Staré nemoci – nový výprask

22.10.2017 14:25:01 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Televizní přenos na kanálu „zadarmo" a poměrně pozdní výkop ovlivnil návštěvu, která přesto byla na podzim nejvyšší a atakovala pětitisícovou hranici. Kluckého tým si na Spartu věřil, ta nemívala na Střelnici na růžích ustláno, ale rozhodly staré nemoci: střelecká nemohoucnost a hrubé chyby v obraně, suma sumárum, víc než zásluhou Sparty se Jablonec porazil sám...

FK Jablonec - AC Sparta Praha 0:3 (0:2)

Oba trenéři, domácí Klucký a letenský Stramaccioni poslali do zápasu svoje svěřence v těchto sestavách:

• FK Jablonec: Hrubý - Jankovič, Kysela, Hubschman, Kysela - Jovovič (82. Kouřil), Trávník, Považanec, Masopust - Tecl, Doležal (52. Mihálik).
Náhradníci: Bárta, Diviš, Zelený, Janetzký a Holeš.

• AC Sparta Praha: Dúbravka - Zahustel, Hovorka, Štetina, Kadlec - Mandjeck, Sáček (82. Mareček) - Šural, Rosický (73. Albiach), Vatajelu - V. Kadlec (8. Biabiany).
Náhradníci: Bičík - Mavuba, Juliš, Ben Chaim.

Ještě dřív než se poslední host z vipky stihl usadit, padl první gól. Běžela 3. minuta a jablonecká obrana předvedla svoje slabiny: Jankovič nezblokoval centr Vatajeluia a Kysela s Hübschmanem jenom přihlíželi, jak důrazný Šural poslal míč hlavou k tyči. Uteklo pár minutek, bylo to v 16. minutě a situace se opakovala. Tentokrát Vatajelu odcentroval roh zprava, stopeři opět vyhořeli a Hrubý po další hlavičce Šurala tahal míč ze sítě podruhé. To byla pořádná sprcha pro domácí tým, který však nekapituloval. Ve 34. minutě měl či spíše musel dát po zmatku ve sparťanské obraně gól Doležal, ale Martin prostě zkolaboval, míč až nepochopitelně poslal vedle a bylo po nadějích. To už snad ani nemůže být smůla! Další pěknou akci domácích zakončoval Jovovič, ale Dúbravka zachránil.

Utkání fotbalové ligy FK Jablonec - Sparta Praha Po změně stran se povedla akce Bibianimu, jeho přihrávka našla ve vyloženém postavení Vatajelua, ale ten než si rozmyslel čím trefí míč, zkolaboval jako v první půli Doležal. Zápas se lámal v 56. minutě, to Trávník zorganizoval úprk tří hráčů domácích na osamoceného Hovorku, ale udělal to na ligového hráče neuvěřitelně špatně. Místo přihrávky na některého z volných spoluhráčů chtěl obejít jedináčka, co v obraně Sparty zůstal Hovorku, ale neuspěl. A to byl moment, který domácí zřejmě definitivně položil. Potom ještě musel Hrubý ukázat co v něm je, když po centru Biabianiho zachránil po vyložené šanci Kadlece. V 83. minutě Sparta korunovala dílo jablonecké zkázy. Jinak slušně hrající Považanec hrál hlavou nesmyslně domů na Hrubého, to vystihl střelec dne Šural a byl o decimetr u míče dřív než vybíhající Hrubý - špičkou kopačky „píchnul" do prázdné brány na hrozívých 3:0.

Sudí Ardeleánu žádné divočiny nepředváděl, přesto v 90. minutě hrubě chyboval, když jasné úmyslné postrčení míče rukou v podání Michala Kadlece a tudíž superjasnou penaltu „neviděl." Měl také štěstí, že se sparťanští fandové po demolici svého sektoru uklidnili a nemusel tuto ostudu Sparty Praha řešit.

Konec, zmar a zasloužené vítězství Sparty. Ta se zřejmě na podzim chytila, ale více než vlastní zásluhou ji k vítězství přivedly hrubé chyby jabloneckých stoperů a hroťáka Doležala a minela Trávníka, to se prostě proti takovému soupeři vymstí. S takovými hrubkami se prostě tým kategorie Sparta porazit nedá. Tak snad to bude v úterý při Mol Cupu v Olomouci a hlavně o víkendu v Liberci lepší.

Branky: 3. Josef Šural (Vatajelu), 16. Josef Šural (Vatajelu), 83. Josef Šural.
Rozhodčí:
P. Ardeleanu - J. Kubr, M. Fišer - O. Pechanec.
Žluté karty: 2:2. 21. Považanec (JAB), 77. Tecl (JAB) - 18. Hovorka (SPA), 88. Mich. Kadlec (SPA).
Diváci: 4883.