V derby béček byli lepší fotbalisté Liberce

14.09.2020 18:18:08 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

V dosavadních úvodních zápasech třetí ligy bylo na tom domácí béčko o kousek lépe, a tak v domácím prostředí bylo mírným favoritem. V Břízkách padlo spousta branek - sedm. Bohužel pět do sítě Jabloneckých - zápas skončil výsledkem 5:2 pro tradičního sousedního rivala, což ho posunulo před Jablonec.

FK Jablonec B - FC Slovan Liberec B 2:5 (1:3)

Nástup do derby byl z obou stran pomalejší, nikdo se nechtěl dopustit zbytečné chyby. Velkou komplikací pro hosty bylo vynucené střídání ve dvanácté minutě, kdy musel nastoupit Kazda za Černického. Hra poté však nabrala tempo a ve 26. zakončil povedenou akci hostů z levé strany Šulc. Jablonečtí trenéři řešili podobné trable při zranění Helma a následně i Černáka. S neočekávanými změnami se lépe vypořádali hráči Slovanu, kteří postupně převzali iniciativu v zápase a šli do dvoubrankového vedení, které jim vystřelil Rondić. Jablonec sice stačil za dvě minuty snížit na 1:2 kontaktní brankou Vošahlíka, jenže hned o minutu později poslal Slovan znovu do dvoubrankového vedení Csáno. Dvoubrankové vedení si Liberečtí přenesli i do druhé části zápasu.

„Do zápasu jsme nevstoupili úplně špatně, nějakých čtvrt hodiny z naší strany bylo poměrně slušných, měli jsme tam náznaky šancí. Pak ale jako když utne a Liberec ve hře dominoval, byl lepší na balonu i v pohybu. Nám se zranili dva kluci, museli jsme operativně střídat a úplně nám to neklapalo. Dostali jsme gól po naší hrubce, pak se postavíme na nohy ze standardky, ale to byl od nás takový jediný záchvěv v prvním poločase," komentoval průběh první pětačtyřicetiminutovky asistent hlavního kouče Tomáš Čížek.

Také v druhém poločase byli aktivnější hosté, jabloneckým fotbalistům se přesto podařilo v 60. minutě snížit na 2:3, když naději na lepší výsledek vykřesal po dlouhém autovém vhazování Coufal, snížením na rozdíl jediné branky. Jenže Liberec ani tento moment nezlomil a o deset minut později výsledek definitivně rozhodl ve svůj prospěch. Po brejkové situaci v 70. minutě přidal čtvrtou branku soupeře Csáno, sedm minut před koncem dal definitivu výsledku pátým přesným zásahem hostujícího celku Rondić. Liberec dominoval i ve druhém poločase, byl lepší v pohybu, na míči a také silově. Slovan vyhrál zaslouženě.

Nevydařený zápas může jablonecké rezerva odčinit hned v příštím týdnu, to zajíždí Vodičkův tým na půdu prozatím poslední rezervy Bohemians 1905.

Branky: 37. Vošahlík, 60. Coufal - 26. Šulc, 35. a 83. Rondić, 38. a 71. Csáno. Sestava FK Jablonec B: Klement - Helm (18. M. Štěpánek), Hämälainen, D. Štěpánek, Skuhravý - Černák (30. Coufal), Kinčl, Rozkovec (88. Drda), Podzimek, Daníček - Vošahlík (46. Munzar).