Stavební práce v jablonecké MŠ Husova skončí do prázdnin

23.05.2022 07:03:08 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Stavební práce v jablonecké MŠ Husova skončí do prázdnin

O dva týdny se prodlouží práce na stavebních úpravách Mateřské školy v jablonecké Husově ulici. Důvodem oddáleného termínu je doporučení odborné firmy přerušit práce na omítce. Konečná výše nákladů se vyšplhala na pět milionů korun bez DPH.

Stavební úprava mateřské školy v Husově ulici začala v roce 2021, kdy v březnu vzešla z výběrového řízení jako nejvhodnější nabídka firmy DRYMAT.CZ s.r.o., s cenou 2,7 milionu Kč bez DPH. Už v červenci se prodloužil termín dokončení zakázky do konce letošního května a cena za dílo se zvýšila na 5 mil. korun bez DPH. „Přerušení prací na fasádě loni bylo nutné z technologických důvodů, aby omítka vyzrála, proto se dokončuje letos," vysvětluje náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček.

„V průběhu realizace jsme prostřednictvím oddělení dotací podali žádost do Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón na rok 2021 Ministerstva kultury. Dotace je určená na práce související s opravou fasády z břízolitu, nový balkón, zhotovení replik a repase stávajících okenic, oplechování, klempířské prvky, doplnění zábradlí z vnější strany oken, sanaci vlhkosti a dispoziční úpravy v 1. patře," konstatuje náměstek Roubíček.

„Mateřská škola v Husově ulici je kulturní památkou. A tak jsme z Ministerstva kultury získali v rámci Programu regenerace MPR a MPZ na tento projekt 700 tisíc Kč, konkrétně loni 400 tis. Kč a letos na dokončení fasády 300 tisíc Kč," doplňuje náměstkova slova Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací jabloneckého magistrátu.

Termíny dokončení úprav prodloužily současné vyšší denní teploty, které přesahují ty uvedené v technologickém předpisu pro břízolitovou omítku. Posun je v horizontu 14 dnů, tedy do 14. června.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Návrat k přírodě v nové školní zahradě v ulici Josefa Hory
Školka v Husově ulici rozšiřuje zdravotní program

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Semilská pouť se po dvou letech koná i s kulturním programem

Semilská pouť se v letošním roce uskuteční v tradičním termínu 24. až 26. června. Po omezeních vládními opatřeními v letech 2020 i 2021 tentokrát kromě atrakcí a stánků budou moci opět probíhat i doprovodné hudební akce od pátku do neděle. Ze známějších skupin vystoupí Vltava, Vaťák, Michal David Revival show, Seven, O-Way a Tixtide. Podrobná pozvánka

Překážky na komunikacích v Jablonci od 27. června

Úplně uzavřený bude od 27. června pravý chodník v ulici Turnovská, a to od ulice Jateční k druhému výjezdu z bývalé porodnice. Práce, které budou probíhat na etapy, potrvají do 31. srpna. Výsledkem bude nový povrch se stezkou pro pěší a cyklisty. Úplně se uzavře kvůli přípojce na kanalizaci ulice Pod Kapličkou v Proseči nad Nisou. Uzavírka potrvá od 27. června do 3. července.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sokolku město Jablonec podpoří i o prázdninách
Máchův kraj láká na památky, sport, daleké výhledy i vodníka
Poutní slavnost pořádají na Horním Tanvaldě
Jablonečtí rozšířili zákaz alkoholu na veřejnosti
Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu

Nejčtenější články

25.06.: Značení jablonecké ulice U Přehrady se změní
23.06.: Trenér Horejš zavelel: Pánové jdeme na to!
23.06.: V sobotu proběhne podesáté Běh do pohody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace