Tanvaldský víkend byl ve znamení masopustu, plesu a karnevalu

21.02.2023 14:16:09 | Autor: Jana Tůmová | Rubrika: Společnost | Obce: Tanvald

Tanvaldský víkend byl ve znamení masopustu, plesu a karnevalu

V uplynulém víkendu měli v Tanvaldě napilno, když se konal sobotní maškarní průvod, Ples města Tanvaldu i nedělní dětský karneval.

V sobotu odpoledne se za deštivého počasí vydal pestrobarevný masopustní průvod od tanvaldské radnice, kde místostarosta Jan Palme předal symbolický klíč a vládu nad městem masopustnímu králi. Ten vedl celý maškarní průvod centrem města a střechu nad hlavou poté složili v hasičské zbrojnici na Šumburku. Tam na ně čekala masopustní hostina, k tanci a poslechu zahrála skupina Donaha.

Organizátory z KČT v Tanvaldě rozhodně nevlídné počasí neodradilo. Mezitím se již chystala sportovní hala, kde se po dvou covidových letech opět konal ples Města Tanvaldu. Tentokráte spolupořadatelství padlo na ZŠ Tanvald, Sportovní, která za pomoci žáků a pedagogů nazdobila halu, secvičila předtančení, jak jinak než sportovní. Město Tanvald a dlouholetí sponzoři zajistili bohatou tombolu a ples mohl začít. Nechyběl tanec za hudebního doprovodu orchestru Vladimíra Janského, zábava, legrace, soutěže.

A konečně neděle, ta patřila komu jinému než dětem. Karneval přilákal do sportovní haly princezny, víly, kouzelníky, vojáky, policisty, indiány, kovboje, kominíčky, pohádkové postavy z rostlinné a živočišné říše...zkrátka bylo veselo. SVČ Tanvald a ZŠ Tanvald, Sportovní za hudebního doprovodu DJ Vladimíra Josífka připravili pro děti zábavný karnevalový program. Poděkování patří všem organizátorům, sponzorům, pomocníkům, účastníkům a divákům.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v únoru
Plesová sezona v Tanvaldě

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 162 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Nultý ročník Open Call 2025 podpoří vznik Středoškolského Majálesu

Liberecký kraj uzavřel premiérový ročník iniciativy Open Call 2025 - nápady pro budoucnost, která vznikla jako jedna z prvních aktivit komise Budoucnost pro LK. Smyslem výzvy bylo dát mladým lidem prostor navrhnout, co podle nich v kraji chybí nebo co by mohlo přispět k lepšímu životu jejich komunit. Nyní je jasno: ze zaslaných návrhů komise doporučila a Rada Libereckého kraje schválila podporu projektu Středoškolského Majálesu, který předložila žákyně prvního ročníku SZŠ a VOŠ Liberec Barbora Arnoldová. Kraj na jeho realizaci vyčlenil částku 200 000 korun. Iniciativa se zrodila ze snahy Libereckého kraje zapojovat mladé lidi do rozhodování o regionu, ve kterém žijí. Založení komise Budoucnost pro LK bylo přirozeným prvním krokem a otevření Open Callu logickým pokračováním snahy dát mladým nejen prostor k diskuzi, ale i možnost své nápady uskutečnit. „Pracujeme na tom, aby byl Liberecký kraj místem, kde se mladí lidé cítí vnímáni a kde mohou být skutečně aktivní. Vyhlášení Open Callu bylo první velkou příležitostí, jak jim dát konkrétní nástroj, jak okolní svět měnit. Ve výzvě se sešly zajímavé návrhy a ukazuje se, že i jednoduchý podnět může nastartovat velké věci. Nápady dokazují, že mladí dokáží velmi přesně pojmenovat potřeby svého okolí," uvedla radní pro školství a sport Jitka Skalická.

Sbírka Krabice od bot prodlužuje provoz sběrných míst do 14. prosince

Diakonie ČCE se rozhodla prodloužit sbírku vánočních dárků Krabice od bot do 14. prosince. Pro štědré dárce tak bude ještě necelý týden otevřeno 66 sběrných míst, jejichž přehled je k dispozici na webu sbírky krabiceodbot.cz. V jejím patnáctém ročníku se během dvou týdnů na přelomu listopadu a prosince podařilo vybrat už 58 000 dárků pro děti z rodin ohrožených chudobou, stále však chybí dárky pro 7 000 dětí. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dopravně bezpečnostní akci Mikuláš v kraji neuniklo 356 řidičů
Od tramvaje po sklep: střípky z terénu
Na pět dní ovládnou centrum Jablonce Vánoční slavnosti
Světlana Nálepková zazpívá v tanvaldském kině Vánoční recitál
Střední školy v Libereckém kraji pomáhají

Nejčtenější články

14.12.: Smržovské akce v prosinci a lednu
15.12.: Petr Hostinský a Pavel Herzog přivábí Vánoce do jabloneckého kostela
14.12.: Harrachov hostí školení trenérů speciální olympiády

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace