Trenér házenkářů zhodnotil první polovinu soutěže

07.12.2022 15:33:32 | Autor: František Dědeček, Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Trenér házenkářů zhodnotil první polovinu soutěže

Podzim jablonecké Handball sezony očima trenéra Františka Dědečka. Posledním utkáním skončila podzimní sezona 2. ligy mužů, Jablonečtí zvítězili nad oslabeným soupeřem z Loun, který je na osmém místě mužské soutěže 33:21 (16:10) a v konečné tabulce je jablonecký tým na 5. místě, díky horšímu skóre za rezervou z Lovosic.

Vyjádření trenéra Františka Dědečka po polovině soutěže II. ligy:

Myslím, že handball je spravedlivý, po podzimu jsme ve vrchní půlce tabulky, prohráli jsme s týmy, které jsou lepší a v tabulce nad námi, naopak týmy které bychom měli porazit, jsme porazili.

Z mého hlediska nám nevyšel jednoznačně domácí zápas s lídrem soutěže Duklou Praha B 18:44 (8:21). Bez klíčového hráče týmu Tomáše Hány, který měl pracovní povinnosti, se v tomto utkání nenašel nikdo, kdo by ho nahradil, bohužel naše hra v útoku byla úplně bezzubá a soupeř si díky rychlým přechodům pěkně zastřílel, tohle utkání se nám opravdu hrubě nepovedlo.

Zápas u druhého celku tabulky v Liberci jsme prohráli 29:23 (16:8), tým Liberce se prezentuje rychlým handballem, kde mladí technicky zruční a sehraní hráči nás opět trestali s rychlých přechodů, sice se nám nepovedla první půle, pak jsme se během začátku druhého poločasu dostali na dostřel dvou branek 20:18, ale soupeř měl více sil a zaslouženě vyhrál.

Třetí tým tabulky Baník Most vyhrál v Jablonci 21:26 (11:16), v tomto utkání nám utekl začátek zápasu a pokud proti silnému týmu prohráváte v 10. minutě 3:8, tak už to těžko doženete. Na čtvrtém místě je rezerva Lovosic, domácí remíza 25:25 nás stála 4. místo, celou první půli jsme soupeře válcovali, abychom v druhé půli úplně zkolabovali a ke konci utkání, když jsme vedli 30 vteřin před koncem 25:24 a měli jsme míč, jsme zbytečně zariskovali, přišli o míč a soupeř v závěru srovnal. Šestou rezervu Sokola Vršovice jsme doma porazili 28:22 (13:10), v Ústí nad Labem jsme porazili domácí Chemičku 20:25 (9:14), v České Lípě jsme vyhráli 23:31 (10:15) a na Mělníku 24:28 (13:15).

Před sezonou odešli v loňské sezoně dva klíčoví hráči, Ondra Krčka skončil z pracovních a zdravotních důvodů, Fanda Dědeček ml. odešel hrát do německých Drážďan, oba na pozici rozehrávky, což nám pořádně zkomplikovalo veškerou souhru týmu, kterou dáváme během probíhající soutěže dohromady. Na klíčovém postu hraje útočný univerzál a pes obranář Tomáš Jandera, který se tímto postem sžívá a neustále se zlepšuje.

Naopak před sezonou nás posílil Vojta Janata, který se vrátil ze studii v Praze, rychlý štírek na levém křídle, který vede podzimní tabulku střelců celé druhé ligy mužů a patří mezi nejlepší hráče soutěže. Druhá posila Martin Jakl, liberecký rodák, který v posledních sezonách hrál v Mladé Boleslavi, zpevnil naši obranu a až se dostane do pohody po těžkém zranění z loňské sezony, tak nám velmi pomůže svým přehledem i v útoku. Absolutně klíčovým hráčem je v našem týmu Tomáš Hána, dlouhodobý lídr celého týmu, levák bez kterého náš výkon rapidně klesá, což se ukázalo v duelu s Duklou Praha.

Bez něj a naší vycházející brankářské hvězdy Vaška Nováka, který nahradil na postu jablonecké jedničky ikonu Davida Hlinku, který mu zdatně kryje záda, se momentálně neobejdeme. Vaškovi fantastické zákroky nás drží po celý podzim, na levé spojce opět úřaduje výborný Patrik Trejbal, který je třetím nejlepším jabloneckým střelcem.

Dlouhodobě nás tlačí bota na pravém křídle a na pivotu, i přechod bychom měli vylepšit, trošku se začíná projevovat handicap u studentů a pracujících v Praze, kteří nestíhají tréninky a hrají pouze zápasy, čekal jsem více i od bývalých nebo současných starších dorostenců, kteří dostávají příležitost v áčku nebo i v našem béčku, ale jejich výkony jsou, kromě Vaška Nováka v brance, poněkud mlhavé, stále je na čem pracovat, teď v prosinci se bude udržovat fyzička fotbálkem a od nového roku budeme zpět na značkách.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sdílená kola v Turnově prozatím nebudou

Město Turnov zvažovalo zavedení sdílených kol na základě dotační výzvy Libereckého kraje, anketa měla ověřit také názor veřejnosti. Rada města nakonec od možného zřízení tzv. bikesharingu prozatím upustila. Více podrobností

Krajští zastupitelé odsouhlasili sloučení liberecké textilní a strojní průmyslovky

Rozšíření přístupu k všeobecnému vzdělávání a zlepšení kvality výuky za využití nových technologií. Takové jsou cíle a zároveň výhody chystaných organizačních úprav ve struktuře středních škol zřizovaných Libereckým krajem. Sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy se Střední průmyslovou školou textilní dnes schválili krajští zastupitelé. Hlasovalo celkem 36 zastupitelů. Pro jich bylo 28, proti 7 a jeden zastupitel se hlasování zdržel. Změna vstoupí v platnost od 1. července tohoto roku. Podle nového schématu se bude vyučovat od školního roku 2024/2025. Název školy bude znít Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Liberec, příspěvková organizace. Ředitelem zůstane Jaroslav Semerád. „Díky sdílení materiálního a technického vybavení se zlepší podmínky pro vzdělávaní studentů," řekl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Den dětí – spolupráce školky a školy Montessori
Druhé kolo atletické ligy bylo opět velmi vyrovnané
Dlaskův statek chystá další tradiční řezbářské sympozium
Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinky i do arboreta
Jablonecký tým capoeiristů má nové úspěchy

Nejčtenější články

04.06.: Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou
04.06.: Vodní záchranáře najdete v modrých buňkách
04.06.: Travesti Techtle Mechtle potřetí, tentokrát ovšem o dva levely výš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace