Tentokrát se na Střelnici hodně tleskalo

19.10.2010 13:59:19 | Autor: Jiří Endler | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Tentokrát se na Střelnici hodně tleskalo

Komentář Jaroslava Hrabáka k utkání FK BAUMIT Jablonec - 1. FK Příbram 5:1 (1:0)

Příbram to na Jablonec umí a rozhodně patří k soupeřům, které domácí hráči nemusí. Navíc přijela s novým trenérem Nádvorníkem, a tak se k zápasu pohlíželo s určitou nejistotou, jak se domácí vyspí. No chvilku jim to trvalo, skoro celý první poločas, nemůžu si pomoci, ale bylo vidět že v reprezentační přestávce tým neabsolvoval žádný zápas. Hlavně v ofenzívě se to projevuje, nejistota na balonu, špatné přihrávky, také koncovka nic moc. Ale s postupujícím časem se všechny tyto atributy zlepšovaly a když pak Pekhart v poslední minutě první půle překonal hostujícího Hrušku, tak jsme se na tu druhou půlku docela těšili.

Lídr nemá kvalitnější hráče

A hráči to vzali za správný konec a od poloviny druhé půle svého soupeře doslova poslali do fotbalové historie. Dařila se kombinace a hlavně to začalo jít v koncovce. Toto mužstvo je hráčsky nasměrované na hru dopředu. Nejsem si jist, jestli suverénní lídr z Plzně má až tak kvalitnější hráče jako spíše lépe dopředu orientované, určitě ochotnější k rychlé hře a na toto by si Komňacký měl posvítit. Každý si nenechá dát pět gólů jako Příbram, ale fanda si musel na tribuně lebedit. Konečně se místo v „chance" hrálo na Střelnici, když se ty „chance" začaly proměňovat.

V koncovce nešťastný Lafata

V koncovce nešťastný Lafata to vpředu pěkně režíroval, třikrát míč orazítkoval tyče a padaly krásné góly. „Lafi" nádherně nabil Kovaříkovi, ten perfektně využil situace, kdy beci Příbrami byli někde na houbách. Střídající Haurdič se sice zdál pomalejší, než býval, ale jeden sprint ustál a Hruškovi poslal přes celou stránku svoji vizitku na 3:0. Další střídající Karel Piták začal „po brazilsku" a svůj výborný výkon korunoval perfektním náběhem do koncovky a dal gól, který si díky letu míče diváci mohli vychutnávat dlouho předlouho, nádhera. Volání "dejte jim bůra" nakonec vyslyšel střelec dne i týmu Pekhart a výsledek 5:0 přivedl ochozy do dávno nevídané euforie. Škoda přeškoda, že si Klesa pohrál s Drskem jako s uličníkem a bombou překonal v neděli výtečného Michala Špita, protože Michal to byl, kdo za stavu 1:0 chytil Pleškovi stoprocentní gól. Šlo o zákrok, jaký zdobí jenom velké gólmany.

Mladé pušky válí

Jak dál? Hlavně netaktizovat a držet si ofenzivní trend. Mladé pušky válí, byť třeba Kovaříkovi by neškodilo přidat více na aktivitě, zvláště když se rodí útok, to by pak chtělo sprint do prostoru a ne čekat přihrávku do nohy, ale touto nemocí trpí skoro celý tým. Až tohle Komňacký vyladí, tak to se asi budeme divit, jaký tu máme mančaft a čeho je schopen. Po pěti gólech by byla chyba, kdyby toto zodpovědní neviděli a mysleli si, že vše zlé je za námi protože tempo, v jakém se nedělní zápas hrál, tak to by nebylo ozdobou ani v Arménii natožpak v bundeslize a pokud český fotbal nechce bundesligové tempo, tak potom by se podobná podívaná jako v neděli sice objevila, ale řídce a skoro náhodou. Ona taky Příbram po Pekhartově gólu do šatny asi pochopila, že tentokrát z toho bod nebude a někteří hráči jakoby spěchali do motorestu Halda na občerstvení.

Suma sumárum

Shrnutí: Kdo nepřišel, ať lituje! Tento fotbal měl všechno a protože tam bylo hodně chyb, tak byl zajímavý a pohledný hlavně pro diváky. Taktické šachy a zbabělá hra, tu, co Jablonec předvedl s Plzní, by měla být zapomenuta, ale jak říkám, hráči musí chtít a bude to ještě dřina. Ale tomu jabloneckému posunu od defenzivních šachů k ofenzivní improvizaci je nutné zatleskat. A tak tleskám.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonečtí radní schválili smlouvu o cyklobusech

Statutární město Jablonec nad Nisou a Liberecký kraj uzavřou smlouvu o zajištění dopravní obslužnosti týkající se provozu cyklobusů. Smlouva platí od 27. dubna do 29. září 2024. Jde o tradiční smlouvu, jejímž předmětem je stanovení pravidel spolupráce při zajišťování dopravní obslužnosti Libereckého kraje prostřednictvím provozu cyklobusů. „Jablonec nad Nisou zaplatí za tuto službu v daném časovém období necelých 160 tisíc Kč," řekl Pavel Kozák, vedoucí odboru technického jabloneckého magistrátu. Na základě této smlouvy Liberecký kraje zajistí dle schválených jízdních řádů provoz spojů linky č. 530 395 Liberec - Bedřichov - Jablonec n. N. - Turnov a linky č. 530 795 Jablonec n. N. - Bedřichov - Tanvald - Kořenov, Jizerka.

Na krkonošských cestách bude provázet 15 nových podmaleb na skle

Podmalby na skle - prastará výtvarná technika, která nechyběla skoro v žádné krkonošské chalupě. Patnáct zbrusu nových podmaleb dostala Správa KRNAP darem od jejich autorky Zory Ponicové-Paterové a jejího bratra Václava Patery. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec hospodařil v roce 2023 s přebytkem
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024
Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže
Zápas o jabloneckou čest skončil nejtěsnější výhrou
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v květnu

Nejčtenější články

25.05.: Po střetu s autem v Jablonci cyklista zemřel
25.05.: Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
25.05.: Běžci LIAZU na Kladně v osobních rekordech

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace