Swingové Vánoce naladily opravdu vánočně

18.12.2018 17:59:10 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Swingové Vánoce naladily opravdu vánočně

„Jablonecké divadlo je mojí srdeční záležitostí," svěřil se hned v začátku Swingových Vánoc Jan Smigmator a doplnil: „Nemyslete si, že to říkám všude, platí to opravdu jen tady. Vždycky si projdu divadlo, pohladím ten samet na sedačkách a zadívám se na to zlaté zdobení."

Asi to není samo sebou, platí zde rčení ´svůj k svému´, protože tenhle dávný držitel Zlatého oříšku má srdce ze zlata a hlas plný sametu, a právě proto je jeho hudba tak báječná. A když jeho zpěv doprovodí Felix Slováček se svým Big Bandem, mohou již Vánoce začít.

Večer plný krásných melodií, kterým dirigentskou rukou vládl Felix Antonín Slováček se svým sedmnáctičlenným bigbandem patří v Městském divadle v Jablonci k tradici. Každoročně, těsně před Vánoci, se zde sejdou milovníci swingu a poctivé muziky, kterou tak dobře reprezentuje Jan Smigmator. Tvůrce mezinárodního projektu Sinatrology, oslavujícího stoleté výročí Franka Sinatry, je jedním z nejlepších českých swingových zpěváků současnosti a atmosféra večera tomu odpovídala. Světově známé evergreeny se linuly z pódia s neuvěřitelnou lehkostí a měkkostí, kterou dokáže vytvořit jen spojení skutečných hudebních mistrů.

„Když milujete swing, není co řešit. Je jasné, že si budeme rozumět," usmíval se Smigmator a na scénu si přinesl sklenku červeného, protože i ta ke swingu patří. Hostem pořadu byla tentokrát Leona Machálková, která krom swingových, zazpívala i několik typicky vánočních písní. A když Felix Slováček ´vystřihl´ vlastní pojetí nádherné melodie z filmu Tenkrát na Západě, vařily se v divadle emoce. Publikum doslova řičelo nadšením a sem tam si někdo potají otřel lesknoucí se oči. Jinak však byly Swingové Vánoce převážně otázkou pusy od ucha k uchu, dobré nálady a pohody. „Když si dám skleničku vína, jde mi to líp a když si ji dáte vy, bude se vám koncert víc líbit," vtipkoval Smigmator a je to jediná věta, v níž mu hodlám oponovat. Většina přítomných si totiž víno dala o přestávce u divadelního baru a jsem si jistá, že byli z večera nadšeni stejně před i po drinku. Však to také na ovacích, potlesku i závěrečném standing ovation prokázali víc, než jasně.

„Swing je nejšťastnější a nejradostnější hudba ze všech," uvedl Slováček, který se programem doslova protančil, a tak vám po swingovém koncertu nemůžeme popřát nic jiného, než Šťastné a veselé.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kulturní akce na Jablonecku od adventu až do Nového roku
Program Městského divadla Jablonec v prosinci

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Koncert Harlej v Bozkově přeložen na jaro 2022

Koncert kapely Harlej, který měl v bozkovské sokolovně proběhnout 27. listopadu od 20 hodin, byl přeložen na 16. dubna 2022. Předkapelou měla být kapela Loco Loco. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na jarní termín.

Komise vybrala firmu, která postaví nový domov pro postižené v Nové Vsi

Radní Libereckého kraje schválili výběr firmy, která postaví nové domácnosti pro osoby se zdravotním postižením v Nové Vsi u Chrastavy. Jejich provozovatelem je krajská příspěvková organizace APOSS Liberec. Ze sedmi nabídek přihlášených do veřejné zakázky byla hodnotící komisí vybrána nabídka společnosti CL-EVANS Česká Lípa, která byla ekonomicky nejvýhodnější. „Základním hodnotícím kritériem pro zadání veřejné zakázky byla ekonomická výhodnost nabídek, tedy nejnižší nabídková cena. Tu nabídla společnost CL-EVANS," potvrdil Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec našel reálnější a úspornější řešení terminálu
Plné kapsy šutrů nabídly famózní herecké výkony
Prosincový program ve Vikýři
Eva Samková zahájila vítězně Světový pohár ve snowboardcrossu
Nejlepším místem pro život je Zlínský kraj. Liberecký kraj je osmý

Nejčtenější články

26.11.: Nemocnice v kraji kvůli covidu odkládají plánované operace
26.11.: V Palackého ulici je nutná zvýšená opatrnost
26.11.: Za tenhle bod zaslouží Jablonec uznání

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace