Tanvaldský víkend byl ve znamení masopustu, plesu a karnevalu

21.02.2023 14:16:09 | Autor: Jana Tůmová | Rubrika: Společnost | Obce: Tanvald

Tanvaldský víkend byl ve znamení masopustu, plesu a karnevalu

V uplynulém víkendu měli v Tanvaldě napilno, když se konal sobotní maškarní průvod, Ples města Tanvaldu i nedělní dětský karneval.

V sobotu odpoledne se za deštivého počasí vydal pestrobarevný masopustní průvod od tanvaldské radnice, kde místostarosta Jan Palme předal symbolický klíč a vládu nad městem masopustnímu králi. Ten vedl celý maškarní průvod centrem města a střechu nad hlavou poté složili v hasičské zbrojnici na Šumburku. Tam na ně čekala masopustní hostina, k tanci a poslechu zahrála skupina Donaha.

Organizátory z KČT v Tanvaldě rozhodně nevlídné počasí neodradilo. Mezitím se již chystala sportovní hala, kde se po dvou covidových letech opět konal ples Města Tanvaldu. Tentokráte spolupořadatelství padlo na ZŠ Tanvald, Sportovní, která za pomoci žáků a pedagogů nazdobila halu, secvičila předtančení, jak jinak než sportovní. Město Tanvald a dlouholetí sponzoři zajistili bohatou tombolu a ples mohl začít. Nechyběl tanec za hudebního doprovodu orchestru Vladimíra Janského, zábava, legrace, soutěže.

A konečně neděle, ta patřila komu jinému než dětem. Karneval přilákal do sportovní haly princezny, víly, kouzelníky, vojáky, policisty, indiány, kovboje, kominíčky, pohádkové postavy z rostlinné a živočišné říše...zkrátka bylo veselo. SVČ Tanvald a ZŠ Tanvald, Sportovní za hudebního doprovodu DJ Vladimíra Josífka připravili pro děti zábavný karnevalový program. Poděkování patří všem organizátorům, sponzorům, pomocníkům, účastníkům a divákům.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v únoru
Plesová sezona v Tanvaldě

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 162 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Na podporu udržitelného rozvoje území věnuje kraj 600 tisíc korun

Šest set tisíc korun. Takovou částkou Liberecký kraj podpoří z dotačního fondu naplňování zásad udržitelného rozvoje. Na svém zasedání to schválilo krajské zastupitelstvo. Peníze poputují ve prospěch místní Agendy 21. „Jde nám o popularizaci a propagaci konceptu udržitelného rozvoje, který chceme přenášet v konkrétních projektech do obcí, měst, mikroregionů, místních akčních skupin, podnikatelských subjektů i nestátních neziskových organizací v Libereckém kraji," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na průtahu Liberce zahájili stavební práce
Policisté kontrolovali řidiče autobusů a tramvají
Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos
Program kin v Jablonci nad Nisou od 16. do 29. března
Do botanické zahrady v Liberci připutovaly nové masožravé rostliny

Nejčtenější články

18.03.: Motocyklista zemřel v Jablonci po srážce se sanitkou
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos
19.03.: Obrazem: Maškarní rej na vleku U Pily 2023

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace