Trenér házenkářů zhodnotil první polovinu soutěže

07.12.2022 15:33:32 | Autor: František Dědeček, Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Podzim jablonecké Handball sezony očima trenéra Františka Dědečka. Posledním utkáním skončila podzimní sezona 2. ligy mužů, Jablonečtí zvítězili nad oslabeným soupeřem z Loun, který je na osmém místě mužské soutěže 33:21 (16:10) a v konečné tabulce je jablonecký tým na 5. místě, díky horšímu skóre za rezervou z Lovosic.

Vyjádření trenéra Františka Dědečka po polovině soutěže II. ligy:

Myslím, že handball je spravedlivý, po podzimu jsme ve vrchní půlce tabulky, prohráli jsme s týmy, které jsou lepší a v tabulce nad námi, naopak týmy které bychom měli porazit, jsme porazili.

Z mého hlediska nám nevyšel jednoznačně domácí zápas s lídrem soutěže Duklou Praha B 18:44 (8:21). Bez klíčového hráče týmu Tomáše Hány, který měl pracovní povinnosti, se v tomto utkání nenašel nikdo, kdo by ho nahradil, bohužel naše hra v útoku byla úplně bezzubá a soupeř si díky rychlým přechodům pěkně zastřílel, tohle utkání se nám opravdu hrubě nepovedlo.

Zápas u druhého celku tabulky v Liberci jsme prohráli 29:23 (16:8), tým Liberce se prezentuje rychlým handballem, kde mladí technicky zruční a sehraní hráči nás opět trestali s rychlých přechodů, sice se nám nepovedla první půle, pak jsme se během začátku druhého poločasu dostali na dostřel dvou branek 20:18, ale soupeř měl více sil a zaslouženě vyhrál.

Třetí tým tabulky Baník Most vyhrál v Jablonci 21:26 (11:16), v tomto utkání nám utekl začátek zápasu a pokud proti silnému týmu prohráváte v 10. minutě 3:8, tak už to těžko doženete. Na čtvrtém místě je rezerva Lovosic, domácí remíza 25:25 nás stála 4. místo, celou první půli jsme soupeře válcovali, abychom v druhé půli úplně zkolabovali a ke konci utkání, když jsme vedli 30 vteřin před koncem 25:24 a měli jsme míč, jsme zbytečně zariskovali, přišli o míč a soupeř v závěru srovnal. Šestou rezervu Sokola Vršovice jsme doma porazili 28:22 (13:10), v Ústí nad Labem jsme porazili domácí Chemičku 20:25 (9:14), v České Lípě jsme vyhráli 23:31 (10:15) a na Mělníku 24:28 (13:15).

Před sezonou odešli v loňské sezoně dva klíčoví hráči, Ondra Krčka skončil z pracovních a zdravotních důvodů, Fanda Dědeček ml. odešel hrát do německých Drážďan, oba na pozici rozehrávky, což nám pořádně zkomplikovalo veškerou souhru týmu, kterou dáváme během probíhající soutěže dohromady. Na klíčovém postu hraje útočný univerzál a pes obranář Tomáš Jandera, který se tímto postem sžívá a neustále se zlepšuje.

Naopak před sezonou nás posílil Vojta Janata, který se vrátil ze studii v Praze, rychlý štírek na levém křídle, který vede podzimní tabulku střelců celé druhé ligy mužů a patří mezi nejlepší hráče soutěže. Druhá posila Martin Jakl, liberecký rodák, který v posledních sezonách hrál v Mladé Boleslavi, zpevnil naši obranu a až se dostane do pohody po těžkém zranění z loňské sezony, tak nám velmi pomůže svým přehledem i v útoku. Absolutně klíčovým hráčem je v našem týmu Tomáš Hána, dlouhodobý lídr celého týmu, levák bez kterého náš výkon rapidně klesá, což se ukázalo v duelu s Duklou Praha.

Bez něj a naší vycházející brankářské hvězdy Vaška Nováka, který nahradil na postu jablonecké jedničky ikonu Davida Hlinku, který mu zdatně kryje záda, se momentálně neobejdeme. Vaškovi fantastické zákroky nás drží po celý podzim, na levé spojce opět úřaduje výborný Patrik Trejbal, který je třetím nejlepším jabloneckým střelcem.

Dlouhodobě nás tlačí bota na pravém křídle a na pivotu, i přechod bychom měli vylepšit, trošku se začíná projevovat handicap u studentů a pracujících v Praze, kteří nestíhají tréninky a hrají pouze zápasy, čekal jsem více i od bývalých nebo současných starších dorostenců, kteří dostávají příležitost v áčku nebo i v našem béčku, ale jejich výkony jsou, kromě Vaška Nováka v brance, poněkud mlhavé, stále je na čem pracovat, teď v prosinci se bude udržovat fyzička fotbálkem a od nového roku budeme zpět na značkách.