Travesti Techtle Mechtle potřetí, tentokrát ovšem o dva levely výš

04.06.2023 23:13:19 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Travesti Techtle Mechtle potřetí, tentokrát ovšem o dva levely výš

Dolores, Saša, Naira, Gina a Kathrin, respektive svérázné členky nejúspěšnější české travesti show současnosti, rozvlnily (a věřte, že nad použitým Y jsem dlouho přemýšlela) své boky před vyprodaným jabloneckým divadlem. Tak touhle věrou jsem začala psát svoji recenzi z minulého představení tělesa, které si bere za cíl pobavit především dámské publikum. Tenkrát se mi ovšem zdálo, že až taková míra lechtivosti se do našeho krásného kulturního stánku nehodí, a to navzdory tomu, že taneční výkony i vizáž měly ´aktérky´ doslova v malíku. Tentokrát to byla ovšem zcela jiná káva.

Již samotná scéna napovídá, že ´dámy´ se divadelním prknům přiblížily měrou vrchovatou. Vskutku pompézní kulisy i kostýmy a zábava, které dokázala vybalancovat tenkou hranici mezi laciností a užasnou podívanou. První část, čítající bezmála devadesát minut, vsadila na plejádu vtípků, gagů a všobecné veselosti, které se nebojí jakéhokoli ´tabu. Romové, handicapovaní, ušatí, žlutí, zelení, všichni jsou terčem jejich humoru. Neunikne nikdo a v tom je to fér.

Tak těmito slovy jsem popisovala jejich předešlá dvě vystoupení, přičemž to první, které jsem v divadle zhlédla, byl víceméně propadák. Nebo spíš akce někam do sokolovny. Podruhé to bylo o poznání více divadelní a tentokrát již šlo ovšem o kumšt. A nestydím se to slovo použít, přestože téhle partičce jde hlavně o to, aby se publikum bavilo. Oproti předešlým dvěma vystoupením se v show objevili i muži v rolích mužů a tématem večera s názvem ´Dokud nás smrt nerozdělí´ bylo rodinné soužití. Vedle vždy prvotřídních kostýmů a vypiplané scény zamakali členové Techtle Mechtle především na choreografii a jejich fyzický výkon byl famózní.

Tady skutečně nešlo jen o vysoké podpatky, výrazné líčení a krátké sukně, ale protagonisté se skutečně prezentovali jako tanečníci a nezaskočila je ani slavná zvedačka z Hříšného tance. „Byla jsem na nich před měsícem v Liberci a tam tu zvedačku ještě nedali. Tady už jo. Lepší se den ode dne," pochvalovala si Eva z Jablonce, která se řadí k šestnáctitisícům fanoušků Techtle Mechtle na Facebooku.

Však také publikum v napěchovaném divadle řičelo nadšením a bavili se muži i ženy všech věkových kategorií. Samozřejmě vyjma dětí, které onen večer zřejmě strávily ve společnosti profesionálních chův, jelikož jejich rodiče se odešli bavit na show, která je rok od roku lepší a já sama jsem zvědavá, kam se zase posune příště. Osobně jsem živoucím příkladem jejich rostoucí popularity, zatímco poprvé jsem na jejich představení šla víceméně bez zájmu, podruhé jsem odcházela spokojená a tentokrát vyloženě nadšená.

Všechny jejich prohřešky z minulosti jsou již dávno napraveny,´šoumeni´ znají texty, takže neplácají pusou jen tak zbůhdarma, děj má hlavu a patu, jedna hláška střídá druhou, až je prakticky nemožné si je zapamatovat a jejich řádění je sice místy ´lechtivé´, ale nikoli uboze vulgární. Můj třetí večer s Techtle Mechtle trval tentokrát cca stopadesát minut a i já jsem si v jeho závěru, spolu s ostatními, stoupla.

Ano, není to intelektuální veledílo světového klasika, ale zábava to je. A parádní. A jestli jste velcí, malí, hubení, tlustí, černí, bílí, oranžoví, všichni bez rozdílu jste postupně bráni na paškál a zároveň máte pocit, že je ta vaše odlišnost tou nejlepší legrandou na světě. A o tom ten život je. Příště se Travesti skupina Techtle Mechtle objeví v jabloneckém kulturním stánku 19. prosince a jedno je již teď jisté. Pokud budu na světě, budu v publiku taky. A moc ráda.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v květnu
Travesti show v Jablonci podruhé, tentokrát umem okouzlila
Travesti show v jabloneckém divadle ocenilo publikum vestoje

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium

Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
V Tanvaldě se v září sportovalo
Výstavu o Novém Zélandu můžete navštívit na smržovském Zámečku
Světové filmové melodie omámily jablonecké divadlo
Týden knihoven 2023 s podtitulem Už jsme zpátky!

Nejčtenější články

25.09.: VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
25.09.: Po devíti kolech Jablonec stále bez vítězství
24.09.: Město Jablonec bude pokračovat ve stavbě zázemí přehrady

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace