Stavební práce v jablonecké MŠ Husova skončí do prázdnin

23.05.2022 07:03:08 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Stavební práce v jablonecké MŠ Husova skončí do prázdnin

O dva týdny se prodlouží práce na stavebních úpravách Mateřské školy v jablonecké Husově ulici. Důvodem oddáleného termínu je doporučení odborné firmy přerušit práce na omítce. Konečná výše nákladů se vyšplhala na pět milionů korun bez DPH.

Stavební úprava mateřské školy v Husově ulici začala v roce 2021, kdy v březnu vzešla z výběrového řízení jako nejvhodnější nabídka firmy DRYMAT.CZ s.r.o., s cenou 2,7 milionu Kč bez DPH. Už v červenci se prodloužil termín dokončení zakázky do konce letošního května a cena za dílo se zvýšila na 5 mil. korun bez DPH. „Přerušení prací na fasádě loni bylo nutné z technologických důvodů, aby omítka vyzrála, proto se dokončuje letos," vysvětluje náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček.

„V průběhu realizace jsme prostřednictvím oddělení dotací podali žádost do Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón na rok 2021 Ministerstva kultury. Dotace je určená na práce související s opravou fasády z břízolitu, nový balkón, zhotovení replik a repase stávajících okenic, oplechování, klempířské prvky, doplnění zábradlí z vnější strany oken, sanaci vlhkosti a dispoziční úpravy v 1. patře," konstatuje náměstek Roubíček.

„Mateřská škola v Husově ulici je kulturní památkou. A tak jsme z Ministerstva kultury získali v rámci Programu regenerace MPR a MPZ na tento projekt 700 tisíc Kč, konkrétně loni 400 tis. Kč a letos na dokončení fasády 300 tisíc Kč," doplňuje náměstkova slova Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací jabloneckého magistrátu.

Termíny dokončení úprav prodloužily současné vyšší denní teploty, které přesahují ty uvedené v technologickém předpisu pro břízolitovou omítku. Posun je v horizontu 14 dnů, tedy do 14. června.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Návrat k přírodě v nové školní zahradě v ulici Josefa Hory
Školka v Husově ulici rozšiřuje zdravotní program

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Světový den mokřadů slavíme i v Krkonoších

Rozsáhlé komplexy subalpínských mokřadů náleží mezi nejpozoruhodnější biotopy Krkonoš. Největší rašeliništní komplexy náhorní planiny východních a západních Krkonoš - Úpské rašeliniště a Pančavská louka - byly v roce 1993 zařazeny mezi nejvýznamnější mokřady světa v rámci tzv. Ramsarské úmluvy. Právě z iniciativy Ramsarské úmluvy (www.ramsar.org) se slaví 2. únor jako Světový den mokřadů. Další informace

Majetek kraje a jeho příspěvkovek ochrání pojišťovna Kooperativa

Krajští radní na jednání vybrali pojišťovnu, která bude pro Liberecký kraj a jeho 87 příspěvkových organizací od 1. dubna letošního roku spravovat pojištění majetku a odpovědnosti za škodu. Vítězná nabídková cena společnosti Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group za oba druhy pojištění činí 21 337 852 korun bez DPH za jeden rok plnění. Pojišťovací činnosti jsou od DPH ze zákona osvobozeny.  „Předmětem plnění veřejné zakázky je pojištění movitého a nemovitého majetku a pojištění odpovědnosti za škodu Libereckého kraje a příspěvkových organizací zřízených krajem," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie hledá řidiče, který na Smržovce porazil seniorku
Obrazem: Babí hop v Eurocentru 2023
Obrazem: Zásadská pralyže 2023
V Kokoníně hořelo osobní auto
Krajské halové přebory atletů měly rekordní účast

Nejčtenější články

03.02.: Přechod dopravy na Jablonecku zkomplikovalo počasí a elektronika
05.02.: Obrazem: Zásadská pralyže 2023
05.02.: V Kokoníně hořelo osobní auto

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace