Tomáš Portyk se stal mistrem republiky v letní severské kombinaci
29.09.2015 10:30:03 | Autor: vz | Rubrika: Sport | Obce: Jizerské hory,Liberecký kraj
Závodník z Lomnice nad Popelkou Tomáš Portyk se stal v Liberci mistrem České republiky v letní severské kombinaci. Ve skoku sice obsadil za svým reprezentačním kolegou Miroslavem Dvořákem druhé místo, ale po výborném výkonu v běžecké části ztrátu smazal a získal svůj první domácí primát mezi seniory.
Úvodní skokanská část individuálního závodu Gundersen HS134/10 km se uskutečnila dopoledne v areálu na Ještědu. Sdruženáři se tam na umělé hmotě na velkém můstku statečně prali se silným nárazovým větrem. Skok se ve složitých klimatických podmínkách nejlépe vydařil Miroslavu Dvořákovi, jenž přistál na značce 126 metrů. Tomáš Portyk skončil tentokrát až druhý se 123,5 m, což pro běh znamenalo ztrátu 17 vteřin. Třetí příčku obsadil Lukáš Daněk se 123 m (+59 s) a čtvrtou Petr Kutal se 118,5 m (+1:22 min.).
Vzhledem ke známým běžeckým kvalitám Miroslava Dvořáka se zdálo, že o mistrovském titulu je rozhodnuto. Trať 10 kilometrů absolvovali závodníci v areálu ve Vesci na vylosovaných kolečkových lyžích - náročný asfaltový okruh o délce 2,5 km obkroužili čtyřikrát.
Při prvním průjezdu stále ještě vedl Dvořák, ale už se na něj tvrdě tlačil Portyk. Bylo však vidět, že dlouholetá česká sdruženářská jednička není ve své kůži. Devatenáctiletý odchovanec z Lomnice nad Popelkou se v polovině závodu dostal do čela a svůj náskok neustále zvyšoval. Bronzovou medaili uhájil junior Lukáš Daněk před reprezentantem Petrem Kutalem.
„S Mirkem Dvořákem jsme oba v posledních dnech prodělali virózu, ale na něm se asi podepsala víc než na mně. Jsem moc rád, že jsem vyhrál a získal mezi muži svůj první titul. Už při Letní Grand Prix bylo vidět, že jsem se běžecky zlepšil a můžu se měřit se světovou špičkou, tak doufám, že mi to vydrží i na sníh do Světového poháru," hodnotil svůj výkon Tomáš Portyk.
„Vystartoval jsem a po 1,5 kilometru jsem myslel, že jsem tempo přepálil. Zhruba na 3. kilometru už mi docházely síly. Skok mi sice vyšel, ale stále ještě se necítím v pohodě. Doufám, že se z problémů brzy dostanu, v minulých dnech už se objevily záblesky. Natrénováno mám hodně, a tak věřím, že forma přijde," přeje si Miroslav Dvořák.
Nejlepším juniorem byl také Tomáš Portyk a mezi staršími dorostenci zvítězil Jan Vytrval.
Výsledky mistrovství ČR v letní severské kombinaci: 1. Portyk 26:05,2 min., 2. Dvořák +1:07,3 min., 3. Daněk +1:33,3, 4. Kutal +2:22,8, 5. Vytrval +2:58,4, 6. Zeman (všichni Dukla Liberec) +3:31,6.
Související články
Sdruženáře čeká domácí šampionát v letní severské kombinaci
Dvořák potřetí nejlepším sdruženářem, Portyk suverénem mezi juniory
Diskutujte s námi
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Jablonec bude hrát v Edenu bez diváků
Nadstavbová skupina O titul pokračuje třetím kolem. Jablonec se ve středu vydá na hřiště do Edenu, kde už v sobotu Slavia sahala po jistotě titulu. Po kontumaci derby je ovšem vše stále otevřené, stejně jako jablonecký boj o čtvrté místo. Disciplinární komise LFA totiž Slavii kromě kontumace a vysoké finanční pokuty potrestala i uzavřením domácího stadionu na čtyři zápasy. To znamená, že ve středu se ve Fortuna Areně bude hrát ve zcela komorních kulisách. „Když to vezmu z pohledu hráče, vždycky radši hrajete před plnými tribunami. Na Slavii byla vždy bouřlivá atmosféra, vybičuje vás to k lepším výkonům - a to jak domácí, tak i hostující tým," přiznal jablonecký asistent trenéra Tomáš Čížek pro klubuvý web FK Jablonec.
Zájezd z Jablonce do Budyšína
V sobotu 30. května pořádá statutární město Jablonec nad Nisou tradiční jednodenní zájezd do partnerského města Budyšín na tamní městské slavnosti. Vstupenky se prodávají od 5. května.„Budyšínské jaro nabídne bohatý kulturní program a oblíbené trhy, na nichž je k dostání kromě jiného nejvyhlášenější hořčice a další místní speciality," zve Kateřina Hujerová z kanceláře primátora jabloneckého magistrátu, která dodávám, že bude-li zájem, zajede autobus s výletníky i k venkovnímu rodinnému Dinoparku v Kleinwelce. Autobus do Budyšína odjíždí 30. 5. v 8.30 h z Horního náměstí od letního kina, návrat se očekává mezi 18. a 20. hodinou. Jízdenku za 400 Kč lze zakoupit od úterý 5. 5. v pokladně Eurocentra v pracovní dny v čase 7.00-19.00 hodin. Na stejném místě je třeba nahlásit vstupenky do Kleinwelky, které je třeba si zakoupit na konkrétní datum předem online.
Nejnovější články
ZŠ Pasířská má nejlepší školní časopis Libereckého kraje
Liberecký kraj zná vítěze soutěže Regionální potravina 2026
Před prázdným hledištěm debakl
FOTO: Hořelo v objektu bývalé pily v Krásné
Nezaměstnanost v Libereckém kraji činila v dubnu 5,7 procenta
Nejčtenější články
14.05.: Liberecký kraj zná vítěze soutěže Regionální potravina 2026
13.05.: FOTO: Hořelo v objektu bývalé pily v Krásné
14.05.: Před prázdným hledištěm debakl
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.