V anketě Kraj mého srdce lze Liberecký kraj podpořit do konce února

26.12.2021 09:47:42 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

V anketě Kraj mého srdce lze Liberecký kraj podpořit do konce února

Desátým rokem mapuje internetová soutěž Kraj mého srdce oblíbenost jednotlivých krajů České republiky podle toho, jaké skýtají možnosti trávení volného času a dovolených.

Hlasování nyní běží na webu https://www.kampocesku.cz/anketa až do 28. února příštího roku. Liberecký kraj má turistům co nabídnout: kromě Ještědu, Trosek, Máchova jezera či Mumlavských vodopádů jsou to spousty skrytých skvostů, historická města, majestátní hrady, panenská příroda a tisíce dalších pozoruhodných míst.

„Liberecký kraj se pravidelně umisťuje na předních příčkách v kategorii Zimní dovolená. A není divu. Hory protínají celý kraj a na své si tu přijdou jak lyžaři všech stylů, tak i ti, kteří milují zimní krajinu," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Hlasovat v soutěži lze v osmi kategoriích - kam na letní dovolenou/pěší a cyklo, kam na zimní dovolenou, kam na výlety s dětmi, kam na koně a koňské stezky, kam do lázní a wellness, kam za zážitkem a adrenalinem, kam na památky a kam za folklorem a tradicemi. V anketě se udělují vždy tři hlasy svým oblíbeným regionům s tím, že za první kraj se v kategorii udělují tři, za druhý dva a za třetí jeden bod. Hlasující oceňují jednotlivé kraje podle svých vlastních zkušeností v roce 2021 nebo podle toho, kam se v dalším roce chtěli vydat.

Volit lze různá místa: kam vyrazit na kole nebo na lyžích, kam na zimní dovolenou, kam vzít děti, jaké navštívit lázně, kde si vyjet na koni, kam za adrenalinem, za památkami nebo folklórem. Hlasující udělují v každé kategorii tři hlasy svým oblíbeným regionům s tím, že za první kraj v kategorii udělují tři, za druhý dva a za třetí jeden bod. Oceňují jednotlivé kraje ve výše uvedených kategoriích podle svých vlastních zkušeností v roce 2020, nebo podle toho, kam by se chtěli vydat.

Pro Liberecký kraj byl výsledek ankety z loňského roku velmi pěkný. Obhájil zlatou příčku v kategorii Zimní dovolená a připsal si další čtyři čtvrtá místa v kategoriích Zážitky a adrenalin, Výlety s dětmi a Letní dovolená. Poslední čtvrté místo si pak připsal v absolutním pořadí krajů, kde se umístil v těsném pořadí za Moravskoslezským, Jihočeským a vítězem krajů, krajem Jihomoravským.

Pořadatelem ankety, jež se koná pod záštitou Asociace krajů České republiky, je již tradičně vydavatelství KAM po Česku ve spolupráci s veletržní správou PVA Expo Praha.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V anketě Kraj mého srdce lze Liberecký kraj podpořit do konce února
V anketě Kraj mého srdce sklízel liberecký region opět úspěchy
Liberecký kraj přivezl ocenění z veletrhu Holiday World 2019
Liberecký kraj získal ocenění na veletrhu Holiday World 2018
Liberecký kraj zabodoval na Holiday World 2016
Liberecký kraj zabodoval na veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2015

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jablonci připomenou Mezinárodní den obětí holokaustu

Primátor města Jablonec nad Nisou Jiří Čeřovský zve na slavnostní připomenutí Mezinárodního dne památky obětí holokaustu, které se uskuteční ve čtvrtek 27. ledna 2022 od 11 hodin u Památníku jablonecké synagogy (v parku na křižovatce ulic Jiráskova, Luční a U Muzea).

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vize zkorumpované moci ve Verdiho opeře Rigoletto je platná dodnes
Počty covidu v kraji i republice dál stoupají, převládl omikron
Loňské léto bylo slabší. Cestovní ruch zachraňovali domácí turisté
Vloni kraj vysázel více než 6 tisíc stromů. Spustil také aplikaci o alejích
Českolipští ochotníci rozehrají v Josefově Dole hořkou komedii

Nejčtenější články

25.01.: Ztratila se kočka Jolie
24.01.: Obrazem: Jablonecká hala 2022 splnila očekávání
24.01.: Jizerskou 50 zahájí v Jablonci Tata Bojs

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace