Sportovní gymnázium si může oddechnut, změna neprošla

12.11.2010 14:39:06 | Autor: Aleš Vávra | Rubrika: Školství | Obce: Jablonec nad Nisou

Sportovní gymnázium si může oddechnut, změna neprošla

Ani ne třetinu peněz by v příštím roce dostalo jablonecké sportovní gymnázium od svého zřizovatele, tedy Libereckého kraje, kdyby prošel záměr ministerstva změnit financování těchto škol.

Změna měla nastat již od 1. ledna, po nesouhlasném postoji ředitelů gymnázií i krajů se záměr prozatím odkládá. „Sportovní přípravu na některých školách by to zlikvidovalo," uvedl náměstek hejtmana Radek Cikl.

Ministerstvo školství chce, aby se zodpovědnost za financování sportovních gymnázií převedla na kraje. Háček byl v tom, že zatímco většina krajů má pouze jedno takové gymnázium, malý Liberecký kraj zřizuje hned dvě. Kromě Jablonce nad Nisou ještě v Jilemnici.

„Změna by způsobila snížení prostředků, které náš kraj na financování oboru sportovní příprava dostává. Z dosavadních 8,5 milionu by zbylo pouhých 2,5 milionu. Z toho se dost dobře nedá financovat ani jedno gymnázium, natož dvě," upozornil Cikl.

Ministerstvo tak na přání krajů, zejména toho Libereckého, svůj záměr odložilo minimálně do 1. ledna 2012. „Věříme, že prostor, který tento odklad vytvořil, ministerstvo využije k hledání koncepčního řešení. Obor sportovní přípravy zatím může nerušeně probíhat dál," dodal Radek Cikl.

Jablonecké sportovní gymnázium, které nabízí i nesportovní studium, se specializuje na atletiku, běžecké lyžování, biatlon, cyklistiku, tenis, volejbal dívek a nově od letošního školního roku i na basketbal dívek. Škola sídlí v ulici Dr. Randy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hasiči vyjížděli v noci kvůli bouřce hlavně v Pojizeří

V průběhu první poloviny noci ze středy na čtvrtek 30. června zasahovali hasiči v souvislosti s počasím hlavně v Pojizeří. V devíti případech zde byly jednotky povolány k popadaným stromům a jednou k odčerpání vody ze sklepa. Více podrobností

Češi a Poláci chtějí společně zlepšit přeshraniční silniční spojení

Bezpečně a plynule přes hranice. Takový je název chystaného česko-polského projektu, jehož cílem je modernizace přeshraničních silničních spojení mezi těmito dvěma zeměmi. O plánovaných možnostech a vizích rokovali na krajském úřadu zástupci Libereckého kraje, zhořeleckého okresu, měst Hrádek nad Nisou a Bogatynia, ministerstva pro místní rozvoj, Euroregionu Nisa a dalších zúčastněných organizací. V rámci projektu je možné uvažovat o dvou propojeních, která by zkvalitnila dopravu a přeshraniční cestování v kraji. Prvním z nich je trasa z Rynoltic do Hrádku nad Nisou a přes česko-polský hraniční přechod dál do polského Porajówa. Druhá trasa by pak vedla z polské Bogatynie přes hraniční přechod Bogatynia/Kunratice na Frýdlant. Mělo by se jednat o úpravy silnic včetně mostů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po bouřce opět zasahovali krajští hasiči
Zubačka slaví 120 let, přijedou i speciální vlaky
Startuje 24. ročník Letní dílny pohybu, tance a rytmu Léto tančí
Na přejezdu v Plavech vlak srazil osobu
Cyklo, voda, lezení, brusle. Prostě pohyb na tanvaldské sportovce

Nejčtenější články

28.06.: Obrazem: Senioři zápolili na Městském stadionu v Tanvaldě
01.07.: Na přejezdu v Plavech vlak srazil osobu
30.06.: Červnové střípky z městské policie: rvačka psů i vážně zraněná žena

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace