Dočasně zruší kvůli opravě plynu zastávku MHD Ostrý roh

28.04.2020 16:23:05 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Dočasně zruší kvůli opravě plynu zastávku MHD Ostrý roh

Jablonecká dopravní, a.s., (JD) upozorňuje cestující a veřejnost, že od čtvrtka 30. dubna bude do odvolání zrušená zastávka městské hromadné dopravy (MHD) Ostrý roh ve směru Rýnovice, Janov a Bedřichov. Důvodem je probíhající oprava havárie na plynovém vedení a stavba OK Ostrý roh, která má začít 4. května.

„Tři týdny potrvá havárie na plynárenském zařízení, které si vynutilo dočasné zrušení zastávky MHD," konstatoval ředitel JD Luboš Wejnar. Na začátek května pak plánuje Krajská správa silnic LK stavbu okružní křižovatky Ostrý roh, která by byla dalším důvodem pro přesun zastávky. A tak až do odvolání bude zastávka Rýnovice, Penny market nově umístěna 150 metrů od současného místa za čerpací stanici.

Kvůli okružní křižovatce Ostrý roh byly v roce 2017 zdemolované dva domy u křižovatky ulic Želivského, Palackého a Janovské. Na financování demolice vyčíslené na 1,5 milionu korun včetně DPH získalo město dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj ČR. „Milionová dotace byla městu přidělená z Podprogramu Demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách. Podmínkou přidělení bylo, že do tří let, tedy do 20. 10. 2020, se musí na takto upraveném území zrealizovat Projekt následného využití revitalizovaného území, a tím je právě nová okružní křižovatka, jejímž investorem není město, ale Krajská správa silnic LK," vysvětlil náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček s tím, že Jablonec se k okružní křižovatce připojí výstavbou chodníků, veřejného osvětlení a výsadbou zeleně.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kraj na rekonstrukci silnice Podbozkov–Cimbál ještě ušetří
Opravy komunikací v Jablonci jsou v plném proudu
Od čtvrtka jezdí jablonecká MHD v upraveném režimu
Demolice na Ostrém rohu v Jablonci má být ohleduplná k okolí
Demolice na Ostrém rohu v Jablonci se plánuje na léto

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dlouholetý tiskový mluvčí horské služby Zeman odchází

Po téměř třinácti letech služby odchází z pozice tiskového mluvčího Horské služby ČR Radek Zeman, nahrazen bude profesionálním horským záchranářem. Rozhodnutí vedení HS o změnách na této pozici je důsledkem částečné reorganizace, kterou Horská služba ČR o.p.s. nyní prochází. „Chceme se přiblížit způsobu práce jiných složek Integrovaného záchranného systému. Například Zdravotnická záchranná služba má tiskové mluvčí řešené formou částečného úvazku při práci záchranáře. Stejným směrem půjdeme nyní i my," komentoval situaci René Mašín, náčelník Horské služby ČR. Dodal, že jméno a kontakty na nového mluvčího budou známy nejpozději 1. prosince. Radek Zeman (1963) působí v Horské službě od 1. února roku 2010 a postupně nastavil dnes používané způsoby mediální komunikace HS. V médiích působil od roku 1990, podílel se na denním zpravodajství i publicistice v tištených titulech i v televizních stanicích. Od roku 2001 pracoval jako konzultant v renomovaných PR agenturách.

Plánované aktuální uzavírky v Jablonci

Delší termín bude mít uzavírka v ulici Lesní, a to v části od železničního přejezdu po křižovatku s ulicí Lesní Stezka, včetně částečné uzavírky křižovatky. Termín úplné uzavírky je prodloužený do 31. října. Důvodem uzavírky je budování dešťové kanalizace včetně přípojek a rekonstrukce vozovky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Retro výstava v jabloneckém muzeu přináší sklo období socialismu
V Železném Brodě startuje seriál cestovatelských přednášek
Ve Mšeně hasiči likvidovali požár auta
Harcovská přehrada chrání Liberec před velkou vodou. Čekají ji proměny
Dodatečně přiznaná dotace si vynutila aktualizaci projektu

Nejčtenější články

01.10.: Hasiči zasahovali u požáru střechy chaty v Desné
04.10.: Ve Mšeně hasiči likvidovali požár auta
02.10.: Provoz křižovatky u jablonecké radnice budou řídit semafory

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace