Stříbrný návrat na biatlonové tratě Michala Krčmáře

31.01.2021 14:33:14 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Stříbrný návrat na biatlonové tratě Michala Krčmáře

Polské lázeňské město Duszniki-Zdrój, které se nachází na druhé straně Orlických hor, bylo v těchto dnech místem mistrovství Evropy v biatlonu. Evropský šampionát je v biatlonu určen především závodníkům z druholigového IBU Cupu, ale startovali zde také někteří členové A-týmů, včetně těch, kteří se vracejí po nemoci. V současnosti náš nejlepší biatlonista Michal Krčmář nedávno prodělal koronavirové onemocnění a trénoval pouhých 12 dnů. Úspěšně absolvoval fyzické testy a po poradě s trenérem Rybářem se rozhodl pro účast ve sprintu na tomto šampionátu.

A udělal dobře, ve sprintu obsadil osmé místo, když s jednou střeleckou chybou na střelnici ztratil něco málo přes půl minuty na vítězného Švýcara Jägra, který střílel stoprocentně. Na čtvrté místo ztrácel jen 3,7 sekundy. Původně měl v Polsku v plánu pouze sprint, aby tělo při návratu hned nepřetížil, ale po 8. místě v pátečním závodě se odhodlal nastoupit také v sobotní stíhačce.

Vstupoval do ní se ztrátou 33 sekund na překvapivého vítěze sprintu Švýcara Jägera a svůj odstup za čelem závodu vytrvale snižoval. „Bimbo" vědom si nemoci a dlouhé tréninkové pauzy, se na trati pohyboval „s rozumem". Držel se svého tempa a soustředil se na střelbu. První tři položky zvládl bezchybně a postupně běžel 5., 4., a 1. čas na úseku. Už po třetí střelbě se probil do vedení. V průběhu čtvrtého kola jej těsně předstihli Nor Bogetveit a zkušený Němec Kühn. Za nimi se hnal Ukrajinec Pryma.

Poslední položka pořadí opět přesypala. Až tady udělal Krčmář jedinou střeleckou chybu. Mimo terče však mířili i ostatní závodníci z popředí. Po absolvování trestného kola tak vyrazil český reprezentant na trať jako první, těsně před Prymou a s náskokem 21 sekund na Bogetveita a Kühna. Na trati posledního okruhu se Ukrajinec posunul před Krčmáře, načež se mu ve stoupání Pryma pokusil ujet a získal menší náskok, který si už bezpečně udržel.

Michal Krčmář běžecky za dalšími kandidáty medailí mírně zaostával, což však bylo po dlouhém tréninkovém výpadku pochopitelné, na trati zaznamenal 24. běžecký čas. Ale rval se, vzorně. Hezký dárek ke svým třicátým narozeninám - gratulujeme!

Evropský titul tak slavil třiatřicetiletý ukrajinský biatlonista Pryma, jenž v kariéře čtyřikrát dojel ve Světovém poháru v Top 10. Za ním se radoval ze stříbra Krčmář a o bronz si řekl Bogetveit, když v závěru závodu udolal i Kühna, loni 13. muže celkové klasifikace Světového poháru.

„Těšil jsem se jako malej kluk, už mě totiž nebavilo válet se doma na gauči. Koukat na biatlon jen v televizi bylo opravdu utrpením," líčil český reprezentant. „Mám z toho velkou radost," řekl Michal do České televize.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nejlépe se žije v hlavním městě Praze, Liberecký kraj je desátý
Řidička s motocyklem havarovala v Plavech
Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
Chystají Dětský den s jabloneckým muzeem!
Soutěž Ještěd f Kleci se opět koná od 19. do 22. června

Nejčtenější články

20.06.: Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
18.06.: Jablonečtí policisté hledají svědky nehody v autobuse
18.06.: Deset medailí atletů LIAZU Jablonec z Gigantu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace