Starostou Tanvaldu zůstává Polák

10.11.2010 19:03:04 | Autor: Marek Kuntoš | Rubrika: Zprávy | Obce: Tanvald

Starostou Tanvaldu zůstává Polák

I další čtyři roky povede Tanvald jako starosta Petr Polák z ODS. Na středečním ustavujícím jednání nového zastupitelstva dostal hlas od 15 z 21 zastupitelů.

Polák vede Tanvald již dvacet let. „Hlavním cílem pro další období je udržovat majetek města v dobré kondici," řekl.

V současnosti má Tanvald ve fondu rozvoje a rezerv 28 milionů korun a podle Poláka by letošní hospodaření mělo skončit na nule. Město by se nemělo zadlužit ani v dalších letech, přestože plánuje výstavbu autobusového terminálu asi za 70 milionů korun (čtěte zde). „Je to největší projekt, jaký jsme tu dosud měli," upozornil starosta.

Petr Polák bude funkci vykonávat jako uvolněný, což znamená, že za svoji práci pro město bude pobírat plat. Placená bude i funkce místostarosty, tím se stal zástupce ČSSD Josef Průcha.

Odměny za práci pro město budou dostávat radní i zastupitelé. Starosta sice navrhoval maximální možnou částku, na návrh Milana Kozáka (Volba pro město) ale zastupitelé souhlasili se snížením o pětinu. Radní tak budou dostávat měsíčně 2 056 korun, zastupitelé 528 korun, předsedové výborů 1 776 Kč a členové výboru z řad zastupitelů 1 632 korun. Členové finančního a kontrolního výboru, kteří nejsou zastupiteli, za svoji práci obdrží měsíčně 1 100 korun.

Ve středu se také schvaloval nový jednací řád, neprošel přitom návrh Milana Kozáka, aby na webových stránkách města byly vedle usnesení také zápisy ze zastupitelstev. „Více bychom se otevřeli občanům, mínil Kozák. Pro ale hlasovalo jen devět zastupitelů, podporu nenašel Kozák ani u starosty.

Pokud by jeho návrh prošel, mohli by si lidé na internetu kupříkladu dočíst o slovní přestřelce, která proběhla na závěr prvního zasedání ohledně neúspěšného povolebního vyjednávání mezi ODS a Volbou pro město. Tyto strany získaly ve volbách nejvíce hlasů. Za „zlého" v jednání byl podle svých slov označován lídr Volby pro město Vladimír Vyhnálek, ten se proto pokusil své jméno na zastupitelstvu očistit.

Koalici v Tanvaldu tvoří ODS, ČSSD, TOP 09 a Tanvald pro život Vedle Poláka a Průchy usednou v radě také Miroslav Šír, Jan Lenko, Vladimír Josífek ml., Alexandra Hyšková a Jaroslav Malý.

Finanční výbor povede krajský náměstek hejtmana pro školství Radek Cikl (ČSSD) a kontrolní Miroslav Kroupa za KSČM.

Starostou Tanvaldu zřejmě zůstane Petr Polák 

Starosta Petr Polák dovedl v Tanvaldě ODS k vítězství 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený

Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.

Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy

Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj opět bojuje o přízeň veřejnosti v anketě Kraj mého srdce
Silvestrovská noc byla pro hasiče v Libereckém kraji klidnější než loňská
Hořela chalupa v Jabloneckých Pasekách
První novoroční dítě v kraji je Klaudie z České Lípy
Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!

Nejčtenější články

02.01.: Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
04.01.: Hořela chalupa v Jabloneckých Pasekách
02.01.: První novoroční dítě v kraji je Klaudie z České Lípy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace