Úspěšná generálka před mistrovstvím republiky

20.03.2016 20:59:25 | Autor: Ladislav Poláček, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Úspěšná generálka před mistrovstvím republiky

Poslední turnaj seriálu Velkých cen v trojbandu na velkém stole hostil oddíl sportovního kulečníku TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou. Za účasti valné většiny z české špičky celkového hodnocení seriálu tak od pátečního odpoledne začaly boje o konečné umístění a také o možnost lepšího nasazení do mistrovství České republiky ve stejné disciplíně, který jablonecká herna Bižuterie bude hostit za tři týdny.

Pro domácí pořadatele to tak byl poslední „ostrý test" novinek. Jednu z nich, časomíru, která výrazně prospěla k dodržení časového harmonogramu, si domácí rozhodčí vyzkoušeli poprvé a nutno dodat, že kromě několika drobných technických nedostatků, tento trend Jablonečtí zvládli solidně. Dalším plusovým bodem pak bylo úspěšné ověření on-line přenosu ze všech utkání.

Předkvalifikační skupinu ve složení Krausová, Ettel a Štok ovládl posledně jmenovaný Radek Štok z Ronova a zařadil se na jediné volné místo kvalifikační skupiny D.

V kvalifikační skupině A se utkali Purkyt, Sibai a Hambálková. Velmi zajímavá a dramatická utkání sehrál Tomáš Purkyt, když nejprve otočil průběh zápasu proti Ireně Hambálkové (ještě ve 23. náběhu prohrával 16:8). Ve druhé, rozhodující partii se Sibaiem, když v podstatě celý zápas kontroloval a směřoval k vítězství (v 21. náběhu 19:12), lehce vypustil závěr, aby nakonec utkání dohrál ve 27. náběhu, s výsledkem 20:19, když mohutně finišující Fouad Sibai vynechal poslední karambol.

Béčko mělo složení Kohout, Markup, Židů (Bižuterie) a vítěz skupiny, Štěpán Kohout, dokráčel velmi jednoznačně za postupem do dalších utkání.

V kvalifikačním céčku hráli Korec, Bílek a Koky. V této skupině si dvěma výhrami zajistil postup jistě hrající Jarda Korec.

V poslední kvalifikační skupině D soupeřili Aleš, Ziogas (Bižuterie) a Štok. Favorizovaný Honza Aleš (poslední mistr ČR) si bezpečně poradil se svými soupeři a skupinu vyhrál.

Hlavní soutěž, hraná ve dvou skupinách po čtyřech hráčích systémem každý s každým, nabídla tato složení:

<br />Autor: Václav NovotnýSkupina A: Hudák (Bižuterie), Aleš, Kozák, Purkyt.

Skupina B: Kohout, Ráček, Bača, Korec.

 I tady si postup pohlídali favorité. S jistotou lze říci, že ty nejnapínavější partie spolu sehráli právě budoucí semifinalisté. V partii o první místo ve skupině A se Honzové Hudák s Alešem neustále přetahovali o vedení, aby se v závěru zápasu do nicotného náskoku dvou karambolů dostal Hudák. Honza Hudák pak v 31. náběhu prokázal pevnější nervy a partii sérií 5 dohrál. Ještě dramatičtější průběh měla partie o první místo z druhé skupiny, Kohout - Ráček. Milan Ráček zahájil výtečně sérií sedm, ujal se vedení, a toto si průběžně udržoval. Druhou polovinu partie své vedení ještě navýšil a ve 27. náběhu už svítil na počitadle stav 29:21 v jeho prospěch. Zbýval jediný karambol... Jenže osmero vynechání v řadě způsobilo, že nevzdávající se Štěpán Kohout rozdíl postupně snižoval, aby jej ve 35. náběhu úplně vymazal a v následujícím náběhu limit partie dohrál. Milan Ráček pak, pro něho nezvykle, minul vyrovnávací náběh...

Nedělní semifinále se hrálo ve složení Hudák (Bižuterie) - Ráček (Bohumín) a Kohout - Aleš (oba Kladno). Utkání první dvojice mělo překvapivý průběh jen zpočátku, když se v devátém náběhu ujal vedení 8:4 bohumínský Milan Ráček. V šestnáctém náběhu domácí Honza Hudák poprvé v partii vedl 12:9 a zpřesněnou hrou směřoval k svému vítězství. Výsledek zápasu 40:14 byl nakonec velmi jednoznačný ve prospěch jabloneckého hráče. Druhé semifinále bylo naopak velmi vyrovnané a ve vedení se oba hráči několikrát vystřídali. Nejprve vedl 8:3 Štěpán Kohout, pak zase 13:8 Honza Aleš. Ve dvacátém náběhu byl stav 20:15, tentokrát pro Štěpána Kohouta. Ale drama nekončilo. Honza Aleš opět otočil zápas na svoji stranu, a tak bylo skóre po třiceti odehraných nábězích 24:32 ve prospěch Aleše. Ve čtyřicátém se rozdíl snížil a byl už jen tříbodový, 31:34. A opět se měnilo vedení v utkání, tentokrát ve prospěch Kohouta. Ve 47. náběhu svoji snahu o vítězství Štěpán Kohout dokonal, když zvládl dohrát limit 40. Honzovi Alešovi tak chybělo k remíze a případnému rozstřelu získaní posledních karambolů ve vyrovnávacím náběhu. Jenže jindy solidní dva nestačily, a do finále tak postoupil Štěpán Kohout po výsledku 40:38.

Finále dvojice Kohout - Hudák bylo zasloužené, když se v něm sešli oba borci s nejvyšším GP z turnaje. A nabídlo opět strhující a napínavou podívanou plnou senzačních kvaret, ale také několik pokažených jednoduchých karambolů. Podobně jako ve druhém semifinále se oba hráči neustále přetahovali o vedení v partii. Celkem se 16x vystřídali ve vedení, a to zejména v závěru partie, a tak se čekalo, kterému ze soupeřů jako prvnímu povolí nervy. Štěpán Kohout si svoji největší sérii partie šest schoval až na úplný závěr a ve 35. náběhu finálový limit 40 dohrál. Honzovi Hudákovi zbývalo pět, jenže se mu z jistě zahraného rozkulení postavila velmi obtížná pozice, kterou jen velmi těsně minul. O vítězi tak bylo rozhodnuto. 40:36 pro Štěpána Kohouta.

Konečné pořadí:

1. Štěpán Kohout (BK Ekvita Kladno), GP 1,019, NJP 1,538, NS 8.

2. Jan Hudák (TJ Bižuterie JBC), GP 1,057, NJP 1,428, NS 6.

3. Jan Aleš (BK Ekvita Kladno), GP 0,873, NJP 2,222, NS 10 a Milan Ráček (BC Bohumín), GP 0,735, NJP 0,967, NS 7.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 18 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.

Vinnetou se vrací do Turnova!

Pokud jste si mysleli, že jste viděli všechny možné verze příběhu o přátelství mezi Vinnetouem a Old Shatterhandem, připravte se na překvapení! Divadelní soubor Tyl Slaná vás zve na reprízu divadelní komedie Vinnetou od autora Petra Kolečka, která se uskuteční ve čtvrtek 22. února v Městském divadle v Turnově. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda

Nejčtenější články

20.02.: Hořel rodinný dům v Zásadě
21.02.: Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD
21.02.: Maloskalští volejbalisté se přibližují kvalifikaci o I. ligu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace