Tři body v pravou chvíli

27.08.2017 19:18:23 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Porážka s Plzní a remíza s Duklou dostala Kluckého hochy do nepříjemné situace, ale tým ji tentokrát zvládl velice slušně a první vítězství za tři body v tabulce Jablonec určitě potěší - a uklidní.

FK Jablonec - FC Fastav Zlín 2:0 (1:0)

Trenéři Klucký a Pánik poslali do zápasu tyto sestavy:

• FK Jablonec: V. Hrubý - Janković, Pernica, Hübschman, Hanousek - Masopust (66. Doležal), V. Kubista, Trávník, Zelený - Mehanović (46. Mihálik), Tecl (87. Jovović).
Náhradníci: Bárta - Kouřil, Považanec, Holeš.

• FC Fastav Zlín: S. Dostál - Matejov, Janíček (C), Gajič, Bartošák - Traoré, Jiráček - Holzer (66. Džafić), Podio, Ekpai (84. Kopečný) - Železník.
Náhradníci: Švenger - Bačo, Bartolomeu, Hnaníček, Fantiš.

Zápas začal děsivě. Ševci rozehráli bleskově trestný kop, dostali se do přečíslení a přihrávka našla Železníka v tisíciprocentní šanci, ale zlínský navrátilec přestřelil jako žáček. To byla ohromná klika. O tři minuty později stejnou situaci v bleděmodré uhasil bleskurychlou reakcí Dostál, když jeho spoluhráči vyslali do šance Masopusta.

V 18. minutě Střelnice jásala a bylo proč! Průnik do volného prostoru zakončil Jankovič zasekávačkou, po níž levačkou vybídl ke skórování Tecla - a Standa nezaváhal - 1:0. Jablonecký tým po gólu ovládl hru a jenom skvělý Dostál zabránil navýšení náskoku.

Do druhé půle poslal trenér Klucký do hry Mihálika, a ten za nominaci do mladé repre poděkoval, jak nejlépe mohl - výtečně unikl po superpřihrávce Kubisty pravou stranou a zachoval v koncovce zabijácký instinkt - k pravé tyči 2:0. Hosté jsou poslední dobou takto zvyklí v Jablonci prohrávat, nicméně současný tým je složený z výtečných fotbalistů, jenže zatím to zřejmě není tým. Veškeré pokusy končily u výtečně hrající jablonecké obrany. Zápas ovlivnila 73.minuta, to když držitel žluté karty Argentinec Podio hloupě fauloval Trávníka a sudí Pechanec mu ukázal další žlutou s následnou červenou a Zlín se pomalu smiřoval, že mu ani tentokrát na Střelnici pšenka nepokvete.

Branky: 18. Tecl (Janković), 49. Mihálik (V. Kubista).
Rozhodčí
: Pechanec - Hrabovský, Antoníček. Diváci: 2950.
Karty: 73. Trávník (JAB), 77. V. Kubista (JAB) - 32. Jiráček (ZLN), 53. Podio (ZLN), 69. Bartošák (ZLN), 90+1. Kopečný (ZLN) - ČK: 73. Podio (ZLN.

Nyní nastává reprezentační přestávka, kterou v Jablonci zpestří v úterý 5. září kvalifikační zápas Lavičkova výběru do 21 let s Běloruskem, v jehož kádru je i současný nejlepší střelec FK. Další boj o body čeká Jablonecké ve Vítkovicích s Baníkem.