V gólové přestřelce byli spokojeni domácí

19.06.2011 14:15:10 | Autor: Petr Kopal | Rubrika: Sport | Obce: Desná v Jizerských horách

V posledním utkání letošního ročníku přivítali fotbalisté Desné soupeře z Hejnic, který byl již před utkáním smířen se sestupem do 1. A třídy. Hrálo se velmi průměrné utkání, v němž se domácím nepodařilo v roli favorita soupeře přehrát. Hejnice byly místy lepším mužstvem, přesto prohrály 3:4.

Divákům se však utkání muselo líbit díky gólové přestřelce, kterou jim hráči obou týmů připravili, horší to bylo s tepovou frekvencí realizačních týmů na lavičkách obou mužstev.

Po utkání se s naším mužstvem rozloučil trenér Zdeněk Bryscejn, který se po dlouholeté plodné práci s naším týmem rozhodl změnit působiště, v němž mu Desenští přejí mnoho úspěchů. Kouči Bryscejnovi patří velký dík za práci, kterou s naším mužstvem odvedl. Jeho působení u našeho týmu bylo nadmíru úspěšné, po celou dobu jeho trenérské práce jsme patřili mezi lepší mužstva KP, snažili jsme se hrát atraktivní fotbal pro diváky.

Důležité okamžiky utkání:

18´ - po narážečce s Vokálem trefil Kořínek jen brankáře
26´ - 0:1 - domácí vytvořili hrubku ve středu obrany, kterou potrestal nestárnoucí Zorenik
29´ - po dvojím přenesení dlouhých balónů od jedné lajny k druhé mezi Zelinkou a Kopalem se druhý jmenovaný po lajně uvolnil, na jeho centr však Kořínek hlavou nedosáhl
33´ - 1:1 - k překvapení všech napřáhl z 25 m ŠINDELÁŘ a s pomocí břevna srovnal
38´ - 2:1 - Vokál poslal z trestného kopu "nechytatelnou střelu" a po hrubce gólmana, který jeho umístěnou, avšak slabou střelu neudržel, poslal domácí do vedení
41´ - Zoreník postupoval sám na brankáře, v poslední chvíli odvrátil na roh Kopal
45´ - nebezpečnou střelu Zoreníka likvidoval Maňák
50´ - Bartoš uvolnil kolmicí Kobylku, ten však v samostatné akci zklamal a nepodařilo se mu obejít brankáře hostů
52´ - 2:2- po Zelinkově zaváhání se prosadil opět matador Zoreník
57´ - 3:2 - Čivrného zákrok na Kobylku ve vápně byl posouzen jako faul a Pipek se z penalty nemýlil
64´ - rychlá akce po ose Zonyga, Rác skončila Šindelářovou hlavičkou nad brankou
78´ - střela Bartoše z trestného kopu lízla jenom tyč hostující branky
78´ - 3:3 - z protiútoku se prosadil neobsazený hráč hostí Severýn
88´ - 4:3 - Vokál vybídl Špačka, který s pomocí gólmana Hejnic rozhodl o domácí výhře
90´ - Vokálovu nebezpečnou střelu vyrazil gólman na roh

Branky: 33. Šindelář, 38. Vokál, 57. Pipek (PK), 88. Špaček- 18. a 52. Zorenik, 78. Severýn. Rozhodčí: Milenr, Hurťák, Miklovič. ŽK: 2:2. Diváků: 140.

Sestava: Maňák – Kopal, Pipek, Bartoš, Zelinka – Kobylka (83. Křemen), Šindelář, Zonyga, Kořínek (62. Rác) – Vokál, Hlubuček (24. Špaček).