Turistické linky vlaků a autobusů zatím stojí. Dokážou je rozjet rychle

25.04.2020 16:49:01 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Turistické linky vlaků a autobusů zatím stojí. Dokážou je rozjet rychle

Pečlivě budovaný systém veřejné dopravy v kraji koronavirová pandemie a s ní spojená opatření notně poznamenaly. Za normálních okolností by se již rozjely posilové vlaky v rámci velikonočních prázdnin a blížilo by se zahájení první etapy provozu turistických autobusových linek včetně cyklobusů. Vše je ale jinak.

„Podle našich plánů měla letošní sezonní nabídka linek a spojů s turistickým potenciálem navazovat na úspěšný loňský rok, ale také se rozšířit o nové nabídky, a to nejen na území Libereckého kraje," posteskl si Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek. „Nyní pečlivě sledujeme kdy a za jakých podmínek se bude vládou nastavený režim omezující obyvatele uvolňovat, abychom mohli začít s oživováním připraveného konceptu sezonní dopravy."

Turistická veřejná doprava pro pěší i cyklisty je mezi cestujícími velmi oblíbená. Zahájit provoz turistické veřejné dopravy, oblíbené mezi pěšími cyklisty, by v případě uvolněných poměrů netrvalo dlouho. „Většina takových linek je nyní vedena v takzvaném výlukovém stavu, kdy je provoz schválen, ale s jeho dočasným omezením," vysvětlil Otto Pospíšil, zástupce ředitele společnosti KORID LK, která v kraji koordinuje veřejnou dopravu. „V takovém případě jsme schopni po dohodě s dopravci poměrně rychle linky uvést do provozu".

Všechny plánované spoje však letos do provozu uvést nepůjde. Zejména v železniční dopravě je znovuobnovení provozu komplikovanější a některé posilové vlaky tak bude nutné oželet. To samé se týká i spojů, které jsou mezinárodní a je krajně nepravděpodobné, že by se například oblíbené spojení z Harrachova do Sklářské Poruby minimálně v letní sezóně obnovilo.

Přestože se již vyskytly jisté signály o uvolnění nastavených omezení, nelze zatím stanovit konkrétní termíny, kdy začne turistická doprava jezdit. „Nejde jen o oznámení vlády, že se od nějakého data uvolňuje omezení, ale také o jasně srozumitelnou definici, za jakých podmínek bude umožněno cestování a kdy se očekává větší poptávka," poznamenal Jan Sviták.

Informace o případném zahájení turistické dopravní sezóny bude KORID LK, organizátor veřejné dopravy, zveřejňovat nejen na svém webu a sociálních sítích, ale i prostřednictvím informačních kanálů Libereckého kraje.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V květnu je výluka v úsecích Sychrov - Hodkovice a Malá Skála - Turnov
Autobusová doprava se od 14. dubna vrací téměř k normálu
Tarif IDOL uznají všichni dopravci, ale kartu si všude nezakoupíte
FOTO: Nádraží v Semilech se už skví v opravené kráse
Ohlédnutí za rokem 2019 v dopravě
Co se mění v jízdním řádu od 15. prosince 2019?
Otevřeli opravenou železniční trať z Železného Brodu do Tanvaldu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní novinka z Frýdlantu: na zámku ukáží turistům kastelánské křídlo
Jirka Zemler oslavil 85!!!
A bude zase skupina o záchranu
Řidiči mohou o víkendech nechat vozidla v libereckém parkovacím domě
Jarní koncerty v bozkovské sokolovně zakončí Brutus

Nejčtenější články

18.04.: Do centra Liberce přináší kousek exotiky Papilonia – motýlí dům
17.04.: Kvalifikace o 1. volejbalovou ligu pokračuje
17.04.: Program Kulturního centra Vratislavice 101010 v dubnu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace