Tankové dny 2023 na Smržovce
30.07.2023 13:19:41 | Autor: Paulina Havlasová | Rubrika: Sport | Obce: Smržovka
Zveme vás na projížďku v tanku. Akce se koná 5. a 6. 8. v Muzeum obrněné techniky Smržovka.
Tankové dny
od 9 hodin v areálu Muzea obrněné techniky Smržovka v ulici Jana Švermy.
Program (platí po oba dny)
9 hodin – Otevření areálu a setkání s veterány
9.15 hodin – Jízdy tankem pro veřejnost (Leopard 1, VT-55, T-55)
10.30 hodin – Dynamická ukázka techniky – Centurion, T-34, T-72
11 hodin – Jízdy tankem pro veřejnost (Leopard 1, VT-55, T-55)
12.30 hodin – Přelet historického letadla Stinson L-5 z 2. sv. války
13 hodin – Jízdy tankem pro veřejnost (Leopard 1, VT-55, T-55)
14.30 hodin – Dynamická ukázka techniky – Centurion, T-34, T-72
15 hodin – Jízdy tankem pro veřejnost (Leopard 1, VT-55, T-55)
17 hodin – Ukončení akce
„Největší změnou oproti předešlým ročníkům je naprosto jedinečná možnost se svézt na tanku Leopard 1A5. Dlouho jsme přemýšleli, jestli vozit návštěvníky tímto námi hýčkaným německým tankem, nicméně nakonec jsme se rozhodli se s vámi o něj podělit. Tato šance je zcela unikátní v rámci celé ČR! Jinak i letos nabízíme naše stálice, a to jízdu v tancích T-55 a VT-55. V rámci dynamické ukázky v aréně se předvedou tanky Centurion, T-34 a T-72. V případě příznivého počasí se můžete těšit na přelet historického průzkumného letadla Stinson L-5 z období 2. světové války. Jízdy tankem se nedají nijak rezervovat. Časy jsou pouze orientační. Nelze zajistit 100% funkčnost techniky po celou dobu programu, tanky již mají nějaká ta léta za sebou. Program je shodný na oba víkendové dny, parkování je zdarma na protější louce,“ uvedli pořadatelé.
Taktéž se můžete těšit na prohlídku muzea, výstavu zbraní a uniforem, dobové ležení z 1. světové války, modely RC tanků, vynikající občerstvení a tématické suvenýry. Více na www.tankysmrzovka.cz.
Související články
Srpnové kulturní a společenské akce ve Smržovce
Diskutujte s námi
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie
Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.
Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów
Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."
Nejnovější články
Vánoční sbírka Krabice od bot opět i v Libereckém kraji
Městská policie: Ztracené dítě a doutnající koš
Město Jablonec připravuje záměr parkovacího a bytových domů
Kraj reaguje na posun modernizace KNL úpravou smlouvy
Liberecký kraj jedná dál o koupi Ještědu
Nejčtenější články
05.12.: Petr Hostinský a Pavel Herzog přivábí Vánoce do jabloneckého kostela
07.12.: Město Jablonec připravuje záměr parkovacího a bytových domů
06.12.: Kam za sportem a zábavou o víkendu 6. a 7. prosince
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-2023 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.