Světové filmové melodie omámily jablonecké divadlo

25.09.2023 23:52:41 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Světové filmové melodie omámily jablonecké divadlo

Emotivní, mistrovský i dojemný, takový byl večer ve společnosti Orchestru Severočeského divadla opery a baletu Ústí nad Labem. Pod taktovkou dirigenta Miloše Formáčka zazněly zaplněným kulturním stánkem melodie z filmu Sedm statečných, Poklad na stříbrném jezeře, Tenkrát na Západě, ale i Harry Potter, Titanik a mnohé další.

Bylo toho mnoho a hudební provedení těchto ikonických hitů bylo jednoznačně famózní. Vedle ukočírování velkého tělesa se dirigentovi Miloši Formáčkovi podařilo navodit atmosféru plnou emocí, ale i humoru. A když s pohledem vzhůru děkoval exřediteli Městského divadla Jablonec, Pavlu Žurovi, který na začátku léta nečekaně zemřel, zalily se oči slzami nejen jemu, ale i půlce publika. Formáčkova taktovka byla energická, nechyběl jeho tanec, ani zpěv a byl tak lidský, že se nadšené publikum neubránilo spokojenému úsměvu.

Pro mě osobně se alfou a omegou večera stala hudba Karla Svobody z pohádky Tři oříšky pro Popelku, kdy jsem již nepokrytě brečela, a se mnou vytáhlo kapesníček i mnoho dam a dokonce i pár mužů. „Kdybych nosil podprsenku, tak ji na to pódium hodím," šeptal pán za mnou své partnerce. Opravdu tak silný zážitek to byl. Však se také Orchestr Severočeského divadla opery a baletu Ústí nad Labem dočkal masivního potlesku i standing ovation a nadšení přítomní nechtěli hudebníky z jeviště pustit ani po dvou přídavcích.

Koncert se uskutečnil v rámci projektu Město plné tónů, který se koná za finanční podpory Státního fondu kultury ČR.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonci nad Nisou v září

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Charitativní Zumba maraton na Smržovce letos jubilejní a poslední
Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?
Cenu Ivana Dejmala převzala bioložka Anežka Bartošová
V Krkonoších byl smrtelně postřelen vlk s GPS obojkem
Obrazem: Vánoční přehrávka v ZUŠ Jablonec 2023

Nejčtenější články

04.12.: Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural
05.12.: Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
06.12.: Střípky ze zahájení jabloneckého adventu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace