Návrat k přírodě v nové školní zahradě v ulici Josefa Hory

30.06.2021 19:02:27 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Návrat k přírodě v nové školní zahradě v ulici Josefa Hory

Zahradu v přírodním stylu získá mateřská škola ve mšenské ulici Josefa Hory. S přeměnou dosavadní zahrady se začne 1. července, pracovat se bude do konce listopadu s měsíční přestávkou v září. Předpokládaná hodnota zakázky je 852 tisíc korun, přičemž na projekt město získalo téměř půlmilionovou dotaci od Státního fondu životního prostředí ČR.

„Cílem je vytvořit pestrý krajinný prostor inspirující děti ke hře s přírodními materiály, k testování a posouvání vlastních hranic v pohybových aktivitách a prozkoumávání svého okolí. Zahrada by dětem měla nabídnout co nejinspirativnější prostor k celodennímu a celoročnímu pohybu. Měla by se také stát místem pro setkávání dětí a rodičů," řekl náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček.

Do školky chodí 120 dětí od tří do šesti let. Zahrada je rozložená na ploše téměř 4000 m2 a práce na ní jsou rozdělené do dvou etap. Podle návrhu zahradní architektky by zde po nutném kácení a úpravách mělo být nově vysazeno sedm stromů, 65 keřů a založené záhony trvalek. Novinkou budou také pěstební záhony pro děti, a to jak klasické, tak vyvýšené. V nové zahradě nebude chybět ani vhodný mobiliář. „V zahradě školky budou využité zejména přírodní materiály a prostor bude doplněný přírodními prvky - například kameny, kmeny stromů apod. Kromě záhonů zde budou také kompostéry, vznikne herní balanční kopec s tunelem, proutěný tunel s domečkem apod.," doplnila popis projektu Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací jabloneckého magistrátu.

Jablonec nad Nisou požádal o finanční příspěvek z dotačního titulu Státního fondu životního prostředí ČR, ten mu byl přidělen ve výši 499 tisíc korun. Město tak za novou zahradu zaplatí 353 tis. korun. Příští rok se bude realizovat další přírodní zahrada, a to u MŠ Kapička v Husově ulici. Také na ni město získalo dotační příspěvek, tentokrát ve výši 181 tisíc korun, celkové náklady jsou vyčíslené na 431 tisíc Kč.

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Umělecká průmyslovka v Jablonci bude po prázdninách bezbariérová
Stavební práce na školní budově v Podhorské ulici znovu pokračují
Konec nejistoty ZŠ Montessori: rekonstrukce zajistí oba stupně

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sdílená kola v Turnově prozatím nebudou

Město Turnov zvažovalo zavedení sdílených kol na základě dotační výzvy Libereckého kraje, anketa měla ověřit také názor veřejnosti. Rada města nakonec od možného zřízení tzv. bikesharingu prozatím upustila. Více podrobností

Krajští zastupitelé odsouhlasili sloučení liberecké textilní a strojní průmyslovky

Rozšíření přístupu k všeobecnému vzdělávání a zlepšení kvality výuky za využití nových technologií. Takové jsou cíle a zároveň výhody chystaných organizačních úprav ve struktuře středních škol zřizovaných Libereckým krajem. Sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy se Střední průmyslovou školou textilní dnes schválili krajští zastupitelé. Hlasovalo celkem 36 zastupitelů. Pro jich bylo 28, proti 7 a jeden zastupitel se hlasování zdržel. Změna vstoupí v platnost od 1. července tohoto roku. Podle nového schématu se bude vyučovat od školního roku 2024/2025. Název školy bude znít Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Liberec, příspěvková organizace. Ředitelem zůstane Jaroslav Semerád. „Díky sdílení materiálního a technického vybavení se zlepší podmínky pro vzdělávaní studentů," řekl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Den dětí – spolupráce školky a školy Montessori
Druhé kolo atletické ligy bylo opět velmi vyrovnané.
Dlaskův statek chystá další tradiční řezbářské sympozium
Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinky i do arboreta
Jablonecký tým capoeiristů má nové úspěchy

Nejčtenější články

04.06.: Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou
04.06.: Vodní záchranáře najdete v modrých buňkách
04.06.: Travesti Techtle Mechtle potřetí, tentokrát ovšem o dva levely výš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace