Tomáš Portyk obhájil titul na MČR v letní severské kombinaci

17.10.2016 14:38:46 | Autor: Helena Bártlová | Rubrika: Sport | Obce: Liberecký kraj

Tomáš Portyk obhájil titul na MČR v letní severské kombinaci

Tomáš Portyk se po roce stal v Liberci opět mistrem České republiky v letní severské kombinaci. Na skokanském můstku HS134 s umělou hmotou předvedl nejdelší skok a na běžeckou trať 10 kilometrů tak vyrazil s náskokem téměř 40 vteřin před druhým Ondřejem Pažoutem.

Úvodní skokanská část individuálního závodu Gundersen HS134/10 km se uskutečnila dopoledne v areálu na Ještědu. Sdruženáři měli na umělé hmotě na velkém můstku velmi příznivé podmínky. Nejlépe skočil Tomáš Portyk (134 m). Druhý za ním doplachtil Ondřej Pažout se 129 m, což pro běh znamenalo ztrátu 38 vteřin. Třetí příčku obsadil Miroslav Dvořák se 125 m, který tak do běžecké tratě nastoupil s téměř minutovou ztrátou (+56 s).

„Skokanská část dopadla podle očekávání. Tomáš Portyk teď ve skoku podává stabilní výsledky a také Ondra Pažout skočil velice dobře. I třetí v pořadí Mirek Dvořák předvedl solidní skok," komentoval dopolední část závodu trenér reprezentace Vladimír Šmíd.

Mistrovství České republiky v letní severské kombinaci v Liberci - Tomáš Portyk v čele<br />Autor: Helena Bártlová Trať 10 kilometrů absolvovali závodníci v areálu ve Vesci na vylosovaných kolečkových lyžích - náročný asfaltový okruh o délce 2 km obkroužili pětkrát. V závodu se představili i čtyři závodníci z Polska.

Tomáš Portyk si udržoval vedoucí pozici po celou dobu závodu. „Jsem rád, že jsem šampionát zahájil vydařeným skokem, i když ten zkušební nebyl úplně tak, jak bych si představoval. Proto jsem rád, že mi vyšel právě ten závodní skok. V běžecké části jsem měl náskok, a to se pak běží lépe, když vím, že kluci jsou za mnou s odstupem čtyřiceti a více vteřin," svěřil se spokojený obhájce titulu Tomáš Portyk.

Souboj však proběhl o druhou příčku. V úvodu třetího kola dojel Miroslav Dvořák Ondřeje Pažouta, nasazené tempo si stále udržoval a pomalu se od Pažouta vzdaloval. Do cíle dojel se ztrátou 34,1 vteřin za vítězným Portykem. Pažout si třetí příčku již podržel a do cíle dorazil s minutovou ztrátou na vítěze.

„Jsem spokojený, po velkých zdravotních výpadcích se postupně dostávám do tréninkového procesu. V běhu jsem se snažil držet si stejné tempo, abych to nenapálil, a hlídal jsem se. Třetí kolo jsme odjeli s Ondrou spolu, ale nesnažil jsem se jít do nějakého trháku, jen jsem dál pokračovat ve stejném tempu," komentoval svůj výkon Miroslav Dvořák.

„Celkové výsledky po skoku dopadly podle očekávání," zhodnotil stručně výsledky svých svěřenců trenér Vladimír Šmíd.

Celkové výsledky Mistrovství ČR v letní severské kombinaci: 1. Portyk 22:23,9 min., 2. Dvořák +34,1 s, 3. Pažout +1:10,9 min., 4. Daněk +2:39,6, 5. Vytrval +2:42,8, 6. Zeman (všichni Dukla Liberec) +3:04,0.
MČR juniorů: 1. Pažout, 2. Daněk, 3. Vytrval.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Tomáš Portyk zvítězil poprvé v anketě o nejlepšího českého sdruženáře
Miroslav Dvořák obhájil v Harrachově český titul v severské kombinaci
Ondřej Pažout udržel medailovou tradici sdruženářů na hrách mládeže

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Slavíme Evropský den chráněných území

Správa Krkonošského národního parku se připojuje k oslavám Evropského dne chráněných území. Tento svátek připomíná 24. května význam dobře koncipované a udržované sítě velkoplošných chráněných území na evropském kontinentu a jejich roli v zachování přírodního, kulturního a historického dědictví. Další informace

Krkonoše jsou opět čistější, na skládce skončí 5 tun odpadu

Dvě stovky pracovníků Správy KRNAP a na sedm desítek dobrovolníků závěrem minulého týdne vyrazily na turistické cesty vedoucí Krkonošemi s cílem vysbírat pohozené odpadky. Výsledkem je více než 5 tun odpadu, který skončí na skládce. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vlivem mikrospánku vyjel mezi Frýdštejnem a Malou Skálou ze silnice
Změny v městské hromadné dopravě v Jablonci nad Nisou
Na jablonecké křižovatce řidič nedal přednost v jízdě
Změny na jabloneckém magistrátě, dvě koordinátorky mluví ukrajinsky
Jablonec koupí třetí mobilní kameru

Nejčtenější články

23.05.: V Zásadě vyjel ze zatáčky a narazil do sloupu elektrického vedení
23.05.: FOTO: V Tanvaldě mají dvě nová volnočasová lákadla
24.05.: Skvělý vstup atletů LIAZU do první ligy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace