Trenér Petr Rada padl – a úplně zbytečně!

25.04.2022 13:52:32 | Autor: Jaroslav Hrabák, Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Trenér Petr Rada padl – a úplně zbytečně!

Do Jablonce se Petr Rada vrátil po podzimní části v roce 2018 a od té doby na jeho lavičce odkoučoval 144 zápasů s bilancí 65 výher, 36 remíz a 43 proher. Klub dvakrát dovedl do základní skupiny evropské soutěže.

To jsou holá fakta. Za jeho trénování měl jablonecký divák možnost vidět kvalitní evropské týmy, řadu výborných fotbalistů, a to i v jabloneckém dresu, Rada byl u milionů do klubové pokladnice, ale co je výsledkem celého toho snažení?

Zdevastovaní hráči, nejhorší bilance v lize v historii, nekoukatelný fotbal a žádná změna či náznak řešení situace. Který hráč pod Radou v Jablonci vyrostl? Snad jen Tomáš Hübschman, jehož už stavěl na vedlejší kolej před léty Radův předchůdce Klucký - a to je tristní. Ještě na podzim živá naděje Torfiq doslova dva roky hnil v béčku, když si ho Rada vzal do áčka, tak místo růstu doslova „chcípl." A co předvedl se Smejkalem, svého času nejlepším halvem druhé ligy, co Ikaunieks, Chramosta a další. Že se mužstvo dostane do určité letargie, to se stává každodenně, ale aby trenér tolik utkání s tím doslova nic nedělal, to se už nevidí. Petr Rada je svůj, vždycky byl, má svoji hlavu, svoji pravdu a přes to nejede vlak. Pokud mu klubový prezident posílal do kádru fotbalisty jako Holeš, šlo to, žádný problém. Ale jakmile měl třeba rozvinout Čvančaru, to radši šup s ním do Opavy.

Klub by měl mít svoje sportovní vedení, vyjadřující klubovou filosofii a té se musí zodpovídat i takový svéráz jako Rada. Kdyby se toto dělo, nemusel dnes končit. Stačilo jen komunikovat s okolím, naslouchat, neoznačovat každou kritiku za nepřátelský akt vůči jeho genialitě a ono by to šlo. Žongly není to hlavní, když k tomu chybí hlava. Přestupová politika klubu, to byla v posledním roce doslova hrůza. Jména ano, výkony nikoli. Takže Rada to po zásluze nepřežil. A pokud přežije klub, tak by se měl podívat někam za plot, jak se dělá opravdu fotbal, fotbal, ne jenom peníze. Jablonec svoji značku za pár měsíců ztratil, je fotbalové veřejnosti pro smích a není málo těch, kteří do Peltovi přejí. Já mezi ně nepatřím. Ale za chyby se platí a těch udělal klub možná víc, než Rada na lavičce.

Já se netajím názorem, že každé vyhození trenéra je také ostudou klubu. Ostudou za to, kam to nechal dojít. Já o té tragédii píšu od srpna a vůbec nemám radost z toho, že to došlo tam, kam jsem já už věděl na podzim, že se to tam řítí. Jsem z té situace smutný, s jabloneckým fotbalem žiju prakticky celý život, ale takovou bezmoc, jakou jsem sledoval z tribuny, takovou jsem v historii neprožíval.

Jablonecký fotbal = Miroslav Pelta, Miroslav Pelta = jablonecký fotbal. Na Střelnici bohužel vládne styl jednoho muže a to je chyba, chyba, která může mít tragické vyústění, tragické pro jablonecký fotbal. A tak na závěr, díky plukovníku za ty krásné sezóny, a nebylo jich málo. Díky za ten temperament, házení bundy, hulákání do hřiště i mimo hřiště, to vše zaslouží uznání a poděkování. Ale tu hanbu si na sebe plukovník přivolal sám svojí tvrdohlavostí, nekomunikativností a tím, že si zkrátka nechal ujet trenérský vlak. Výborné sezóny ho ukolébaly a teď, když měl řešit skutečný fotbal, tak jako trenér selhal. Totálně a na celé čáře. Bohužel.

Tým do konce sezony povede jako hlavní trenér dosavadní první asistent Jiří Vágner s Tomášem Čížkem. Oba bývalí hráči Jablonce již v pondělí vedli tým na tréninku.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Slepota na Střelnici vede do baráže
Přes porážku dobrý los do nadstavby
O výsledku i gólech rozhodli Jablonečané
Rekord potvrzen: čtrnáctá remíza!
To byl jako boj o záchranu?
Perně vybojovaný bod v ceně zlata
První jarní porážka Jablonce: a teď na Plzeň!
Jedenáctá remíza nikomu nechutnala
Jablonecký bod v hodině dvanácté
Jablonec byl od finále poháru krůček
Jablonec hrál v Liberci jen dvacet minut = bod
Dominik Mašek novou posilou Jablonce!
Utkání Jablonce se Spartou je odloženo kvůli sněhu!
Výprask Mladé Boleslavi na jablonecké Střelnici
Spasitel Pilař: jeho gól přinesl bod
Na Střelnici rozhodl jablonecký Basten – Kratochvíl!
Při pohledu z okna to tak nevypadá, ale v sobotu na Olomouc

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hasiči vyjížděli v noci kvůli bouřce hlavně v Pojizeří

V průběhu první poloviny noci ze středy na čtvrtek 30. června zasahovali hasiči v souvislosti s počasím hlavně v Pojizeří. V devíti případech zde byly jednotky povolány k popadaným stromům a jednou k odčerpání vody ze sklepa. Více podrobností

Češi a Poláci chtějí společně zlepšit přeshraniční silniční spojení

Bezpečně a plynule přes hranice. Takový je název chystaného česko-polského projektu, jehož cílem je modernizace přeshraničních silničních spojení mezi těmito dvěma zeměmi. O plánovaných možnostech a vizích rokovali na krajském úřadu zástupci Libereckého kraje, zhořeleckého okresu, měst Hrádek nad Nisou a Bogatynia, ministerstva pro místní rozvoj, Euroregionu Nisa a dalších zúčastněných organizací. V rámci projektu je možné uvažovat o dvou propojeních, která by zkvalitnila dopravu a přeshraniční cestování v kraji. Prvním z nich je trasa z Rynoltic do Hrádku nad Nisou a přes česko-polský hraniční přechod dál do polského Porajówa. Druhá trasa by pak vedla z polské Bogatynie přes hraniční přechod Bogatynia/Kunratice na Frýdlant. Mělo by se jednat o úpravy silnic včetně mostů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po bouřce opět zasahovali krajští hasiči
Zubačka slaví 120 let, přijedou i speciální vlaky
Startuje 24. ročník Letní dílny pohybu, tance a rytmu Léto tančí
Na přejezdu v Plavech vlak srazil osobu
Cyklo, voda, lezení, brusle. Prostě pohyb na tanvaldské sportovce

Nejčtenější články

28.06.: Obrazem: Senioři zápolili na Městském stadionu v Tanvaldě
01.07.: Na přejezdu v Plavech vlak srazil osobu
30.06.: Červnové střípky z městské policie: rvačka psů i vážně zraněná žena

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace