Návrat k přírodě v nové školní zahradě v ulici Josefa Hory

30.06.2021 19:02:27 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Návrat k přírodě v nové školní zahradě v ulici Josefa Hory

Zahradu v přírodním stylu získá mateřská škola ve mšenské ulici Josefa Hory. S přeměnou dosavadní zahrady se začne 1. července, pracovat se bude do konce listopadu s měsíční přestávkou v září. Předpokládaná hodnota zakázky je 852 tisíc korun, přičemž na projekt město získalo téměř půlmilionovou dotaci od Státního fondu životního prostředí ČR.

„Cílem je vytvořit pestrý krajinný prostor inspirující děti ke hře s přírodními materiály, k testování a posouvání vlastních hranic v pohybových aktivitách a prozkoumávání svého okolí. Zahrada by dětem měla nabídnout co nejinspirativnější prostor k celodennímu a celoročnímu pohybu. Měla by se také stát místem pro setkávání dětí a rodičů," řekl náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček.

Do školky chodí 120 dětí od tří do šesti let. Zahrada je rozložená na ploše téměř 4000 m2 a práce na ní jsou rozdělené do dvou etap. Podle návrhu zahradní architektky by zde po nutném kácení a úpravách mělo být nově vysazeno sedm stromů, 65 keřů a založené záhony trvalek. Novinkou budou také pěstební záhony pro děti, a to jak klasické, tak vyvýšené. V nové zahradě nebude chybět ani vhodný mobiliář. „V zahradě školky budou využité zejména přírodní materiály a prostor bude doplněný přírodními prvky - například kameny, kmeny stromů apod. Kromě záhonů zde budou také kompostéry, vznikne herní balanční kopec s tunelem, proutěný tunel s domečkem apod.," doplnila popis projektu Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací jabloneckého magistrátu.

Jablonec nad Nisou požádal o finanční příspěvek z dotačního titulu Státního fondu životního prostředí ČR, ten mu byl přidělen ve výši 499 tisíc korun. Město tak za novou zahradu zaplatí 353 tis. korun. Příští rok se bude realizovat další přírodní zahrada, a to u MŠ Kapička v Husově ulici. Také na ni město získalo dotační příspěvek, tentokrát ve výši 181 tisíc korun, celkové náklady jsou vyčíslené na 431 tisíc Kč.

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Umělecká průmyslovka v Jablonci bude po prázdninách bezbariérová
Stavební práce na školní budově v Podhorské ulici znovu pokračují
Konec nejistoty ZŠ Montessori: rekonstrukce zajistí oba stupně

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované uzavírky v Jablonci nad Nisou od poloviny srpna

Od 15. do 31. srpna se úplně uzavře stezka z ulice Vysoké do Podhorské, jelikož se zde bude rekonstruovat vedení plynovodu včetně přípojky. Ve stejném období, tedy 15. - 31. 8., bude uzavřený také chodník a jeden jízdní pruh ulice Vysoké, jelikož tu budou vyjíždět vozy ze stanoviště skladovací haly firmy ABB. Ulice Vysoká ulice bude průjezdná od ulice Chelčického po Spojovací, v opačném směru bude značená objízdná trasa ulice mi Spojovací a Březová.

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberečtí policisté zachránili lidský život
Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho
Štěpánův jarmark chystají k výročí 130 let rozhledny Štěpánka
Státní zámek Zákupy se 12. září otevře hendikepovaným
Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce

Nejčtenější články

12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku
13.08.: Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce
12.08.: Rychnovská ulice v Kokoníně dostane nový asfalt

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace