Stačilo málo a byl to jiný Jablonec!
13.08.2018 19:25:29 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou
Nejde dělat závěry nad jedním zápasem a jedním výrazným vítězstvím, ale oproti úvodu ligy to změna byla viditelná. Změna? Rada ubral na defenzívě a přidal na ofenzívě. A vyšlo to.
Výsledek dobrý s Karvinou, byť s některými mouchami, ale čtyři vstřelené góly potěšily a klidně jich mohlo být jednou tolik. Berkovec chytil Jovovičovi skvostnou ránu, Jovovič mu v počátku orazítkoval tyč a tak dále. Ale ani Hrubý se nenudil, chytil Janečkovi jasný gól, hoši se v obou bránách činili.
Systém se dvěma útočníky rozhodně není samospasitelný - jsou-li góloví i další hráči. A to je právě ten jablonecký problém, nejsou. Navíc ta hra „španělským" systémem v jabloneckém podání nebyla ani pohledná, ale hlavně ani účinná a produktivní. Trávník na podhrotu a Trávník u režisérského pultíku v hloubi pole, to jsou dva odlišní hráči. Ten první spíš „Trávníček", ten druhý opravdový TRÁVNÍK.
Při vynucené absenci proti Spartě po dva zápasy trenér upřednostnil dvojici mladých stoperů Břečka - Lischka, kope jim to a zkušený Hovorka „sedí." Blíží se Evropa, ale i MOL cup, těch zápasů bude najednou dvakrát tolik, a to Radova „dvanáctka" těžko uhraje. Je dobře, že se konečně na hřišti objevil další útočník Chramosta v základu, či střídal krajní Jankovič. Je dobře, že se začíná ukazovat také Ikaunieks, byl na hřišti pár minut, měl dvě gólovky, co nedal, ale ten instikt zabijáka z něj cítit je. Nejen defenzíva, ale hlavně ofenzíva se musí sehrát, musí si zapracovat automatismy, protože o výsledku rozhodují za všech okolností góly. Co je platná kvalita uprostřed pole, když není vyjádřena góly.
Ale ono ani s Karvinou to zdaleka nemuselo být tak jednoduché. Gól chytil Hrubý, jednou hosté trefili tyč a teprve potom přišel ten Kocsisův zkrat a Chramostův gól... Takže jásot by asi byl předčasný. Na můj vkus by to chtělo v zápasech, kde to jde, střídat dřív. Ti střídající hráči budou muset v dalším průběhu ligy hrát a jejich připravenosti by to jenom prospělo. Je klika, že je stále při silách kapitán Tomáš Hübschman, protože se zdá, že Vojta Kubista, poté co se oženil, naplnil to okřídlené „svatba fotbalisty = nutné půlroční volno." Je tu Hovorka, jednou si v přípravě zahrál beka, ale to není jeho post. Když už trenér cepuje dva mladé stopery a oni hrají dobře a hrát potřebují, mohl by být Hovorka klidně alternací či konkurencí právě Tomášovi Hübschmanovi. Ten hráč v sestavě chybí, jeho důraz, souboje - to i Karviná měla podobných brousků v sestavě víc.
K čemu se chci vrátit, je rozhodčí Nenadál. To nebyl sudí, to byl úkaz. Zpočátku neodpískal jasnou penaltu za sražení Doležala Kocsisem, ve velkém obracel fauly, pískal blbosti a nepískal zásadní věci. Prostě Alenka Nenadálová v řiši divů. On postupně rozdivočil oba týmy a je s podivem, jak takový hvízdal vůbec může pískat ligu. Prospěla by mu škola mladých rozhodčích...
Co dál? Pokračovat v nastoupeném trendu odvahy! Čeká Slavia, po ní na Střelnici Olomouc a pak už přijde Evropa, je nejvyšší čas zabrat. A jako úplnou tečku, bych chtěl k trenérovi Radovi směřovat jednu poznámku: ta slovní „decimace" Jovoviče se už pomalu zajídá celé tribuně a ani mužstvu to zřejmě moc nepomáhá, natož Jovovičovi... Chápu, že temperament je temperament, ale co je moc, to je příliš.
Související články
Konečně přišly góly a mělo jich být víc!
Ve Zlíně opět zbytečně ztracené body
Před Zlínem ještě něco o Spartě
Jablonec opět pomohl Spartě
O porážce v Ostravě rozhodla slepá ofenzíva
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów
Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."
Starý porost musí ustoupit nové generaci
Koncem týdne zahájí statutární město Jablonec nad Nisou těžbu dřevní hmoty v městském lese v ulici U Lesního divadla na Horní Proseči. „Kácíme zde 110 let starý smrkový porost. Jde o mýtní část lesa, která je už podrostlá mladými smrky a buky. Aby mohla nová generace stromů růst, musí starý porost ustoupit," uvádí Michal Šarbort z jabloneckého magistrátu. Těžba probíhá v souladu s platným lesním hospodářským plánem a nejedná se o holoseč. „Volíme výběrný způsob, který šetrně uvolňuje prostor pro přirozenou obnovu. Těžba potrvá do února příštího roku," doplňuje městský lesní hospodář.
Nejnovější články
Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu
Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
Nejčtenější články
02.12.: Městská policie posílila dohled na konečné tramvaje
02.12.: Jablonečtí hasiči zachránili člověka i zvířata při požáru jeho domu
03.12.: Svoz velkoobjemového odpadu a dřeva bude v Jablonci 4. prosince
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-2023 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.