Trojáková sestřelila Čáslav čtyřmi góly

22.05.2012 15:56:00 | Autor: Martin Vosáhlo, Jan Štol | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

V posledním domácím zápase této sezóny se spolu utkaly na umělé trávě ve Mšeně hráčky Jablonce a Čáslavi. Domácím hráčkám již o nic nešlo, jelikož postup již mají jistý a mohly tak hrát uvolněně. Přesně to se jím také dařilo a diváky, kteří dali přednost fotbalu před hokejem, bavila svými góly především kanonýrka Trojáková. První tři branky vstřelila v prvním poločase a na konečných 4:0 upravila další brankou v poločase druhém.

V neděli 20. května 2012 se fotbalistky FK Baumit Jablonec loučily s letošním pro ně tolik úspěšným ligovým ročníkem na domácím hřišti. V následujícím kole mají totiž zeleno-bílé hráčky v soutěži volno a poslední kolo je potom zavede na hřiště soupeřek do Všestud. Pro rozlučku bylo především divácky pěkné počasí, herně to již bylo o něco horší, neboť slunce pálilo a osvěžoval pouze mírný vánek. Na poslední utkání sezóny v Jablonci nad Nisou přišel děvčatům za jejich vítězný úspěch osobně poděkovat i statutární náměstek primátora města Petr Tulpa. Samotný zápas nabídl jen zpočátku lehce rozháraný herní projev Baumitu, ale velmi brzy si do klání vyslaná sestava sedla a pak již domácí borkyně dokazovaly, proč se jim letos tolik daří. Přítomným divákům předváděly jablonecké hráčky jednu vydařenou kombinační akci za druhou a z jejich projevu byla patrná snaha o důstojnou rozlučku. Ve 22. minutě vyslala přesnou kolmici na nabíhající Pavlu Trojákovou ze středu pole Lenka Bistiaková, domácí kanonýrka převzala míč a po několika zaseknutích s ním zamířila zleva do čáslavského pokutového území. Při svém průniku byla zastavena faulem hostující obrany a nařízenou penaltu poté také sama bezpečně proměnila ve vedoucí gól – 1:0. Jen o pouhých sedm minut později předvedla pro změnu skvělý útok po pravém křídle Pavlína Kšandová, pěkným centrem našla druhou jabloneckou útočnici Lucii Veidlovou a ta s přehledem přistrčila míč své kolegyni z útoku Pavle Trojákové, která ostrou ranou do šibenice zadělala na svůj další ligový hattrick – 2:0. Celá řada dalších zdařilých akcí zeleno-bílého souboru zůstala nevyužita a tak až ve 36. minutě Pavla Trojáková dokonala třígólový příděl do sítě FK Čáslav po předchozí spolupráci opět velmi dobře hrající Pavlíny Kšandové se středopolařkou Andreou Pecháčkovou – 3:0.

Od začátku druhé půle začala domácí lavička tradičně hojně střídat. Postupně se do hry zapojilo všech sedm možných náhradnic a i ony dokázaly v nastoleném trendu pokračovat a laťku kvality příliš nesnížit. V 59. minutě navíc dravým průnikem překvapila bránící protihráčky Tereza Sisrová, při své akci viděla ještě výhodně stojící Andreu Pecháčkovou a ta pak předložila další gólovou nahrávku neudržitelné Pavle Trojákové, která svůj čistý hattrick tentokráte potvrdila i čtvrtou brankou v řadě – 4:0. Utkání se pochopitelně za tohoto stavu a vzhledem k vedru již pouze dohrávalo a jablonecký tým pouze hlídal své další domácí čisté konto. Doposud zcela bezzubě působící soupeřky však zahrozily v poslední minutě duelu. Po jedné z mála útočných akcí dovedených až před branku jablonecké Andrey Plátkové vybojovaly rohový kop a po jeho pěkném zahrání míč na chvíli poskakoval nikým nekontrolován pokutovým územím Baumitu. Nejrychleji ho však našla Barbora Bistiaková a rezolutním odkopem uzavřela poslední letošní mistrovský duel domácích žen na umělce ve Mšeně.

Zápas se musel přítomným divákům líbit, především domácí sestava předvedla celou řadu oku lahodících akcí s fotbalovou myšlenkou a zaslouženě si do tabulky připsala další tříbodovou výhru!

Trenér Jan Štol po utkání:

„Před utkáním jsme k soupeřkám z Čáslavi cítili značný respekt. Jejich podzimní výkon v domácím prostředí, velmi dobře nastavený chod týmu, jistě kvalitní zimní příprava i dobré jarní výsledky pro nás byly nejen varováním, ale také velkou výzvou! V Čáslavi podle mě přistoupili k ženskému fotbalu velmi zodpovědně a vyšli tam na správnou cestu pověstnou pravou nohou! O to více mě těší, že jsme vlastně v průběhu celého duelu neměli sebemenší problém a že jsme odehráli zápas v naprostém poklidu. Čáslavské holky nás nakonec moc neprověřily, ale to nijak nesnižuje jejich doposud odvedenou práci a doufám, že ani náš předvedený výkon. Svému celku opravdu děkuji, holky mě potěšily! Den před utkáním nám onemocněla stoperka Denisa Holinská, na jaře neodmyslitelný stavební kámen naší defenzivy a tak jsem rád, že jsme tuto ztrátu dokázali nahradit a že opět lehce jinak poskládaná sestava fungovala. Stejně tak mi udělal radost i výkon našich střídajících hráček. Prostě fajn zápas!“

FK BAUMIT Jablonec – FK Čáslav 4:0 (3:0)

Branky: 22´, 29´, 36´ a 59´ Trojáková

Sestava FK Baumit Jablonec: Plátková – Sisrová J. (60´Ščuková), Bornerová, Brogowská (68´Srnová), Doležalová (87´Bistiaková B.) – Kšandová (48´Sisrová T.), Pecháčková, Bistiaková L. (79´Gadziňská), Bartošová – Trojáková (83´Mikásková), Veidlová (50´Lásková). Rozhodčí: Lejsek, Sajewicz, Němec. Diváků: 50