Ukrajinský klub v knihovně představí mezinárodní Velikonoce

09.03.2023 18:29:30 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Kultura | Obce: Liberecký kraj

Ukrajinský klub v knihovně představí mezinárodní Velikonoce

Velikonoce. Tak zní téma dalšího pokračování cyklu Ukrajinský klub. Již třetí setkání se uskuteční 17. března od 15 do 17 hodin v Krajské vědecké knihovně v Liberci. Kreativní workshop přiblíží barvení velikonočních vajec, pletení pomlázek a pečení mazanců a jidášů. Hovořit se bude i o velikonočních tradicích v Česku, Polsku a na Ukrajině.

„Klub, který je určen pro ukrajinské děti, ale i rodiče, vytváří pozoruhodný neformální prostor pro setkávání, sdílení zkušeností a seznámení s regionálními zvyklostmi," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Na tuto akci je nutné se dopředu přihlásit. Registrovat se je možné prostřednictvím odkazu na webu Український клуб / Ukrajinský klub | Krajská vědecká knihovna v Liberci (kvkli.cz).

První letošní setkání Ukrajinského klubu se konalo v lednu a seznámilo účastníky s tradicí masopustu v Česku, Polsku i na Ukrajině. V únoru pak následoval masopustní rej.

Druhým programem, který knihovna nabízí, je čtenářský klub pro ukrajinské děti s názvem Čteme spolu. Březnové setkání pro děti od 7 do 10 let se uskuteční v Krajské vědecké knihovně v Liberci 20. března od 16 hodin. Rodiče mohou své děti přihlásit vyplněním formuláře na stránce www.kvkli.cz/ukrajina, kde také najdou veškeré informace.

Obě akce se konají v rámci mezinárodního česko-polského projektu Jsme s vámi - společně pro Ukrajinu, jenž se zrodil ve spolupráci Libereckého kraje, Dolnoslezského vojvodství, Královéhradeckého kraje a polského subjektu Nadace Ukrajina.

„Projekt je spolufinancován z programu INTERREG V-A Česká republika - Polsko 2014-2020. Hlavní náplní projektu je předávání informací mezi českými a polskými partnery," doplnil Ulvr.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecká knihovna zve v pátek 20. ledna na Ukrajinský klub
V krajské knihovně vznikne čtenářský klub pro ukrajinské děti

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Na podporu udržitelného rozvoje území věnuje kraj 600 tisíc korun

Šest set tisíc korun. Takovou částkou Liberecký kraj podpoří z dotačního fondu naplňování zásad udržitelného rozvoje. Na svém zasedání to schválilo krajské zastupitelstvo. Peníze poputují ve prospěch místní Agendy 21. „Jde nám o popularizaci a propagaci konceptu udržitelného rozvoje, který chceme přenášet v konkrétních projektech do obcí, měst, mikroregionů, místních akčních skupin, podnikatelských subjektů i nestátních neziskových organizací v Libereckém kraji," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie hledá řidiče, který v Tanvaldě odjel z místa nehody
Petr Hapka a jeho potměšilí hosté zaplnili divadlo hudbou i emocemi
Nová Asociace euroregionů spojuje sousední země i jejich občany
Jaro v kraji: Parchanti na Bezdězu, koupel v pivu i lamy na ranči
Jednou jsi dole, jednou nahoře aneb pád a vzestup Vratislavické kyselky

Nejčtenější články

21.03.: Řidička přehlédla v Jablonci na přechodu přecházející chodkyni
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos
22.03.: S třemi zákazy řízení a pod vlivem drog usedl v Jablonci za volant

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace