Dočasně zruší kvůli opravě plynu zastávku MHD Ostrý roh

28.04.2020 16:23:05 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Dočasně zruší kvůli opravě plynu zastávku MHD Ostrý roh

Jablonecká dopravní, a.s., (JD) upozorňuje cestující a veřejnost, že od čtvrtka 30. dubna bude do odvolání zrušená zastávka městské hromadné dopravy (MHD) Ostrý roh ve směru Rýnovice, Janov a Bedřichov. Důvodem je probíhající oprava havárie na plynovém vedení a stavba OK Ostrý roh, která má začít 4. května.

„Tři týdny potrvá havárie na plynárenském zařízení, které si vynutilo dočasné zrušení zastávky MHD," konstatoval ředitel JD Luboš Wejnar. Na začátek května pak plánuje Krajská správa silnic LK stavbu okružní křižovatky Ostrý roh, která by byla dalším důvodem pro přesun zastávky. A tak až do odvolání bude zastávka Rýnovice, Penny market nově umístěna 150 metrů od současného místa za čerpací stanici.

Kvůli okružní křižovatce Ostrý roh byly v roce 2017 zdemolované dva domy u křižovatky ulic Želivského, Palackého a Janovské. Na financování demolice vyčíslené na 1,5 milionu korun včetně DPH získalo město dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj ČR. „Milionová dotace byla městu přidělená z Podprogramu Demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách. Podmínkou přidělení bylo, že do tří let, tedy do 20. 10. 2020, se musí na takto upraveném území zrealizovat Projekt následného využití revitalizovaného území, a tím je právě nová okružní křižovatka, jejímž investorem není město, ale Krajská správa silnic LK," vysvětlil náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček s tím, že Jablonec se k okružní křižovatce připojí výstavbou chodníků, veřejného osvětlení a výsadbou zeleně.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kraj na rekonstrukci silnice Podbozkov–Cimbál ještě ušetří
Opravy komunikací v Jablonci jsou v plném proudu
Od čtvrtka jezdí jablonecká MHD v upraveném režimu
Demolice na Ostrém rohu v Jablonci má být ohleduplná k okolí
Demolice na Ostrém rohu v Jablonci se plánuje na léto

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní novinka z Frýdlantu: na zámku ukáží turistům kastelánské křídlo
Jirka Zemler oslavil 85!!!
A bude zase skupina o záchranu
Řidiči mohou o víkendech nechat vozidla v libereckém parkovacím domě
Jarní koncerty v bozkovské sokolovně zakončí Brutus

Nejčtenější články

18.04.: Do centra Liberce přináší kousek exotiky Papilonia – motýlí dům
17.04.: Kvalifikace o 1. volejbalovou ligu pokračuje
17.04.: Program Kulturního centra Vratislavice 101010 v dubnu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace