Travesti Techtle Mechtle potřetí, tentokrát ovšem o dva levely výš

04.06.2023 23:13:19 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Travesti Techtle Mechtle potřetí, tentokrát ovšem o dva levely výš

Dolores, Saša, Naira, Gina a Kathrin, respektive svérázné členky nejúspěšnější české travesti show současnosti, rozvlnily (a věřte, že nad použitým Y jsem dlouho přemýšlela) své boky před vyprodaným jabloneckým divadlem. Tak touhle věrou jsem začala psát svoji recenzi z minulého představení tělesa, které si bere za cíl pobavit především dámské publikum. Tenkrát se mi ovšem zdálo, že až taková míra lechtivosti se do našeho krásného kulturního stánku nehodí, a to navzdory tomu, že taneční výkony i vizáž měly ´aktérky´ doslova v malíku. Tentokrát to byla ovšem zcela jiná káva.

Již samotná scéna napovídá, že ´dámy´ se divadelním prknům přiblížily měrou vrchovatou. Vskutku pompézní kulisy i kostýmy a zábava, které dokázala vybalancovat tenkou hranici mezi laciností a užasnou podívanou. První část, čítající bezmála devadesát minut, vsadila na plejádu vtípků, gagů a všobecné veselosti, které se nebojí jakéhokoli ´tabu. Romové, handicapovaní, ušatí, žlutí, zelení, všichni jsou terčem jejich humoru. Neunikne nikdo a v tom je to fér.

Tak těmito slovy jsem popisovala jejich předešlá dvě vystoupení, přičemž to první, které jsem v divadle zhlédla, byl víceméně propadák. Nebo spíš akce někam do sokolovny. Podruhé to bylo o poznání více divadelní a tentokrát již šlo ovšem o kumšt. A nestydím se to slovo použít, přestože téhle partičce jde hlavně o to, aby se publikum bavilo. Oproti předešlým dvěma vystoupením se v show objevili i muži v rolích mužů a tématem večera s názvem ´Dokud nás smrt nerozdělí´ bylo rodinné soužití. Vedle vždy prvotřídních kostýmů a vypiplané scény zamakali členové Techtle Mechtle především na choreografii a jejich fyzický výkon byl famózní.

Tady skutečně nešlo jen o vysoké podpatky, výrazné líčení a krátké sukně, ale protagonisté se skutečně prezentovali jako tanečníci a nezaskočila je ani slavná zvedačka z Hříšného tance. „Byla jsem na nich před měsícem v Liberci a tam tu zvedačku ještě nedali. Tady už jo. Lepší se den ode dne," pochvalovala si Eva z Jablonce, která se řadí k šestnáctitisícům fanoušků Techtle Mechtle na Facebooku.

Však také publikum v napěchovaném divadle řičelo nadšením a bavili se muži i ženy všech věkových kategorií. Samozřejmě vyjma dětí, které onen večer zřejmě strávily ve společnosti profesionálních chův, jelikož jejich rodiče se odešli bavit na show, která je rok od roku lepší a já sama jsem zvědavá, kam se zase posune příště. Osobně jsem živoucím příkladem jejich rostoucí popularity, zatímco poprvé jsem na jejich představení šla víceméně bez zájmu, podruhé jsem odcházela spokojená a tentokrát vyloženě nadšená.

Všechny jejich prohřešky z minulosti jsou již dávno napraveny,´šoumeni´ znají texty, takže neplácají pusou jen tak zbůhdarma, děj má hlavu a patu, jedna hláška střídá druhou, až je prakticky nemožné si je zapamatovat a jejich řádění je sice místy ´lechtivé´, ale nikoli uboze vulgární. Můj třetí večer s Techtle Mechtle trval tentokrát cca stopadesát minut a i já jsem si v jeho závěru, spolu s ostatními, stoupla.

Ano, není to intelektuální veledílo světového klasika, ale zábava to je. A parádní. A jestli jste velcí, malí, hubení, tlustí, černí, bílí, oranžoví, všichni bez rozdílu jste postupně bráni na paškál a zároveň máte pocit, že je ta vaše odlišnost tou nejlepší legrandou na světě. A o tom ten život je. Příště se Travesti skupina Techtle Mechtle objeví v jabloneckém kulturním stánku 19. prosince a jedno je již teď jisté. Pokud budu na světě, budu v publiku taky. A moc ráda.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v květnu
Travesti show v Jablonci podruhé, tentokrát umem okouzlila
Travesti show v jabloneckém divadle ocenilo publikum vestoje

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonečtí radní schválili smlouvu o cyklobusech

Statutární město Jablonec nad Nisou a Liberecký kraj uzavřou smlouvu o zajištění dopravní obslužnosti týkající se provozu cyklobusů. Smlouva platí od 27. dubna do 29. září 2024. Jde o tradiční smlouvu, jejímž předmětem je stanovení pravidel spolupráce při zajišťování dopravní obslužnosti Libereckého kraje prostřednictvím provozu cyklobusů. „Jablonec nad Nisou zaplatí za tuto službu v daném časovém období necelých 160 tisíc Kč," řekl Pavel Kozák, vedoucí odboru technického jabloneckého magistrátu. Na základě této smlouvy Liberecký kraje zajistí dle schválených jízdních řádů provoz spojů linky č. 530 395 Liberec - Bedřichov - Jablonec n. N. - Turnov a linky č. 530 795 Jablonec n. N. - Bedřichov - Tanvald - Kořenov, Jizerka.

Na krkonošských cestách bude provázet 15 nových podmaleb na skle

Podmalby na skle - prastará výtvarná technika, která nechyběla skoro v žádné krkonošské chalupě. Patnáct zbrusu nových podmaleb dostala Správa KRNAP darem od jejich autorky Zory Ponicové-Paterové a jejího bratra Václava Patery. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec hospodařil v roce 2023 s přebytkem
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024
Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže
Zápas o jabloneckou čest skončil nejtěsnější výhrou
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v květnu

Nejčtenější články

25.05.: Po střetu s autem v Jablonci cyklista zemřel
25.05.: Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
25.05.: Běžci LIAZU na Kladně v osobních rekordech

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace