Třetí ročník Malostranského půlmaratonu je úspěšně za námi

20.05.2022 12:04:00 | Autor: Michal Preisler | Rubrika: Sport | Obce: Malá Skála

Třetí ročník Malostranského půlmaratonu je úspěšně za námi

Uplynulou sobotu vyběhli běžci na už třetí ročník akce Maloskalský půlmaraton. Na startu bylo tentokrát už téměř 120 běžců, závod odstartovala místostarostka Turnova Jana Svobodová.

Trasa vede z Malé Skály po cyklostezce Greenway Jizera přes Rakousy do Dolánek, v Turnově přes most u autobusového nádraží pod zámek Hrubý Rohozec, do Dolánek, a po stejné trase zpět na Malou Skálu.

Přes teplé počasí na delší běh překonali vítězové obou kategorií traťové rekordy. Mezi muži zvítězil Zbyšek Lhota z jabloneckého Eleven Run Teamu časem 1:15:20, druhý Adam Šimůnek zaběhl 1:18:09. I třetí, Josef Veber z LK Chodov se časem 1:19:03 vešel pod 1:20 a zároveň ovládl kategorii 40-49 let. V kategorii nad 50 let zvítězil William Crossan z PKS Olymp Praha.

Mezi ženami zvítězila Barbora Jíšová, ta zdolala trasu za 1:22:57. Maloskalskou rodačku povzbuzovali po startu při probíhání kolem Boučkova statku místní včetně starosty Michala Rezlera, který poté předával ceny nejlepším. Za vítězkou doběhla druhá Ema Prádeová z Vratislavic, třetí jablonecká Lenka Táborská z Mladé Boleslavi. Kategorii nad 40 let ovládla Veronika Hlaváčková.

Závod si získává na oblibě, pro svou krásnou trasu údolím Jizery, závodníci si rovněž pochvalují dobrou organizaci závodu, který pořádá běžecká parta "jablonecké Mattonky" ve spolupráci se Sundisk, provozující Žlutou plovárnu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Maloskalský půlmaraton 2021
FOTO: Maloskalský půlmaraton 2020 přilákal 55 běžců

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 162 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Potvrzeno: Kozel na Střelnici
Memorandum o Ještědu má otevřít kraji možnost koupě objektu
Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
Křížem krážem Semilskem až na Myší skálu
V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka

Nejčtenější články

17.06.: Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
17.06.: Potvrzeno: Kozel na Střelnici
15.06.: Zvládli 39 pater za šest a půl minuty

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace