Liberecký kraj zabodoval na veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2015

26.02.2015 10:14:47 | Autor: Markéta Dědková a Zdenka Štrauchová | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Liberecký kraj zabodoval na veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2015

Prvenství ve dvou soutěžních kategoriích a další úspěchy si Liberecký kraj přivezl z největšího veletrhu cestovního ruchu v České republice Holiday World 2015, který skončil uplynulou neděli v Praze. Kraj zde tradičně představil svou nabídku turistických regionů Českolipsko, Český ráj a Jizerské hory.

V anketě Kraj mého srdce zvítězil v kategorii Zimní dovolená a Adrenalin. V celkovém hodnocení se stal pátým nejúspěšnějším krajem, a propagační materiály projektu Hřebenovka byly vyhlášeny jako třetí nejlepší ze 768 vystavovatelů.

Vítězové třetího ročníku ankety Kraj mého srdce byli slavnostně vyhlášeni v doprovodném programu zahajovacího dne veletrhu. Pro svůj oblíbený turistický kraj hlasovalo v sedmi kategoriích celkem 9845 osob. Anketu organizovalo vydavatelství Kam po Česku a výstavní společnost Incheba Praha. Záštitu nad akcí převzala Asociace krajů ČR.

Liberecký kraj naveletrhu cestovního ruchu Holiday World 2015<br>Autor: Archív KÚ Libereckého kraje Za Liberecký kraj ceny v podobě broušených váz přebíraly statutární náměstkyně hejtmana pověřená řízením resortu cestovního ruchu, památkové péče a kultury Hana Maierová a vedoucí oddělení cestovního ruchu Krajského úřadu LK Eva Hornová. „V každé kategorii účastníci vyjadřovali sympatie třem krajům bez ohledu na pořadí. Libereckému kraji se letos opět podařilo obhájit první místo v kategorii zimní dovolená, kde boduje od roku 2012. Stejně tak milovníci adrenalinu náš kraj ocenili i v minulém roce," vysvětlila Eva Hornová.

„Opětovný úspěch v anketě mne velice těší, svědčí o tom, že si Liberecký kraj udržuje v konkurenci ostatních krajů solidní postavení. Nicméně stále je co zlepšovat. Věřím, že dalšími nabídkami budeme pro návštěvníky ještě atraktivnější a cestovní ruch dále posílí svůj význam v ekonomice kraje," radovala se statutární náměstkyně Hana Maierová, která se během veletrhu také setkala s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou. Společně hovořily mimo jiné o možnostech podpory regionální politiky v Libereckém kraji. Následovalo i několik dalších pracovních jednání. „Mezi ty nejdůležitější patřila schůzka se zástupci Ústeckého kraje nad společným projektem cyklodopravy, rozvoji projektu Hřebenovka a dalších souvisejících aktivit," doplnila náměstkyně Hana Maierová.

Veletrh Holiday World patří společně s dalšími tuzemskými regionálními veletrhy do portfolia akcí cestovního ruchu, kterých se Liberecký kraj každoročně zúčastňuje. „Liberecký kraj vždy klade důraz na jednu z vybraných akcí. V letošním roce to byla zejména propagace projektu Hřebenovky, který spojuje vrcholy Jizerských, Lužických a Žitavských hor," přiblížila Eva Hornová s tím, že Liberecký kraj usiluje o další pokračování trasy i do sousedních krajů, čímž by vznikl jednotný produkt pro pěší turistiku.

Kraj na veletrhu uspořádal i oblíbenou vědomostní soutěž, ve které se losovalo o hodnotné ceny v podobě voucherů, knih, dárkových předmětů a dalších cen.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký kraj bude na veletrhu Holiday World 2015 jako na dlani
Turistické informační centrum Železný Brod sídlí na nové adrese
Výstava Reise und Freizeit v partnerském Zwickau přilákala malé i velké
Ohlédnutí za turistickou sezonou v Českém ráji

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na Dnu otevřených dveří ukázali v Bělé robotickou stáj

Obrazem: Na Dnu otevřených dveří ukázali v Bělé robotickou stáj Den otevřených dveří se konal v sobotu 14. května v nové robotické stáji v Bělé u Staré Paky. Akce probíhala od 9 do 17 hodin a navštívilo ji mnoho zájemců nejen z okolí obce. Byla zde také výstava zemědělské techniky i stavební techniky a probíhala exkurze bioplynové stanice. Podrobnosti, video a fotografie na Našem Pojizeří

Cena Adolfa Heyduka 2021 putuje na Kuks

V sedmém ročníku ankety o Cenu Adolfa Heyduka obdržel nejvíce hlasů v kategorii Národní kulturní památky a památky UNESCO Hospitál Kuks - a to za haptickou „knížku" doplněnou o haptický plán areálu hospitálu a bylinkové zahrady, vyobrazení sochy Lehkomyslnosti a erbu rodu Šporků - s počtem 78 hlasů. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Zásadě vyjel ze zatáčky a narazil do sloupu elektrického vedení
FOTO: Májový jarmark opět oživil jilemnické náměstí
Béčko Jablonce přišlo o bod v Živanicích v poslední minutě
FOTO: V Tanvaldě mají dvě nová volnočasová lákadla
Kraj věnuje statisíce na opravu střechy kostela v Raspenavě

Nejčtenější články

21.05.: Kraj opět ocenil učitele. Bylo to po dvouleté koronavirové pauze
23.05.: FOTO: V Tanvaldě mají dvě nová volnočasová lákadla
21.05.: Krajští hasiči zasahovali po bouřce, většinou šlo o popadané stromy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace