Aktuality strana 3908
Jizerskou padesátku v pátek odstartovala třicítka volně
07.01.2011 | Sport | Bedřichov
Již tradičně nedělní hlavní Jizerskou padesátku předcházela O2 Bedřichovská 30, která se běží volnou technikou na rozdíl od klasického závodu Expedice Peru. Na startu se seřadilo 435 závodníků, z toho šedesátka žen. Husarský kousek se povedl sedmadvacetiletému Jiřímu Ročárkovi, který vyhrál počtvrté za sebou. | více
Krakonoš opět stráží Jilemnické náměstí
07.01.2011 | Zprávy | Jablonec nad Nisou
Masarykovo náměstí v Jilemnici bude opět po roce hlídat tradiční sněhová socha Krakonoše. Výtvarník Josef Dufek začal v pondělí se stavbou sochy, která byla v pátek 7. ledna ráno dokončena. | více
Ford dostal smyk a narazil do autobusu
07.01.2011 | Krimi | Jablonec nad Nisou
Nehoda se stala v jablonecké Podhorské ulici. Policisté navíc zjistili, že řidič Fordu nesmí řídit motorová vozidla.
| více
Jablonecký Český červený kříž pořádá zdravotnický kurz
07.01.2011 | Zprávy | Jablonec nad Nisou
Koná se po dva víkendy na konci ledna. Absolventi získají osvědčení a průkaz zdravotníka s platností na čtyři roky.
| více
Kam na Jablonecku za sportem
07.01.2011 | Sport | Jablonec nad Nisou
Souhrnná nabídka sportovních akcí na víkend 8. a 9. ledna 2011.
| více
Permanentky na jarní část FK BAUMIT Jablonec jsou v prodeji
07.01.2011 | Sport | Jablonec nad Nisou
Prodej permanentek na ligová utkání FK BAUMIT Jablonec byl právě spuštěn. Zájemci, kteří by chtěli využít této možnosti a zakoupit si permanentku, tak mohou učinit v sekreteriátu klubu denně od 8 do 15 hodin. Využívat mohou také prodejních míst společnosti Ticketstream, která je má ve své nabídce. | více
V žákovské lize pětka uspěla a šestka vysoko prohrála
07.01.2011 | Sport | Jablonec nad Nisou
Hokejisté páté třídy i nadále bojují na špičce žákovské ligy. Svou výkonnost si drží i v novém roce a bez problémů přehráli soupeře z východu Čech. Naopak šesťáci nezvládli první třetinu, trápili se a na svého soupeře nestačili. | více
Osmáci marně dotahovali náskok soupeře
07.01.2011 | Sport | Jablonec nad Nisou | foto (6)
„V prvních dvou třetinách kluci špatně bruslili a nedařila se jim vůbec souhra,” vyjmenovával příčiny porážky trenér Pavlas, kterému navíc chyběli tradiční opory Hájek, Glos a Košek. Ani vydařená poslední třetina poté nestačila na to, aby se utkání dostalo do dramatické koncovky. Vlci prohráli s týmem HC Dvůr Králové/Náchod 4:2.
| více
Nalezeno článků: 40464, zobrazeno: 39071-39080
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Drobné ťuknutí v garážích vyřešila rychlá domluva
Ve středu 11. února v 15:30 upozornil vedoucí ostrahy OC Central pan C. okrskáře Městské policie Jablonec nad Nisou pro centrum na dopravní nehodu v přízemí garáží obchodního domu. Podle jeho slov tam řidič bílého Renaultu nechtěně narazil do zaparkované černé škodovky a poté odjel zaparkovat do druhého patra. Při manévru poškodil u škodovky přední blinkr na straně řidiče. Okrskář kontaktoval majitele poškozeného vozu pana Š. Ten uvedl, že vzhledem k rozsahu a hodnotě škody nechce věc řešit přes pojišťovnu ani Policii ČR. Upřednostnil rychlou dohodu o náhradě škody. Společně se pak vydali k vozu Renault a počkali na jeho řidiče. Ten se k situaci bez okolků přiznal, omluvil se a s majitelem škodovky se domluvil na náhradě škody ve výši 1 500 korun. Celá událost tak skončila klidnou dohodou přímo na místě.
Krajský stipendijní program podporuje žáky ve vybraných oborech
Rozhodování o studiu na střední škole není pro řadu žáků ani jejich rodičů jednoduché. Vedle zájmu a schopností často vstupují do hry i praktické otázky - dojíždění, náklady na studium nebo nejistota, zda má vybraný obor perspektivu. Právě v těchto situacích hrají roli stipendia, kterými Liberecký kraj dlouhodobě podporuje vzdělávání v důležitých oblastech. Rada kraje nyní schválila pokračování stipendií pro žáky středních škol ve vybraných oborech vzdělávání i pro druhou část školního roku 2025/2026. Jde o obory, které jsou pro region zásadní, ale dlouhodobě o ně není mezi uchazeči takový zájem - například technické, stavební, zemědělské, zdravotnické nebo tradiční řemeslné obory. „Stipendia vnímáme jako praktickou pomoc žákům i jasný signál, že si určitých oborů vážíme. Nejde jen o finanční podporu, ale také o podporu rozhodování v oblastech, které jsou pro Liberecký kraj dlouhodobě důležité," uvedla radní pro oblast školství a sportu Jitka Skalická.
Nejnovější články
Na sjezdovce v Harrachově zamřela žena, policie hledá svědky
Jablonecká dopravní vymění dalších devět čekáren
Kantorova vila jako domovní muzeum, galerie i edukační centrum
Předsedkyní rady Horské služby ČR se stala ministryně Zuzana Mrázová
V hale to hučí: Přestavba turnovského sportoviště začala
Nejčtenější články
17.02.: Krajští hasiči po pondělním sněžení zasahovali u 11 dopravních nehod
19.02.: V Chile na nejtěžším městském sjezdu měl Tomáš Slavík pád
19.02.: Lyžníci ve Smržovce už podevětadvacáté
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.