Tanvaldský víkend byl ve znamení masopustu, plesu a karnevalu

21.02.2023 14:16:09 | Autor: Jana Tůmová | Rubrika: Společnost | Obce: Tanvald

Tanvaldský víkend byl ve znamení masopustu, plesu a karnevalu

V uplynulém víkendu měli v Tanvaldě napilno, když se konal sobotní maškarní průvod, Ples města Tanvaldu i nedělní dětský karneval.

V sobotu odpoledne se za deštivého počasí vydal pestrobarevný masopustní průvod od tanvaldské radnice, kde místostarosta Jan Palme předal symbolický klíč a vládu nad městem masopustnímu králi. Ten vedl celý maškarní průvod centrem města a střechu nad hlavou poté složili v hasičské zbrojnici na Šumburku. Tam na ně čekala masopustní hostina, k tanci a poslechu zahrála skupina Donaha.

Organizátory z KČT v Tanvaldě rozhodně nevlídné počasí neodradilo. Mezitím se již chystala sportovní hala, kde se po dvou covidových letech opět konal ples Města Tanvaldu. Tentokráte spolupořadatelství padlo na ZŠ Tanvald, Sportovní, která za pomoci žáků a pedagogů nazdobila halu, secvičila předtančení, jak jinak než sportovní. Město Tanvald a dlouholetí sponzoři zajistili bohatou tombolu a ples mohl začít. Nechyběl tanec za hudebního doprovodu orchestru Vladimíra Janského, zábava, legrace, soutěže.

A konečně neděle, ta patřila komu jinému než dětem. Karneval přilákal do sportovní haly princezny, víly, kouzelníky, vojáky, policisty, indiány, kovboje, kominíčky, pohádkové postavy z rostlinné a živočišné říše...zkrátka bylo veselo. SVČ Tanvald a ZŠ Tanvald, Sportovní za hudebního doprovodu DJ Vladimíra Josífka připravili pro děti zábavný karnevalový program. Poděkování patří všem organizátorům, sponzorům, pomocníkům, účastníkům a divákům.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v únoru
Plesová sezona v Tanvaldě

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 162 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní novinka z Frýdlantu: na zámku ukáží turistům kastelánské křídlo
Jirka Zemler oslavil 85!!!
A bude zase skupina o záchranu
Řidiči mohou o víkendech nechat vozidla v libereckém parkovacím domě
Jarní koncerty v bozkovské sokolovně zakončí Brutus

Nejčtenější články

18.04.: Do centra Liberce přináší kousek exotiky Papilonia – motýlí dům
17.04.: Kvalifikace o 1. volejbalovou ligu pokračuje
17.04.: Program Kulturního centra Vratislavice 101010 v dubnu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace