Úřední hodiny na magistrátě v maximálním rozsahu, ale s objednáním

15.02.2021 16:50:56 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Úřední hodiny na magistrátě v maximálním rozsahu, ale s objednáním

S ohledem na aktuální usnesení Vlády ČR č. 128 ze 14. února 2021, po diskusi ve stálé pracovní skupině krizového štábu a po projednání s primátorem města se provoz Magistrátu města Jablonec nad Nisou zachovává v dosavadním režimu.

Úřední dny a hodiny jsou stanoveny v původním rozsahu jako před pandemií - tedy na radnici pondělí a středa 8-11.30 a 12.30-17, v budově v ulici Komenského, kde se vyřizují správní agendy, jako občanské a řidičské průkazy, pasy apod. jsou úřední hodiny od pondělí do pátku, přičemž v pondělí a středu jsou od 8 do 17, úterý, čtvrtek a pátek od 8 do 14 hodin vždy s hodinovou polední pauzou od 11.30 hodin. Platí však, že se odbavují pouze objednaní klienti. Výjimkou v objednávání je pracoviště, kde se řeší agenda odpadů - objednávání popelnic či četnost svozu apod. To se nachází z boku radnice proti budově pojišťovny a otevřené je v pondělí a středu od 8 do 17 hodin s hodinovou polední pauzou od 11.30 hodin.

„Cílem tohoto opatření je minimalizovat kontakty v úředních prostorách, zamezit shlukování v čekárnách atd. Naší snahou ovšem je, aby v případě volné kapacity pracoviště byli odbaveni i ti klienti, kteří přijdou bez objednání, případně jim byl stanoven konkrétní termín odbavení," řekl jablonecký primátor Jiří Čeřovský.

Do obou budov magistrátu je možný vstup i nadále pouze přes vstupní pracoviště, kterým je na radnici informační středisko, v Komenského ulici pokladna a informace. „Osoby, které nevyřizují pracovní záležitosti, do budov vpouštěny nejsou," doplnil tajemník magistrátu Marek Řeháček. Podle jeho slov i nadále platí, že také samotní zaměstnanci úřadu omezují vzájemné kontakty.

„Je třeba přiměřeně minimalizovat veškeré interní porady, které je možné konat například online. Do režimu online jsou převedená také jednání komisí, výborů či pracovních skupin, jednání rady a zastupitelstva jsou zachovaná, avšak částečně také probíhají distančně," připomíná tajemník s tím, že správnou volbou bylo dobrovolné testování na Covid-19. „Tímto způsobem se daří zachytit případný pozitivní výskyt a zachovat tak služby úřadu v plném rozsahu," uzavřel Marek Řeháček s tím, že výsledky posledního testování ve středu 10. února byly všechny negativní.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na úřad jen objednaní, městské organizace jsou stále mimo provoz
Jablonec bude očkovat seniory ve svých domech tři dny
Výsledky testů na jabloneckém magistrátě byly negativní
Kultura je v nejistotě, naděje však zůstává
Věří, že jablonecké kino znovu zaplní. Ale zdraví je na prvním místě!
Jablonec je připravený k očkování v domech s pečovatelskou službou
S pandemií bojuje i jablonecký krizový štáb
Únorová úřední sobota je v Jablonci zrušená
Očkovací centrum chce Jablonec připravit k začátku března
Stát spustil registraci, seniorům s ní pomůže i Jablonec
Na úřad se objednejte telefonicky nebo e-mailem
Jaké budou úřední hodiny jabloneckého magistrátu v nouzovém stavu
Jablonečtí zastupitelé rozhodli o likvidaci JKIC a Eurocentra
Dílo velkých sklářů bude spravovat jejich syn
Jabloneckou tradicí je rozpočtové provizorium
Jablonec je stále druhým nejlepším přívětivým úřadem v kraji

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Kokoníně se postaví provizorní objízdná trasa

Jablonec zřídí v Kokoníně provizorní objízdnou trasu ulice Kaštanová z vedlejší slepé ulice přes soukromé pozemky. Důvodem jsou výkopy a úplná uzavírka ulice Kaštanové kvůli stavbě dešťové kanalizace, přeložkám sítí a rekonstrukci ulice. „SVS chce v ulici Kaštanová vybudovat splaškovou kanalizaci a přeloží vodovod, město postaví kanalizaci dešťovou, přeloží plynovod a pak zajistí kompletní rekonstrukci ulice Kaštanová. Proto je však třeba nejdříve zřídit provizorní objízdnou trasu," informuje náměstek pro rozvoj Petr Roubíček s tím, že zakázku zadá Jablonec přímo a zaplatí za ni více jak milion korun včetně DPH. Stavět by se mělo v létě, hotovo by mělo být do konce stavební sezony.

Šaldovo a Naivní divadlo podpoří kraj sedmi miliony korun

Poskytnutí neinvestičních a investičních dotací z rozpočtu Libereckého kraje Naivnímu divadlu Liberec a Divadlu F. X. Šaldy Liberec schválili na svém zasedání krajští radní. V souladu s memorandem uzavřeným mezi Libereckým krajem a statutárním městem Liberec je vyčleněno v rozpočtu odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu 5 milionů korun na investiční dotace a 2 miliony korun na podporu těchto divadel. „Dva miliony korun rozdělí kraj coby provozní příspěvek mezi obě scény. Částkou 1 470 000 korun podpoří činnost Divadla F. X. Šaldy a 530 000 korunami Naivní divadlo," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Od 8. července se položí definitivní asfalt v ulici Liberecká v Jablonci
Na dětské olympiádě excelovali jablonečtí plavci
Atleti LIAZ Jablonec měli v minulých dnech nabitý program
Program pro všechny generace slibuje Rodinný festiválek
Nová česká romantická komedie Řekni to psem se představuje

Nejčtenější články

04.07.: Obrazem: Oslavy 120 let ozubnicové trati v Kořenově
03.07.: Hasiči zachránili psa po pádu z maloskalské vyhlídky
04.07.: Na trati z Liberce do Szklarske Poręby pokračuje výluka do 10. července

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace