministerstvo kultury poskytne na obnovu památek přes milion korun

25.04.2021 07:16:56 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Ministerstvo kultury poskytne na obnovu památek přes milion korun

Jablonečtí zastupitelé schválili rozdělení dotace z fondu Ministerstva kultury, z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón na rok 2021, ve výši necelých 1,4 milionu korun. Město se na obnově bude podílet téměř dvěma miliony ze své kasy.

O dotaci z programu Ministerstva kultury se podělí společně s jedním městským domem tři vlastníci památkových objektů v souhrnném objemu 4,2 mil. korun. „Ministerstvo pro tento rok pro Jablonec alokovalo ve svém rozpočtu necelých 1,4 mil. korun a město je povinné se na obnově historických objektů finančně podílet, což v případě konkrétních projektů činí podíl ve výši necelých dvou milionů korun," řekl ekonomický náměstek Milan Kouřil.

„Přišlo celkem osm žádostí, podpořené byly čtyři. Jablonec nad Nisou patří ve srovnání s městy, které mají městskou památkovou zónou, k těm nejúspěšnějším," uvedla Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací. Rozhodnutím zastupitelů tak bude rozdělená částka 1 355 000 z programu MK ČR, město se bude podílet částkou 1 956 434 Kč na obnově památek v celkové hodnotě 4 187 085 korun.

Dotace na obnovu památkových objektů budou využijí:

Majitelé domu v Lidické ulici použije peníze na obnovu bytu ve 3. patře, kde se budou měnit původní špaletová okna, obnovovat dřevěné vlýskové podlahové krytiny, původní interiérové dřevěné zárubně včetně dveří, dále se vymění dvě okna na chodbě v mezipatrech. Celková hodnota projektu je 412 tis. Kč, dotace z MK ČR 155 tis. Kč, povinný podíl města necelých 42 tis. Kč.

V sokolovně ve Fügnerově ulici využijí finance na obnovu terazzových podlah ve vstupní hale a za vstupními dveřmi, kamenných schodišť od vstupních dveří do vstupní haly a do 2. patra, na obnovu dveří ve vstupní hale a fasády vstupního portálu. Celkové náklady přesahují milion korun, dotace MK ČR je 500 tis., podíl města 101 tis. korun.

Domu v Jugoslávské ulici peníze zajistí 1. etapu výměny střešní krytiny. Celkové náklady jsou 612 tis., dotace MK ČR 300 tis. a spoluúčast města činí 61 tis. Kč.

Dům v ulici Husova ve vlastnictví města bude mít díky dotaci opravenou fasádu včetně klempířských prvků, obnovené dřevěné okenice, kovové mříže a bude zde sanována vlhkost. Celkové náklady jsou vyčíslené na 2,2 mil. korun, dotace z MK ČR je 400 tis. a podíl města činí 1,8 mil. korun.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Žádosti o dotaci na obnovu památek je nutné podat do konce února
Obnovu památek podpoří Liberecký kraj šesti miliony korun
Na obnovu památek jsou vypsány nové dotační programy
Na obnovu památek dá kraj 11 milionů, letos došlo na lomnickou hrobku
Příspěvek na obnovu památek v Jablonci získáte z městského rozpočtu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sociální organizace v regionu dostanou pověření k poskytování služeb

Pro roky 2022 a 2023 musí mít sociální služby v regionu tzv. Pověření k poskytování služeb v obecném hospodářském zájmu (dále Pověření SGEI). Tento dokument upravuje práva a povinnosti kraje a organizací včetně financování. „Pověření SGEI je nutné vystavit všem sociálním službám zařazeným do Základní sítě sociálních služeb Libereckého kraje. Ta se nyní rozšiřuje o další tři subjekty - a to o turnovský FOKUS, Rodinu v centru a liberecké centrum pro seniory," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.

Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice

V pátek 26. listopadu 2021 podepsal starosta města Jilemnice David Hlaváč a ředitel Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jan Hadrbolec smlouvu o prodeji pozemku v Jilemnici, místní části Hrabačov. Pozemek je určen pro výstavbu nové stanice Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje v Jilemnici. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Prosincové kulturní a společenské akce ve Smržovce
Pivní stezka představí legendární i skryté půvaby Lužických hor
Horská služba bude cvičit lavinové záchranáře v Bosně
Neoznačení chodci a cyklisté se vystavují velkému nebezpečí
V Jablonci vypraví unikátní mobilní očkovací tým

Nejčtenější články

01.12.: Dvě auta se srazila na sněhu v Bratříkově
03.12.: U Kauflandu v Turnovské ulici v Jablonci se rozsvítily semafory
01.12.: Youtubeři dobývají Liberecký kraj. Kluci z Prahy vyrazili do Krkonoš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace