Úřední hodiny na magistrátě v maximálním rozsahu, ale s objednáním

15.02.2021 16:50:56 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Úřední hodiny na magistrátě v maximálním rozsahu, ale s objednáním

S ohledem na aktuální usnesení Vlády ČR č. 128 ze 14. února 2021, po diskusi ve stálé pracovní skupině krizového štábu a po projednání s primátorem města se provoz Magistrátu města Jablonec nad Nisou zachovává v dosavadním režimu.

Úřední dny a hodiny jsou stanoveny v původním rozsahu jako před pandemií - tedy na radnici pondělí a středa 8-11.30 a 12.30-17, v budově v ulici Komenského, kde se vyřizují správní agendy, jako občanské a řidičské průkazy, pasy apod. jsou úřední hodiny od pondělí do pátku, přičemž v pondělí a středu jsou od 8 do 17, úterý, čtvrtek a pátek od 8 do 14 hodin vždy s hodinovou polední pauzou od 11.30 hodin. Platí však, že se odbavují pouze objednaní klienti. Výjimkou v objednávání je pracoviště, kde se řeší agenda odpadů - objednávání popelnic či četnost svozu apod. To se nachází z boku radnice proti budově pojišťovny a otevřené je v pondělí a středu od 8 do 17 hodin s hodinovou polední pauzou od 11.30 hodin.

„Cílem tohoto opatření je minimalizovat kontakty v úředních prostorách, zamezit shlukování v čekárnách atd. Naší snahou ovšem je, aby v případě volné kapacity pracoviště byli odbaveni i ti klienti, kteří přijdou bez objednání, případně jim byl stanoven konkrétní termín odbavení," řekl jablonecký primátor Jiří Čeřovský.

Do obou budov magistrátu je možný vstup i nadále pouze přes vstupní pracoviště, kterým je na radnici informační středisko, v Komenského ulici pokladna a informace. „Osoby, které nevyřizují pracovní záležitosti, do budov vpouštěny nejsou," doplnil tajemník magistrátu Marek Řeháček. Podle jeho slov i nadále platí, že také samotní zaměstnanci úřadu omezují vzájemné kontakty.

„Je třeba přiměřeně minimalizovat veškeré interní porady, které je možné konat například online. Do režimu online jsou převedená také jednání komisí, výborů či pracovních skupin, jednání rady a zastupitelstva jsou zachovaná, avšak částečně také probíhají distančně," připomíná tajemník s tím, že správnou volbou bylo dobrovolné testování na Covid-19. „Tímto způsobem se daří zachytit případný pozitivní výskyt a zachovat tak služby úřadu v plném rozsahu," uzavřel Marek Řeháček s tím, že výsledky posledního testování ve středu 10. února byly všechny negativní.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na úřad jen objednaní, městské organizace jsou stále mimo provoz
Jablonec bude očkovat seniory ve svých domech tři dny
Výsledky testů na jabloneckém magistrátě byly negativní
Kultura je v nejistotě, naděje však zůstává
Věří, že jablonecké kino znovu zaplní. Ale zdraví je na prvním místě!
Jablonec je připravený k očkování v domech s pečovatelskou službou
S pandemií bojuje i jablonecký krizový štáb
Únorová úřední sobota je v Jablonci zrušená
Očkovací centrum chce Jablonec připravit k začátku března
Stát spustil registraci, seniorům s ní pomůže i Jablonec
Na úřad se objednejte telefonicky nebo e-mailem
Jaké budou úřední hodiny jabloneckého magistrátu v nouzovém stavu
Jablonečtí zastupitelé rozhodli o likvidaci JKIC a Eurocentra
Dílo velkých sklářů bude spravovat jejich syn
Jabloneckou tradicí je rozpočtové provizorium
Jablonec je stále druhým nejlepším přívětivým úřadem v kraji

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní novinka z Frýdlantu: na zámku ukáží turistům kastelánské křídlo
Jirka Zemler oslavil 85!!!
A bude zase skupina o záchranu
Řidiči mohou o víkendech nechat vozidla v libereckém parkovacím domě
Jarní koncerty v bozkovské sokolovně zakončí Brutus

Nejčtenější články

18.04.: Do centra Liberce přináší kousek exotiky Papilonia – motýlí dům
17.04.: Kvalifikace o 1. volejbalovou ligu pokračuje
17.04.: Program Kulturního centra Vratislavice 101010 v dubnu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace