Svezte se na saních z Černé Studnice do Smržovky

25.01.2017 09:40:25 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Smržovka,Jablonec nad Nisou

Svezte se na saních z Černé Studnice do Smržovky

Výchozím bodem sáňkařské dráhy se stala Černá Studnice již v roce 1911. Jablonečané si vyšlápli nahoru, kde je čekaly saně, na kterých sjeli zpět do města. Nyní je již druhým rokem ve zkušebním provozu 4 km dlouhá trať končící ve Smržovce. Vyzkoušejte si ji, budete nadšeni! 

V současnosti zažívá sáňkování na přírodních drahách obnovenou premiéru. Obnovenou sáňkařskou premiéru měla Černá Studnice již loni. Za vznikem atrakce stojí několik nadšenců. Zmiňme alespoň dva. Bývalý závodník Miloš Morávek je autorem nápadu a starosta Smržovky Marek Hotovec má lví podíl na tom, že se věci nejen daly do pohybu, ale že se dnes již čile jezdí. Dráha byla obnovena díky entuziasmu lidí, kteří na myšlence pracovali nezištně, takže ani není možné přesně určit náklady na vybudování trati. Vlastně zatím asi největší investicí města Smržovky (řádově desetitisíce korun) byly letní úpravy trasy, aby jí v zimě mohla projíždět technika. Při letošním dostatku je trať nyní v provozu a již ji projelo několik set sáňkařů.

Na otázku, proč do toho vlastně šli, Marek Hotovec odpovídá: „Je to synergie více věcí, jen to množství lidí, co nám volá, jestli fungujeme nebo ne, pak ty odezvy na sociálních sítích, to všechno nám ukazuje, že jdeme správným směrem, že jsme vyplnili místo, které lidem chybělo. Vezměte si jen takovou elementární věc, kdysi se sáňkovalo na každém kopci. Dnes se všechno sype, solí, málokde najdete bezpečné místo, kde by nehrozil střet s veřejnou dopravou. Cílíme na to, aby se děti s rodiči vrátily na bezpečné lesní cesty."

Přírodní trať není závodní a tak se připravte, že kousek i sportovního nářadí potáhnete za sebou, ale se také připravte, sjedete-li jednou, budete chtít znovu. Přírodní sáňkařská dráha Černá Studnice - Smržovka je ideální zábava pro rodiny s dětmi. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Potvrzeno: Kozel na Střelnici
Memorandum o Ještědu má otevřít kraji možnost koupě objektu
Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
Křížem krážem Semilskem až na Myší skálu
V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka

Nejčtenější články

17.06.: Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
15.06.: Zvládli 39 pater za šest a půl minuty
17.06.: Potvrzeno: Kozel na Střelnici

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace